Як засоби РЕБ “гасять” сигнали безпілотників у районі Кліщіївки — репортаж із позицій ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українська оборона — це не тільки робота артилерії, авіації чи бронетехніки. Важливо зберегти життя військовослужбовцям. І серед основних засобів — радіоелектронна боротьба. РЕБи “гасять” сигнали російських безпілотників як ударних, так і розвідувальних, передає FREEДОМ.

Ніч на фронті — час армійської логістики. Пора, коли лінією зіткнення на Бахмутському напрямку відносно безпечно пересуваються сотні машин і тисячі людей.

“Вдень туди ніяк не потрапити, хіба що пішки і довгим маршрутом”, — каже один із військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ).

Спочатку на авто, далі під прикриттям темряви — пішки. Уздовж звільнених лісосмуг і до Кліщіївки. Населений пункт звідси за кілька кілометрів.

Навколо повністю скошені артилерією дерева. На горизонті — постійні вибухи, у небі час від часу зависають світлові снаряди, освітлюючи місцевість.

У подібних умовах головне — швидко реагувати. Наприклад, щоб не потрапити під броньовик, що проїжджає повз.

На замаскованих позиціях розташована система РЕБ — радіоелектронного придушення сигналів ворожих дронів.

Серед стовбурів дерев ховаються бліндажі, обладнання і, зрештою, сама станція РЕБ. Усе ретельно приховано, адже це пріоритетні цілі для російських окупантів. Якщо їх помітять — снарядів і ракет загарбники не пошкодують.

“Сама станція негабаритних розмірів, і дуже складно зрозуміти, що це якась РЕБівська штука”, — зазначає український захисник.

“За добу бувало 24 дрони, може бути 40, може бути 35 дроно-придушень. Може бути багато”, — каже ще один захисник.

“Ми захищаємо людей, тому що літають FPV-дрони і виконують скиди на позиції. Але ніхто не долітає до наших, ми захищаємо людей. І вони просто не долітають туди”, — наголошує військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Періодично російська артилерія починає пробивати сусідні лісосмуги.

“Ніч ця була непроста, працювали з вечора і потім вночі”, — кажуть воїни.

До російських окупантів тут лічені кілометри — дістає практично все великокаліберне піхотне озброєння. Розмістивши станцію протидії дронам так близько до передової — РЕБівці здатні прикривати значну частину українських позицій. Але навіть попри РЕБ — розвід-дрони росіян час від часу все ж намагаються пролетіти.

У небі неподалік пролунали вибухи зенітних снарядів — Сили оборони України збили чергову ворожу “пташку”.

“Це було відпрацювання по БпЛА “Зала” (безпілотний літальний апарат, — ред.). Коли ви заходили — вона була за нами. Я просив хлопців, щоб вони нас прикривали в принципі, щоб вороги не коригували по нас”, — пояснює один із військовослужбовців.

Але небезпека тут повсюди. Потрібно дуже уважно дивитися під ноги.

У таких умовах, коли і в небі, і на землі безліч загроз, постійні обстріли та ворожі атаки — бійці продовжують утримувати Кліщіївку та панівні висоти навколо. Вони, як і раніше, мають перевагу на цій ділянці фронту. Можуть і далі бачити, і “глибше” бити.

Читайте також: “Мені кричали — здавайся! А я їм гранату у відповідь”: історія українського захисника з позивним “Кудрявий” (ВІДЕО)

Прямий ефір