На Харківщині ремонтують дороги після воєнних дій: як тривають роботи в регіоні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Харківській області розпочався ремонт траси “Київ — Харків — Довжанський”. Цією магістраллю на початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну харків’яни евакуювалися до Києва та Дніпра, а зараз вона є однією з основних транспортних артерій для доставки гуманітарних вантажів, інформує FREEДОМ.

Відео, опубліковане у харківських Telegram-каналах, демонструє стан дорожнього покриття: близько десятка машин потрапили в ями на трасі та залишилися без коліс. Йдеться про автомобільну дорогу державного значення М-03 “Київ — Харків — Довжанський”. Їздити нею небезпечно, кажуть водії, як вночі, так і вдень. Вибоїни різного розміру — практично по всьому дорожньому полотну.

Траса М-03 — або дорога з Харкова до Києва — на початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну була однією з логістичних та евакуаційних магістралей як для військових, так і для цивільних. Перші дві “військові зими” полотно витримало, але на третю посипалося, каже начальник служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області Андрій Алексєєв.

“Ця ділянка вже не підлягає ямковому ремонту, тут можемо спостерігати багаторічну історію саме латання місць ямкового ремонту, тут є залишки ремонту позаминулого року, минулого року, трирічної давності”, — каже начальник служби відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області.

Магістраль без капітального ремонту простояла 12 років, тоді як міжремонтний термін експлуатації такої дороги становить близько 10 років. Трасу “Київ — Харків — Довжанський” необхідно екстрено реконструювати. Про це знають не лише у Харківській області, але й у Кабінеті міністрів України, де, незважаючи на брак коштів, змогли виділити резерви на ремонт.

“У таких місцях ми проводитимемо суцільний ремонт картами. Незважаючи на відсутність фінансування, хоча Кабмін уже ухвалив постанову про виділення коштів, але потрібен час десь близько місяця, щоб вони дійшли безпосередньо виконавцям робіт. Незважаючи ні на що, ми працювали і в лютому-березні 2022 року, і ми продовжуємо працювати і зараз”, — розповідає Алексєєв.

На ліквідацію всіх ям на ділянці дороги завдовжки 40 кілометрів від населеного пункту Валки до Харкова необхідно близько 122 мільйонів гривень, каже він. Із підрядниками його служба домовилася — зараз вони працюють у борг, розрахуються з ними пізніше.

Бригада шляховиків ремонтує полотно у районі селища Коротич. І людей, і техніки достатньо, каже бригадир, завдання поставлене — вкластися в найкоротший термін.

Якщо дозволять погодні умови, то закінчення дорожніх робіт на аварійних ділянках траси М-03 буде завершено до 15 березня. Далі у планах регіональної служби відновлення — ямковий ремонт автомагістралі М-29, яка з’єднує Харків та Дніпро та також є важливою частиною гуманітарного та евакуаційного маршруту для населення.

Прямий ефір