Це випуск #60 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 741-й день війни (05.03.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають запеклі бої. Українські захисники продовжують завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії зіткнення.
СХІД
У Донецькій області на Бахмутському напрямку російські окупаційні війська намагаються атакувати в районі населених пунктів Богданівка, Іванівське та Андріївка. Та жодних підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не відбулося, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Одна з головних цілей російських окупаційних військ на Бахмутському напрямку — захопити місто Часів Яр на Донеччині. Ситуація напружена, але українська армія стійко тримає оборону. Поблизу міста зведено кілька кілець оборони, насипано низку мінних полів (як протитанкових, так і протипіхотних), зведено мінні вали. Крім того, інженерні перешкоди не дадуть змоги важкій техніці росіян подолати смугу, повідомив начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” ЗСУ Ілля Євлаш.
Тактика російських окупантів — “м’ясні штурми” — не змінюється на цьому напрямку вже протягом тривалого часу. Також ЗС РФ використовують авіацію для підтримки штурмів, артилерію, дрони. (Докладніше: Російські окупанти намагаються як іти в лоб, так і по флангах, — Євлаш про ситуацію в напрямку на Часів Яр).
На Авдіївському напрямку Донецької області точаться важкі бої. Сили оборони провели низку маневрів, зайняли системні позиції, підготовлені заздалегідь. Противник збільшує інтенсивність артилерійських обстрілів, нарощує чисельність штурмових груп, кидає в дію нові резерви. Кількість російських військових на цьому напрямку може сягати 86 тис. осіб.
Оперативна обстановка динамічна. Українські захисники продовжують оборонну операцію. Відбивають ворожі атаки поблизу населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське, Невельське.
За даними аналітиків ISW, російські окупанти просунулися в центральній і східній частинах Орлівки, а також у районі Тоненького.
На Авдіївському напрямку російська армія зазнає чи не найбільших втрат: по 350-400 бійців за добу. (Докладніше: До 40% добових втрат армії РФ припадає на Авдіївський напрямок — подробиці від генерала).
Українські військові вибили російських окупантів з міста Красногорівка, що поблизу Мар’їнки на Донеччині, повідомили бійці 3-ї окремої штурмової бригади. Красногорівка — під контролем Сил оборони України.
“За короткий проміжок часу противник встиг підготуватися до тривалої оборони, та попри спротив і важкі бої штурмові групи бригади завдали противнику невідворотних втрат — близько 100 окупантів “200-ми” та “300-ми”, — розповіли українські військові.
На Куп’янському напрямку підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Ворог атакував позиції українських захисників поблизу Синьківки й Табаївки Харківської області. Бойові дії стали не такими інтенсивними, проте росіяни не відмовилися від намірів підійти до міста Куп’янськ.
На Лиманському напрямку окупанти за підтримки авіації намагалися прорвати оборону українських військ в районі населених пунктів Терни та Верхньокам’янське Донецької області. Всі атаки відбиті Силами оборони України.
За даними аналітиків ISW, російські війська нещодавно просунулися на схід від Тернів і на південь від Білогорівки.
ПІВДЕНЬ
На Запорізькому напрямку російські окупанти намагаються атакувати позиції українських військ в районі Роботиного, Вербового, Новопрокопівки Запорізької області. 3 березня росіяни наступальних дій на цій ділянці фронту не вели, поінформували у Генштабі ЗСУ. (Докладніше: Ситуацію під Роботиним контролює особисто Путін: чого бояться росіяни, пояснив Маломуж).
На Херсонському напрямку загарбники не відмовляються від намірів вибити ЗСУ з плацдарму на лівобережжі Дніпра на Херсонщині. Позиції залишаються закріпленими за Силами оборони України.
Росіяни не припинили застосовувати тактику “м’ясних штурмів”. Після кожної такої атаки повертається менша частина групи. Підтримка груп окупантів бронетехнікою обмежена, а в більшості випадків абсолютно заборонена. (Докладніше: До 70% ворожої групи не повертається після “м’ясного штурму” — у загарбників серйозні втрати, — Гуменюк про ситуацію на лівобережжі Херсонщини).
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Окупанти тиснуть на Бахмутському напрямку — воїни ЗСУ розповіли, як стримують ворога (ВІДЕО)
- На Лиманському напрямку українські артилеристи цілодобово дають відсіч російським окупантам — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Українські “Валькірії” “полюють” на Бахмутському напрямку — репортаж з передової (ВІДЕО)
- Як живуть на колишній лінії фронту — репортаж із Циркунів (ВІДЕО)
- Коні — під опікою поліції: історія порятунку тварин у Харківській області (ВІДЕО)
- На Харківщині ремонтують дороги після воєнних дій: як тривають роботи в регіоні (ВІДЕО)
- Окупанти РФ двічі зруйнували ліцей у селі Довжик: репортаж із Харківської області (ВІДЕО)
- Індивідуальний підхід і нове обладнання: у Дніпрі відкрили Центр медичної реабілітації Лисичанської лікарні (ВІДЕО)
- Зберегти національну пам’ять: волонтери та історики рятують музейні експонати Запорізької області (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 04.03.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 417 950 осіб ліквідовано (+ 7 250 за тиждень);
- танки — 6 648 (+93);
- бойові броньовані машини — 12 660 (+182);
- артилерійські системи — 10 210 (+217);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 004 (+4);
- засоби ППО — 698 (+12);
- літаки — 347 (+7);
- гелікоптери — 325 (+0);
- БпЛА — 7 845 (+138);
- крилаті ракети — 1 916 (+6);
- кораблі, катери — 25 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни —13 374 (+337);
- спеціальна техніка — 1 621 (+41).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 2,3 березня — в Одесі тривала рятувальна операція на місці влучання російського “Шахеда”. Станом на 3 березня відомо про 12 загиблих, серед них п’ять дітей. П’ятьох людей вдалося врятувати. (Докладніше: Маму з немовлям знайшли у міцних обіймах: внаслідок удару РФ по будинку в Одесі загинули 10 людей, пошукова операція триває).
- 3 березня — російські вбивці вдарили по місту Курахове на Донеччині керованою авіабомбою, яка влучила просто в дах одного з будинків. Щонайменше 16 людей поранені, кожному надається необхідна допомога. Загалом від початку лише цього тижня російські терористи вже використали майже 400 керованих авіабомб, понад 50 “Шахедів”, понад 40 ракет.
- 26 лютого — передав сертифікати на квартири ще 30 родинам українських Героїв — воїнів Збройних сил України, Національної гвардії, Нацполіції: офіцерів, сержантів, солдатів.
- 1 березня — сьогодні ми в Харкові. Візит Марка Рютте, прем’єр-міністра Нідерландів. Разом відвідали наших воїнів — хлопці відновлюються після поранень. Подякував їм, відзначив державними нагородами. З усіма лідерами працюємо, щоб посилити ППО і тут, і для інших наших міст. Підписали двосторонню безпекову угоду між нашими державами — безпекові гарантії, співробітництво. Це вже сьома така безпекова угода з партнерами. Є конкретний обсяг військової підтримки на рік — 2 млрд євро. (Докладніше: “Нідерланди стоять поруч з Україною пліч-о-пліч”: що пообіцяв прем’єр-міністр Рютте в Харкові (ВІДЕО).
- 26 лютого — взяв участь у роботі спеціального саміту в Парижі — саміту лідерів, який зібрав президент Франції Еммануель Макрон. Головна тематика — усе, що посилює нас у Європі, нашу стійкість, спроможності. (Докладніше: “Росія не може і не повинна виграти цю війну”: Макрон зібрав лідерів Європи для обговорення підтримки України (ВІДЕО).
- 26 лютого — у Києві із візитом прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков. Говорили про те, як зробити наше добросусідство ще більш ефективним і міцним. Важливо — збільшення оборонної співпраці, спільні виробництва, копродукція в оборонній сфері, політична взаємодія. Попереду — розширення торгівлі, інфраструктури та логістичної сили.
- 27 лютого — у Саудівській Аравії провів змістовну та щиру розмову зі Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом. Обговорили пункти формули миру та прогрес, який може бути досягнутий у їхній реалізації. Лідерство Саудівської Аравії може допомогти знайти справедливі рішення.
- 28 лютого — працюю в Тирані (столиця Албанії, — ред.). Під час зустрічі з прем’єр-міністром країни Еді Рамою підписали Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Албанією. Взяв участь у відкритті саміту “Україна — Південно-Східна Європа”. Провів низку двосторонніх зустрічей: з премʼєр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем, президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем, із президентом Північної Македонії Стево Пендаровським, президенткою Молдови Маєю Санду, лідером Сербії Александром Вучичем, головою Ради міністрів Боснії та Герцеговини Боряною Крішто. Усі країни Південно-Східної Європи візьмуть участь у Глобальному саміті миру на рівні лідерів у Швейцарії. (Докладніше: Дружба з Албанією та допомога від Балкан: візит Зеленського до Тирани в огляді експерта).
- 26 лютого — сьогодні ми згадуємо події, які відбулись уже 10 років тому в українському Криму. Коли наш півострів був украдений Росією. Вдячний усім, хто не забуває про Крим, допомагає нашим зусиллям щодо Криму, хто допомагає воїнам, бореться у Криму проти окупантів. (Докладніше: Крим — не ваш: шляхи звільнення півострова обговорили експерти ; 10 років окупації Криму: як люди чинять опір на тлі тотальних російських репресій — обговорювали експерти).
Демобілізація строковиків
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну служби під час воєнного стану. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
У документі вказано, що військові-строковики, термін служби яких закінчився під час воєнного стану і був продовжений понад встановлені строки, як виняток звільняються з військової служби в запас у строки, визначені указом президента.
Передбачається, що такі люди не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.
Допомога союзників
Нідерланди виділять 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для України. (Докладніше: Нідерланди нададуть 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для України — заява Рютте).
Крім того, Нідерланди замовили у Чехії для України 9 новітніх самохідних артилерійських установок DITA. Бойові машини мають модернізовану систему управління і здатні вести вогонь на відстані до 40 км.
Раніше Нідерланди замовили в Чехії 100 зенітних установок MR-2 і спільно зі США і Данією — 100 модернізованих танків Т-72. Зенітна установка MR-2 — мобільна система, здатна ефективно нейтралізувати дрони. Після того, як техніка пройде випробування, її відправлять в Україну.
Прем’єр Нідерландів Марк Рютте під час візиту до України також оголосив про передачу Києву:
- 22 патрульних човнів для Держприкордонслужби України і для поліції;
- 3 бойових човнів
- 4 радарів і 9 гаубиць.
“Нідерланди допоможуть чеській ініціативі закупити 800 тис. боєприпасів — це відбудеться найближчими тижнями. Я зараз уже можу сказати, що ми виділимо ще 250 млн євро на допомогу. І я впевнений, що колеги по НАТО приєднаються до мене в цьому процесі”, — повідомив прем’єр-міністр.
Союзники України створять коаліцію для постачання Києву далекобійного озброєння, заявив президент Франції за підсумками зустрічі лідерів ЄС у Парижі 26 лютого. За його словами, досягнуто рішення передати Україні ракети та бомби середньої і великої дальності.
Крім коаліції союзники України вирішили наростити зусилля в п’яти сферах:
- кіберзахист;
- захист країн, яким загрожує Кремль;
- спільне виробництво зброї в Україні;
- підтримка України невійськовими силами;
- операції з розмінування.
Франція надасть 100 ударних дронів-камікадзе Delair DT 46, вони прибудуть до України вже влітку. Цей безпілотник літакового типу може пролітати близько 100 км і нести навантаження до 5 кг, при цьому він здатний приземлятися в повністю автономному режимі на майданчик розміром 80 на 20 м.
Нагадаємо, уряд Данії анонсував новий пакет військової допомоги Україні на суму майже 250 млн дол., а Велика Британія посилить артилерійські резерви України пакетом боєприпасів вартістю близько 310 млн дол. — див. у випуску #59 дайджесту. Фінляндія надала Україні пакет військової допомоги на близько 190 млн євро — див. у випуску #57. Про підсумки 19-го засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” — у випуску #58.
Перелік тимчасово окупованих територій — зміни
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України затвердило зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. З наказом Мінреінтеграції від 5 лютого 2024 року № 30 можна ознайомитися за посиланням.
Вказаний Перелік був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
На основі Переліку, зокрема, внутрішньо переміщеним особам здійснюються виплати. Так, право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до Переліку як території:
- можливих бойових дій;
- активних бойових дій;
- тимчасово окуповані Російською Федерацією, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації РФ.
Заява про отримання допомоги для ВПО — куди подавати
З 1 березня при подачі заяв про взяття на облік та отримання допомоги для внутрішньо переміщених осіб варто звертатися до органів соціального захисту населення у вашій громаді або районі міста чи у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) вашого району, інформує Мінреінтеграції.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн особам з інвалідністю й дітям;
- 2 тис. грн для інших категорій переселенців.
У деяких громадах такі заяви можна подати тільки до ЦНАПу. Їхній детальний перелік наведений за посиланням на сайт Міністерства соціальної політики.
Нагадаємо, з 1 березня 2024 року виплати продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат — тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. Докладніше — у випуску #55 дайджесту.
Безоплатне забезпечення протезами ВПО
Українці, які через російську агресію були вимушені покинути свої домівки та переїхати в інший регіон, мають право на гарантоване державою забезпечення допоміжними засобами реабілітації. Зокрема, йдеться про забезпечення протезами, інформує Мінсоцполітики.
Держава гарантує для всіх українців безоплатне забезпечення протезами та іншими допоміжними засобами реабілітації.
Алгоритм отримання протезу для ВПО
1. Подати документи для безоплатного протезування.
Для цього є кілька способів:
- якщо людина з ампутацією ще у лікарні, варто звернутись до соціального працівника, який є у медзакладі, якщо він працює в мультидисциплінарній реабілітаційній команді;
- якщо соціального працівника немає — зверніться до лікаря з проханням запросити з територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю працівника, який допоможе подати документи;
- зверніться до найближчого ЦНАПу чи в місцевий орган соцзахисту населення;
- документи можна подати онлайн у електронному кабінеті особи з інвалідністю.
Перелік необхідних документів:
- паспорт громадянина України (або посвідка на постійне/тимчасове проживання; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; тимчасове посвідчення громадянина України) та ідентифікаційний код;
- довідка про обставини травми від командира військової частини (для військових);
- висновок ВЛК (для військових) чи ЛКК (для цивільних);
- посвідчення учасника бойових дій (за наявності).
2. Отримати направлення на протезування
Направлення на протезування надійде в електронному кабінету особи з інвалідністю, навіть якщо документи були подані, наприклад, у ЦНАПі чи органі соцзахисту.
Тип протеза визначає лікарська комісія, протезне підприємство або мультидисциплінарна команда в лікарні. Військовослужбовці забезпечуються двома видами протезів: механічним і електричним.
3. Обрати протезне підприємство
Звернутись до протезного підприємства можна у будь-який спосіб: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення.
Ознайомитись із переліком протезних підприємств можна за посиланням на Мінсоцполітики.
Подати офіційну заявку до протезного підприємства можна у паперовій чи електронній формі.
4. Отримати протез
Очікування на виготовлення безоплатного протезу триває близько 45 робочих днів. Є випадки, коли це займає три тижні. Максимальний час очікування — до 3 місяців.
Після отримання протезу фахівці протезного підприємства вчать людину ним користуватись та обслуговувати. Тому при виборі підприємства важливо враховувати також і територіальне розташування закладу, адже людині має бути комфортно у разі потреби оперативно звернутись за консультацією чи допомогою.
Новини програми “єОселя”
Кабінет міністрів України затвердив порядок використання коштів для “Укрфінжитла” та програми “єОселя” на 2024 рік, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він уточнив, що на ці цілі виділено майже 1,5 млрд грн. У планах держави на цей рік — видати близько 12 тис. пільгових іпотечних кредитів.
Наразі 7 600 українських родин вже скористалися програмою пільгових іпотечних кредитів “єОселя”. Більшість з них — військовослужбовці та працівники силових відомств.
Нагадаємо, програма “єОселя” передбачає пільгові кредити на придбання житла. Більше деталей про програму “єОселя”— у випуску #30, випуску #35 та випуску #56 дайджесту.
Мобільне відділення “Ощадбанку” на Херсонщині
У Херсонській області розпочало роботу мобільне відділення “Ощадбанку”. Тут надаватимуть послуги місцевим мешканцям, а також жителям тих населених пунктів регіону, де не працює жодне стаціонарне відділення, повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація.
Мобільний банк створений на базі автомобіля й обладнаний супутниковим зв’язком, автономним електроживленням та системою відеоспостереження.
У мобільному відділенні можна:
- відкрити рахунки;
- перевипустити платіжні картки;
- здійснити грошові перекази;
- сплатити комунальні та інші платежі;
- отримати пенсію, соціальні виплати, зарплату тощо.
Також державний банк продовжує відновлювати роботу стаціонарних відділень у регіонах. Загалом на деокупованих територіях Херсонщини працює вісім відділень “Ощадбанку”.
Нагадаємо, для жителів Донецької області відкрили два мобільні відділення “Ощадбанку” — у місті Святогірськ та селищі Багатир Волноваського району — див. випуск #48 дайджесту. Ознайомитись з актуальним переліком відділень “Ощадбанку”, які працюють, можна за посиланням на сайт державного банку.
Психологічна допомога жителям Харківщини
Благодійний фонд “Caritas Харків” запрошує жителів міста та області на індивідуальні та групові заняття з психологом. Про це йдеться на офіційній сторінці фонду в Facebook.
Професійне вигорання — це стан, що виникає внаслідок тривалого стресу та перевантаження через роботу. Його основні ознаки:
- відчуття марності;
- втома;
- розпач;
- втрата мотивації;
- відсутність інтересу до роботи, яка раніше радувала.
Емоційне вигорання схоже на професійне своїми ознаками, але відрізняється тим, що воно не обов’язково пов’язане з роботою — його може спричинити напруга в особистому житті, у сім’ї чи інші кризові стани.
При цьому професійне та емоційне вигорання можуть бути пов’язані один з одним та взаємопідсилюватись. Обидва стани мають загальний корінь та схожу симптоматику.
Зареєструватися на безоплатні психологічні зустрічі можна, заповнивши форму. За додатковою інформацією звертайтеся за номером: +(38) 067 519 7752.
Про те, як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію, — див. у випуску #58 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!