Унаслідок ракетної атаки по Дніпру постраждало 18 осіб — наслідки удару (ВІДЕО)

Зруйнований дитячий садок у Дніпрі. Фото: dp.dsns.gov.ua

18 осіб дістали поранення, серед них п’ятеро вихованців спортивного інтернату. У ньому юні спортсмени перебувають цілодобово. Діти тренуються у дві зміни: частину занять проводять у приміщенні, частину — на відкритому стадіоні. Сьогодні, 2 квітня, життя і вихованцям, і тренерам врятувало лише те, що вони не проігнорували сигнал повітряної тривоги, повідомляє FREEДОМ.

Вибух у спальному районі Дніпра прогримів близько 16:30. У цей час дуже багато людей було на вулиці. За словами мешканців міста, від вибухової хвилі одразу посипалося скло з вікон.

“Мені пощастило, я взагалі хотіла тут іти, але пішла по Інженерній вулиці. Коли все засвистіло, я заскочила до найближчого кіоску, в якому ключі виготовляють, і там усе хвилею полетіло. Коли вийшли на вулицю, побачили, що йде дим. Вогню не було, тільки чорний дим”, — згадує момент удару жителька Дніпра Галина.

Дніпрянин Артем розповів, як після вибуху побачив дівчину років 15, яка лежала на вулиці.

“Я до неї, а вона плаче, кричить. Мабуть, у неї контузія велика була. Вона до мене, плаче. Я тільки до машини відвернувся, а її вже хтось забрав”, — розповів молодий чоловік.

Найбільше постраждав дитячий садок. На момент ракетної атаки в ньому дітей не було. А в спортивному ліцеї, який розташований навпроти, було досить багато спортсменів.

“Пощастило, що наші діти тренуються у дворазовому режимі, багато дітей було на тренуванні”, — повідомив тренер спортивної школи Євген Прошенко.

За словами тренерів спортивної школи, у них є залізне правило: щойно лунає сигнал тривоги, спортсменів одразу спускають у сховище. Так сталося і цього разу. Лише правильні та злагоджені дії дорослих врятували дітям життя.

“Такі зараз реалії, що безпека — це головне для дітей. У нас із цим дуже суворо. Ми завжди на це робимо великий акцент, і завжди під час повітряної тривоги досить швидко залишаємо приміщення, закінчуємо навчальний, тренувальний процес, і всі йдуть в укриття”, — зазначив директор спортивної школи Олег.

У цій школі проходять заняття з олімпійських видів спорту. Тут діти не тільки тренуються, займаються, а й живуть. Тепер їх усіх довелося переводити в інші спортивні навчальні заклади.

Унаслідок ракетної атаки постраждали 18 осіб, більшість із них були на вулиці й дістали поранення осколками скла.

“Із них п’ятеро дітей. Вісьмох госпіталізовано, решті надається амбулаторна допомога”, — повідомив в. о. заступника начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Андрій Кульбач.

Пізніше з’явилася інформація, що кількість госпіталізованих зросла до 12, зокрема в лікарню на лікування відправили п’ятьох дітей.

Уже сьогодні у власників постраждалих квартир почали приймати заяви.

Читайте також: Росія використовує всі ресурси для ударів по містах України — думка

Нагадаємо, РФ завдала ракетного удару по Дніпру 2 квітня.

Прямий ефір