Це випуск #76 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- допомога ВПО та шукачам притулку за кордоном — підсумки літньої сесії ПАРЄ для України;
- затримка виплат ВПО — роз’яснення Мінсоцполітики;
- заява на компенсацію про зруйноване житло у “Дії”;
- медичні дані стануть доступними у застосунку “Дія”;
- триває евакуація з прифронтових регіонів;
- в Україні планують спростити реєстрацію права власності на майно, що розташоване на ТОТ;
- як не потрапити у пастку шахраїв під час оформлення допомоги.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 860-й день війни (02.07.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація загострена. Російські війська атакують українські позиції вздовж майже всієї лінії зіткнення. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається напруженою. Російські окупанти намагаються атакувати українських захисників поблизу Калинівки, Григорівки, Кліщіївки та Часового Яру на Донеччині.
Cитуація навколо міста лишається важкою. Росіяни кидають на штурми Часового Яру десантників, спецпризначенців та колишніх ув’язнених із загонів “Шторм-V”, атакують безупинно в лоб та намагаються обійти місто з флангів. Ворог нещадно знищує населений пункт всіма можливими засобами, застосовує велику кількість FPV-дронів, скидів по українських захисниках, розповіли військові.
Однак ЗСУ успішно тримають оборону, їм вдалося витіснити армію РФ із мікрорайону “Канал”. За словами речника Української добровольчої армії “Південь” Сергія Братчука, було проведено низку контратак у східній частині міста. З деяких позицій вдалося вибити противника в цьому мікрорайоні. Тактичне положення покращилося.
Найскладніша ситуація — на Покровському напрямку Донецької області. Ворог не полишає спроб вклинитися в бойові порядки Сил оборони України поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Воздвиженки, Сокола, Новоселівки Першої, Прогресу та Уманського. Російські війська здійснюють від 15 до понад 30 штурмів за добу.
Цей напрямок фронту нині для росіян головний. Їхнє завдання — просунутися далі, захопити комунікації, важливі дороги та зайняти вигідну оперативну позицію. А далі — рухатися на Костянтинівку, Краматорськ, Слов’янськ, тобто — розширяти зону окупації. Саме тому тут окупанти генерують усі основні сили та засоби, вважає екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.
На Харківському напрямку російські окупанти намагаються покращити своє становище в районі Вовчанська. Противник активно застосовує авіацію з території РФ, бомбардуючи райони Липців, Токарівки Другої, Веселого, Нескучного, Дергачів, Слобожанського та Харкова.
Водночас українські захисники потужно протистоять противнику. Війська РФ поступово витісняються Збройними силами України за межі міста. ЗСУ змогли повернути позиції в центрі та на північній околиці Вовчанська. Більша частина населеного пункту — під контролем Сил оборони.
Ті підрозділи російської армії, які закріпилися на території Вовчанського агрегатного заводу, опинилися в оточенні. Ворог поніс великі втрати на цьому напрямку. Окремі підрозділи російської 83-ї бригади ВДВ стали небоєздатними, зазначають аналітики Американського інституту вивчення війни (ISW).
На думку військово-політичного оглядача Олександра Коваленка зупинити просування армії РФ у Харківській області стало можливим завдяки дозволу завдавати ударів західною зброєю по території Російської Федерації.
Тактичні покращення на Харківщині дають можливість ЗСУ діяти й на інших напрямках.
На Куп’янському напрямку тривають бої біля Синьківки та Стельмахівки. Також боєзіткнення зафіксовано біля Степової Новоселівки. Сили оборони вживають заходів для стабілізації обстановки.
На Лиманському напрямку українські воїни стримують ворога в районі Невського та Торського. Силам оборони вдалося просунутися на схід від Тернів, йдеться у звіті (ISW). Російські окупанти на цій ділянці фронту використовують безпілотники для скидання хімічних боєприпасів, гранат, запалювальних речовин, саморобних пристроїв на українські позиції, розповів військовослужбовець 60-ї окремої механізованої бригади.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області ситуація за минулий тиждень суттєво не змінилася. Російські війська проводили наземні атаки поблизу Малої Токмачки та Новоданилівки. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного, йдеться у звіті ISW. Відбуваються контратаки в усіх напрямках, де ворог намагається відновити своє втрачене положення.
На Придніпровському напрямку українські захисники утримують плацдарми на лівобережжі Дніпра в Херсонській області та активно ведуть оборону, здійснюючи тактичні контратаки. Російські окупанти тиснуть артилерійськими обстрілами, завдають авіаційні удари, застосовують велику кількість ударних дронів різних типів, не припиняють аеророзвідку.
Сили оборони України, своєю чергою, ефективно застосовують малі ударні безпілотники. Спроби ворога взяти позиції українських захисників в районі Кринок зазнають невдачі.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- “Сховатися від нас дуже важко”: як працюють оператори бойових БпЛА на Запорізькому напрямку (ВІДЕО)
- У Дніпрі продовжують розбирати конструкції зруйнованого російською ракетою будинку — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- П’ятеро мешканців не виходять на зв’язок після ракетного удару РФ — репортаж із Дніпра (ВІДЕО)
- Майже п’ять годин в Одесі боролися із пожежею після удару російської ракети (ВІДЕО)
- Життя без світла: як Дніпро і Запоріжжя готові працювати за відсутності електроенергії (ВІДЕО)
- Пережив чеченський полон, ампутації обох ніг і рук та проходить реабілітацію — історія українського воїна (ВІДЕО)
- Поліціянт із Кривого Рогу після ампутації ноги не втрачає оптимізму — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Евакуаційний поїзд Харків — Ужгород: як люди рятуються від війни (ВІДЕО)
- Школа аеророзвідки “Чорний лелека”: як готують “очі” для ЗСУ (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 01.07.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 543 810 осіб ліквідовано (+8 150 за тиждень);
- танки — 8 099 (+68);
- бойові броньовані машини — 15 550 (+137);
- артилерійські системи — 14 599 (+353);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 111 (+3);
- засоби ППО — 874 (+11);
- літаки — 360 (+0);
- гелікоптери — 326 (+0);
- БпЛА — 11 620 (+238);
- крилаті ракети — 2 333 (+10);
- кораблі, катери — 28 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 19 713 (+409);
- спеціальна техніка — 2 448 (+51).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 29 червня — тривають роботи на місці влучання російської ракети по будинку у Дніпрі. Розбирають завали. Відомо про одну загиблу людину. 12 людей постраждали. Усім надається необхідна допомога. Ще невідома доля кількох людей.
- 30 червня — в Харкові влучання російської керованої авіабомби. Був уражений поштовий термінал — звичайний цивільний об’єкт. Відомо про 10 поранених. Усім надається необхідна допомога. Одна людина, на жаль, загинула.
- 26 червня — почав день на Донеччині, разом із нашими воїнами, із головкомом Сирським та новим командувачем Об’єднаних сил генералом Гнатовим. Представив офіційно Андрія Гнатова всім, хто відповідає за оборону на Донеччині. Провів нараду щодо безпеки та підтримки людей. Багато питань. І щодо забезпечення життя — це вода, соціальні питання, евакуація, і щодо допомоги обороні, щодо відновлення житла.
- 25 червня — день, заради якого ми всі працювали довго й дуже наполегливо — уся команда України. Сьогодні — офіційне відкриття переговорів про вступ України у Євросоюз. І наша делегація, представники Верховної Ради, уряду, Офісу провели першу міжурядову конференцію України та ЄС. Питання тепер у технічній роботі із Євросоюзом, в адаптації нашої системи до ЄС і в політичній волі Європи зробити європейський проєкт справді довершеним.
- 25 червня — ще 90 українських воїнів повернули з полону. Захисники “Азовсталі” та Маріуполя, ЧАЕС, із різних напрямків фронту. Це армійці, нацгвардійці, прикордонники, ВМС. Більшість — рядові та сержанти. І так само повернемо всіх інших.
- 29 червня — довго працювали заради звільнення з російської неволі Нарімана Джеляла, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, двох священників Української греко-католицької церкви та цивільних людей, які були захоплені росіянами на окупованій території ще в 2017-у та 2018-у роках. Нарешті наші люди вдома. Десять цивільних.
- 27 червня — у Брюсселі разом із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн підписали Спільні безпекові зобов’язання між Україною та ЄС.
- 27 червня — у Брюсселі разом із прем’єркою Естонії Каєю Каллас підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. В документі закріплені питання співпраці щодо постачання озброєнь і військової техніки, тренувань, діяльності IT-коаліції, поглибленого співробітництва у сфері оборонно-промислового комплексу. Підписали безпекову угоду і з президентом Литви Гітанасом Наусєдою. Вільнюс щороку надаватиме Україні безпекову та політичну підтримку.
- 27 червня — провів зустріч із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу. Ключова увага — підготовці до Вашингтонського саміту. Очікуємо рішення щодо посилення ролі Альянсу в координації безпекової допомоги, а також довгострокових фінансових зобов’язань для стабільної підтримки України.
- 27 червня — зустрівся з прем’єр-міністром Словенії Робертом Голобом. Обговорили фіналізацію двосторонньої безпекової угоди та кроки на шляху до справедливого миру. Також провів зустріч із прем’єром Чехії Петером Фіалою. Ключові теми — снаряди, рух до ЄС і НАТО.
- 28 червня — 28 років тому було ухвалено Основний закон нашої держави. Ми відзначаємо День Конституції України! Відзначив державними нагородами наших воїнів, їхніх рідних та представників різних професій.
- 28 червня — зустріч з президенткою Словенії Наташею Пірц Мусар. Обговорили роботу на рівні Євросоюзу, підготовку двосторонньої безпекової угоди — між Україною та Словенією. Поінформував про підготовку до другого Саміту миру — готуємо групи країн щодо пунктів формули миру.
- 25 червня — є нові ордери від Міжнародного кримінального суду щодо російських убивць. Шойгу, Герасимов — ваш шлях у Гаагу відкрито. Також є рішення Європейського суду з прав людини щодо відповідальності Росії за все скоєне в Криму проти людей і проти закону. Окупант буде за це відповідати.
- 24 червня — відзначив державними нагородами України наших воїнів із Центру спецоперацій “А” Служби безпеки України. Подякував за силу й привітав із 30-літтям ЦСО “А” СБУ.
- 24 червня — Америка виділяє фінансування на терміновий друк книжок для дітей в Україні. 3 млн примірників — це, зокрема, підручники, які надрукують на українських потужностях до початку навчального року.
- 29 червня —взяв участь у Національному молитовному сніданку. Дякую за молитви заради України! Що поширюєте правду про цю війну, єднаєте й підтримуєте людей та закликаєте всі серця світу бути з нами.
- 30 червня — після першого Саміту миру жодного дня не припиняли комунікацію з партнерами про підтримку нашого комюніке. І вже є плюс десять підписів — від різних суб’єктів, з різних частин світу. Світ має бути якнайширше представлений у роботі заради миру.
Резолюція ПАРЄ про підтримку ВПО
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію про довготривалу підтримку шукачів притулку з України і внутрішньо переміщених осіб. Відповідний документ підтримали 56 делегатів ПАРЄ.
В ухваленій резолюції:
- ПАРЄ низку заходів для підтримки ВПО в Україні: оперативне надання достатньої гуманітарної допомоги з особливим фокусом на потребах переміщених сімей та дітей;
- програми підтримки переселенців також мають включати фінансову допомогу для полегшення доступу до соціального житла і кредитування на реконструкцію приватного житла, зокрема фінансову підтримку у вигляді мікрофінансової або кредитної лінії під низькі відсотки.
Для українських шукачів притулку, які користуються тимчасовим захистом у Європі, держави-члени ЄС мають надати право на проживання та захист.
У документі також наголошується необхідність посилення співпраці між різними сторонами для сприяння поверненню українських громадян, зокрема дітей, які були депортовані або примусово переміщені на територію РФ та Білорусі.
ПАРЄ ухвалила ще три важливі резолюції для України:
- “Про стирання культурної ідентичності в часи війни та миру”;
- “Про правові та правозахисні аспекти агресії РФ проти України”;
- “Про роль санкцій у протидії війни Російської Федерації проти України”.
Крім того, під час літньої сесії ПАРЄ було створено нетворк, учасники якого займатимуться напрацюванням шляхів і механізмів вирішення проблем, пов’язаних з українськими дітьми.
Докладніше:
- ПАРЄ ухвалила три важливі резолюції для України: про що вони
- Результативний тиждень у ПАРЄ — яких важливих рішень досягла Україна: репортаж зі Страсбурга (ВІДЕО)
- ПАРЄ вдалася в питання, як повернути викрадених дітей додому: роль європейських країн обговорили експерти
- Україна створює юридичні підстави, щоби посилювати санкції проти РФ, — Ясько (ВІДЕО)
- ЄС допомагає Україні повернути культурні цінності, вкрадені Росією — деталі від Кравчук
Раніше Парламентська асамблея Ради Європи закликала визнати депортацію Росією українських дітей геноцидом. Про це — у випуску #55 дайджесту.
Виплати ВПО
У зв’язку зі зверненнями внутрішньо переміщених осіб (ВПО) щодо затримки виплат на проживання у Мінсоцполітики надали роз’язснення, як саме відбуваються виплати.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн особам з інвалідністю й дітям;
- 2 тис. грн для інших категорій переселенців.
Ці виплати частина ВПО отримує щомісяця після 15-го числа (тобто у т. зв. першому виплатному періоді), а ще частина — після 28-го числа (у другому виплатному періоді).
Якщо ви не отримали кошти у першій половині поточного місяця, вони надійдуть на рахунки — до кінця червня, пояснили у відомстві.
Видатки на соціальну сферу є пріоритетними для уряду і другими за значимістю після видатків на оборону країни, на неї кошти спрямовуються першочергово. Тож виплата допомоги на проживання для ВПО відбувається поетапно.
Нагадаємо, питання стосовно нарахування та отримання грошової допомоги для ВПО слід адресувати до Мінсоцполітики на урядову “гарячу лінію” за номером 15-45 або на електронну адресу Мінсоцполітики: [email protected]. Докладніше — у випуску #75 дайджесту.
Заява про зруйноване житло у “Дії”
Переселенці, житло яких було зруйноване на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій, зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через застосунок “Дія”, повідомляє Мінцифри.
Дані з Реєстру стануть основою для репарацій, які Росія має заплатити власникам знищеного майна.
Подати заяву до Реєстру можуть власники пошкодженого або знищеного житла, зокрема й ті, у кого:
- помешкання на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій;
- не зареєстроване право власності в Державному реєстрі речових прав;
- немає акта від місцевої влади про обстеження пошкодженого майна і вони не подавались на програму “єВідновлення”.
Наразі послуга працює у бета-режимі. Після тестування сервіс буде доступний для всіх. Долучитися до тестування можна за посиланням.
Віцепремʼєр-міністерка Ірина Верещук доручила Мін’юсту, Держгеокадастру та іншим дотичним відомствам напрацювати механізми, які дозволять спростити підтвердження права власності на нерухомість на ТОТ. Це дасть змогу ВПО вносити відомості про зруйноване житло в окупації до Реєстру збитків.
Нагадаємо, відкритя приойму заяв про відшкодування збитків, спричинених російською агресією, стартувало 2 квітня на сайті Реєстру збитків (RD4U). Це єдиний міжнародний інструмент для фіксації шкоди, завданої внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Докладніше — у випуску #65 дайджесту.
Медичні дані в “Дії”
У застосунку “Дія” відображатимуться медичні дані. Кабмін ухвалив відповідну постанову, інформує Урядовий портал.
Користувачі застосунку зможуть зареєструватися чи авторизуватися в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). А також подати декларацію про вибір лікаря чи навпаки — припинити дію декларації.
Окрім цього, у “Дії” можна буде внести зміни до персональних даних, які зберігаються в ЕСОЗ, якщо певна інформація більше не актуальна. Наприклад, номер телефону, прізвище чи місце проживання. Зараз, щоб змінити будь-яку інформацію про себе в ЕСОЗ, потрібно їхати до лікаря або подати звернення до НСЗУ.
На першому етапі користувачі “Дії” зможуть:
- зареєструвати себе як пацієнта в ЕСОЗ;
- подавати декларації про вибір лікаря — сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
- переглядати раніше подані декларації, а за потреби — припинити дію декларації з попереднім лікарем;
- змінити свої персональні дані, які є в центральній базі даних ЕСОЗ.
Надалі функціонал поступово розширюватиметься.
Нагадаємо, українці, які підписали декларацію з сімейним лікарем, мають право безоплатно отримати певні лабораторні та діагностичні дослідження. Деталі — у випуску #72 дайджесту.
Нерухомість громадян на ТОТ
У багатьох переселенців, які виїхали з тимчасової окупації на підконтрольну уряду територію, залишилася на ТОТ нерухомість. Серед них є і ті, чиє житло було знищено внаслідок бойових дій. У майбутньому такі внутрішньо переміщені особи можуть претендувати на відшкодування за втрачене житло коштом репарацій, які РФ має виплатити за всі руйнування і злочини, інформує Мінреітеграції.
Щоб отримати компенсацію, треба внести відомості про таке житло до Реєстру збитків. Проте процедура може ускладнитися, якщо переселенці не можуть належним чином підтвердити право власності на свою нерухомість на ТОТ через втрату правовстановлюючих документів або з інших причин.
За словами віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, проблема полягає в тому, що підтвердження права власності на майно унеможливлюється через відсутність доступу до документів місцевих БТІ в громадах на територіях, які перебувають у тимчасовій окупації.
Віцепрем’єрка доручила Міністерству юстиції, Держгеокадастру та іншим відповідальним відомствам запропонувати механізми, які дозволять спростити реєстрацію права власності на майно, що розташоване на ТОТ. Це дасть змогу ВПО відновити правовстановлюючі документи та внести відомості про зруйноване житло на ТОТ до Реєстру збитків.
“На ТОТ ворог знищив тисячі будинків і квартир. Ми повинні допомогти переселенцям із підтвердженням права власності, щоб вони в подальшому могли претендувати на відшкодування з російських репарацій”, — наголосила Верещук.
Нагадаємо, Міжнародна організація з міграції розпочала програму ваучерної допомоги для невідкладного ремонту житла, що зазнало пошкоджень внаслідок обстрілів. Докладніше — у випуску #75 дайджесту.
Евакуація з прифронтових регіонів
В Україні триває евакуація громадян із небезпечних зон прифронтових територій. Особлива увага приділяється вразливим групам населення: дітям, літнім людям, особам з інвалідністю та хворим. Їх евакуюють найпершими. Евакуація до безпечного регіону здійснюється безкоштовно, інформує Мінреінтеграції.
Всім евакуйованим надають:
- безкоштовне житло у місцях компактного проживання;
- державну допомогу на проживання;
- одноразову виплату евакуйованим, які виїхали безкоштовним транспортом;
- гуманітарну, психологічну й медичну допомогу.
За даними міністерства, до безпечного регіону з Донеччини минулого тижня евакуювали ще 46 людей (29 родин), серед яких 6 дітей, 17 жінок (1 вагітна), 4 маломобільні особи, 2 людини з інвалідністю.
Для отримання додаткової інформації щодо евакуації всі охочі мають звернутися до своєї обласної військової адміністрації. Або повідомити на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції за номером: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: +38 (096) 078-84-33.
Для евакуації тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери:
- 0 800 332 614;
- +38(099) 710-48-72;
- +38(099) 311-53-14;
- +38(096) 108-60-48;
- +38(099) 311-53-36.
Нагадаємо, правозахисна організація “Юридичний порадник для ВПО” надала список контактів на безоплатне поселення, що стануть в нагоді людям, яким довелося через бойові дії покинути небезпечні регіони. Про це — у випуску #73 дайджесту. Люди, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів Харківщини, мають право на виплати ВПО (див. у випуску #71 дайджесту). Як підготуватися до евакуації — див. випуск #64 дайджесту.
Обережно! Шахрайство
В Україні поширюються випадки, коли шахраї створюють фейкові акаунти у соцмережах та месенджерах, видаючи себе за гуманітарні організації або державні установи. Дії зловмисників можуть маскуватися під різні процедури, зокрема подачу заяви на урядову компенсацію за пошкоджене або знищене нерухоме майно. Про це інформує Норвезька рада у справах біженців в Україні.
В організації закликають не забувати про захист персональних даних і не передавати їх джерелам, яким ви не довіряєте.
Подаючи заяви для компенсації за пошкоджене або знищене майно, необхідно дотримуватися наступних правил:
- процедура компенсації за пошкоджене або знищене нерухоме майно наразі доступна онлайн виключно через портал diia.gov.ua) або мобільний застосунок “Дія”; якщо у вас виникають труднощі при подачі заяви онлайн, рекомендуємо звернутися особисто до найближчого ЦНАПу або нотаріуса;
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- не відповідайте на підозрілі повідомлення та не повідомляйте жодних своїх банківських реквізитів (CVV — три цифри на звороті картки, PIN-код, одноразові коди, що надсилаються в SMS від банку) стороннім особам, на веб-сайтах або інших каналах;
- подача заяви на компенсацію за пошкоджене або знищене нерухоме майно до відповідальних органів є безкоштовною; якщо вимагають оплату — зупиніть подачу заяви і повідомте про цей факт.
Повідомити про шахрайство у кіберполіцію України можна через сайт або “гарячу лінію” 0 800 505 170.
Детальніше про процедуру подачі заяви для компенсації за пошкоджене або знищене майно можете дізнатися на платформі правової допомоги KOBLI.
Нагадаємо, шахраї можуть використати проблеми з енергопостачанням на свою користь. Зловмисники можуть створювати фейкові онлайн-ресурси для поширення дезінформації в інтересах РФ, виманювання конфіденційних даних громадян та привласнення заощаджень. Докладніше — у випуску #72 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск #1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск #2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск #3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск #4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск #5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск #6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск #7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск #8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск #9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск #10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск #11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск #12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск #13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск #14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск #15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск #16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск #17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск #18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск #19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск #20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Випуск #72 від 04.06.2024:
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Випуск #73 від 11.06.2024:
- продовження виплат ВПО — роз’яснення правозахисників;
- повторна евакуація — хто має право на державні виплати;
- як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір субсидії — дані ПФУ;
- триває евакуація з Донеччини;
- безоплатний прихисток для переселенців — перелік контактів;
- як отримати путівку для дитини через “єОздоровлення”;
- договір довічного догляду для одиноких людей — як діє та як оформити.
Випуск #74 від 18.06.2024:
- Глобальний саміт миру у Швейцарії — підсумки;
- спрощену заяву на житлову субсидію можна подати онлайн — алгоритм;
- освітні пільги та оздоровлення для дітей, які мають статус ВПО;
- як виїхати із тимчасово окупованих територій України — роз’яснення Мінреінтеграції;
- сповіщення для родин полонених — у застосунку “Дія”;
- новий онлайн-сервіс для переселенців Донеччини.
Випуск #75 від 25.06.2024:
- затримують виплати ВПО — куди звертатися;
- грошову допомогу від ООН для пенсіонерів подовжили;
- ваучери для ремонту пошкодженого житла у прифронтових регіонах;
- розмір житлової субсидії збільшили для жителів Харківщини;
- зміна банківських реквізитів для оформлення пенсійних та інших виплат — алгоритм;
- в Україні розробили та запустили е-Карту послуг для ветеранів війни.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!