Це випуск #80 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- найголовніше зі звернень президента України;
- ідентифікація ВПО-пенсіонерів в “Ощадбанку” офлайн чи онлайн;
- подача заяви до міжнародного Реєстру збитків через “Дію”;
- ліки з безкоштовною доставкою до відділень “Укрпошти” у прифронтові райони;
- коли сімейній лікар може виписати е-рецепт на інсулін;
- державна підтримка оздоровлення дітей — хто може отримати кошти на путівки;
- встановлені терміни нового навчального року 2024/2025;
- фінансова допомога підприємцям Донеччини та Дніпропетровщини;
- забезпечення водою Миколаєва та Кривого Рогу;
- як безпечно зберігати їжу за відсутності світла.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 888-й день війни (30.07.2024).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 23 липня воїни нашої 110-ї окремої механізованої бригади збили черговий російський Су-25 — на Донеччині. (Докладніше: У росіян — мінус Су-25: українські зенітники збили ворожий літак на Донеччині (ВІДЕО))
- Близько 700 керованих авіабомб і більш як 100 “Шахедів” проти України та українців застосувала РФ лише за один цей тиждень.
- 23 липня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Наше завдання — забезпечувати постійне ефективне ураження російських військ не лише на фронті безпосередньо, а й по всій доступній глибині. Доступній нашій далекобійності. Ми працюємо з партнерами, щоб збільшити цей наш рівень захисту. Також шукаємо свої рішення. Ключове при цьому — наші дрони. Проаналізували наші можливості у РЕБ. Плюс наша ракетна програма має хорошу динаміку, ми поступово наближаємося до можливості застосовувати свої ракети.
- 26 липня — нарада з міністром оборони. Про нові оборонні пакети для України — те, що ми готуємо з партнерами. Важливо, щоб наші воїни отримували саме те, що необхідно в цих умовах дуже жорстких боїв і тиску російської армії. Ми детально розбираємо ситуацію на складних напрямках, передусім це Покровський напрямок на Донеччині — він був і залишається основним напрямком російських атак. Двічі сьогодні були доповіді головкома Сирського. Має бути зроблене й буде зроблене все, щоб посилити наші позиції.
- 25 липня була дуже детальна розмова з міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним — аналіз роботи підприємств нашої “оборонки”. Хороші результати — і щодо нашої броньованої техніки, і щодо дронів, і щодо артилерії. Галузь стає вже зовсім іншою — більш сильною, більш ефективною. Щодо наших далекобійних дронів ми готуємо кроки, щоб вийти на більшу кількість і більшу якість. Нарешті в оборонному виробництві почали реально й помітно працювати іноземні кошти. Не лише кошти державного бюджету, а й інвестиції партнерів в оборонне виробництво в Україні.
- 27 липня разом з першою леді Оленою Зеленською відвідали Національну дитячу спеціалізовану лікарню “Охматдит”. Поспілкувалися з дітьми, які проходять лікування. Заклад, попри все, відновлює нормальну роботу та свою силу після російського удару 8 липня. Ми обов’язково все відновимо та доведемо, що життя сильніше за його ворога.
- Наша команда готує ще чотири нові безпекові угоди для України. Вже найближчим часом ми розпочнемо перемовини й маємо доволі оперативно підготувати документи до підписання. Це для нас і оборонна підтримка, це для нас і фінанси, і гуманітарна взаємодія. Вже тоді буде майже 30 таких угод із нашими партнерами.
- 23-25 липня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба був з візитом у Китаї. Візит українського посадовця на такому рівні — уперше за багато років. І це добре. Є чіткий сигнал, що Китай підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. А також було підтверджено й те, що мені говорив лідер Китаю Сі Цзіньпін, — що Китай не постачатиме зброї Росії. (Докладніше: Дмитро Кулеба відвідав Китай: чим унікальний і важливий цей візит, пояснили експерти).
- 23 липня був із візитом в Україні державний секретар Ватикану кардинал Паролін. Це сигнал підтримки України. Кардинал Паролін відвідав не тільки Київ — був ще в Одесі, Бердичеві, Львові.
- 26 липня в Парижі розпочалися літні Олімпійські ігри. Ми пишаємося нашою командою — хлопцями й дівчатами, які, попри цю агресивну війну, змогли підготуватися до Олімпіади та показати дух усіх українців.
Ідентифікація ВПО-пенсіонерів
Пенсіонери з-поміж внутрішньо переміщених осіб (ВПО) повинні кожні пів року проходити ідентифікацію в “Ощадбанку”, щоб підтвердити свою особу. Ця процедура необхідна для перевірки, що державні кошти отримує саме та особа, для якої вони призначені, нагадує Мінреінтеграції.
Це стосується переселенців, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року.
Пройти ідентифікацію можна будь-яким зручним способом — офлайн чи онлайн:
- особисто відвідати відділення АТ “Ощадбанк” чи орган Пенсійного фонду України (ПФУ);
- віддалено авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (Дія ID) на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Це зручно для тих, хто не має фізичної можливості відвідати установи банків чи Пенсійного фонду, перебуває на тимчасово окупованій території або віддає перевагу онлайн-інструментам;
- за допомогою відеоконференцзв’язку. Подати заявку можна на вебпорталі електронних послуг ПФУ або через контакт-центр Пенсійного фонду України за номерами: 0-800-503-753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71. Результати проходження відеоідентифікації повідомляються на електронну пошту, яка вказується під час реєстрації;
- у випадку перебування за кордоном — отримати у закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою, і надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Передати документи можна за допомогою вебпорталу ПФУ чи поштою.
Міжнародний Реєстр збитків
Розширено перелік для подачі заяви на відшкодування до міжнародного Реєстру збитків. Відтепер це можуть зробити всі українці, чиє житло пошкоджено чи знищено внаслідок російської агресії, інформує Мінцифри.
Відтепер сервіс на порталі “Дія” доступний і для тих власників пошкодженого чи зруйнованого житла, у кого:
- право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав;
- немає акту про пошкоджене майно від місцевої влади й не подавались на програму “єВідновлення”;
- оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
Раніше для подання Заяви про відшкодування збитків необхідна була реєстрація житла в Держреєстрі речових прав та наявність Акту комісійного обстеження в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Це ускладнювало процедуру, адже багато громадян не мали змоги зареєструвати права через втрату документів, або ще не встигли отримати акт обстеження від комісії.
Нині кожен, у кого житло зазнало руйнувань, починаючи з 24 лютого 2022 року, та хто знаходиться на території України, включно з тимчасово окупованими територіями та півостровом Крим, може подати заяву на відшкодування.
Безкоштовна доставка ліків
Українці можуть замовляти ліки з безкоштовною доставкою до відділень “Укрпошти”. Проєкт спрямований на забезпечення доступу до медикаментів у віддалених та постраждалих від війни населених пунктах, де немає аптек або необхідних ліків, повідомляє “Урядовий портал“.
Регіони (зокрема прифронтові райони), в які “Укрпошта” доставляє медикаменти:
- Донецька;
- Запорізька;
- Миколаївська;
- Сумська;
- Харківська;
- Херсонська;
- Чернігівська.
Як замовити ліки:
- зателефонувати до контакт-центру за номером 0-800-300-545 та слідувати підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. Для замовлення рецептурних препаратів або препаратів за програмою “Доступні ліки”, треба назвати 16 цифр електронного рецепта та додатково 4 цифри коду його погашення;
- сформоване замовлення буде надіслано вам до найближчого відділення за послугою “Укрпошта Експрес”. Доставка безоплатна;
- щойно посилка буде готова до видачі, вам прийде SMS-повідомлення. Посилку можна оглянути під час отримання, щоб перевірити, чи правильно укомплектовано замовлення.
Терміни доставки — до трьох днів між обласними центрами (без урахування дня відправлення).
Термін зберігання у відділенні — 7 календарних днів.
Е-рецепт на інсулін
Інсулін є життєво необхідним препаратом для пацієнтів із цукровим діабетом, які потребують інсулінотерапії. Певний тип та дозування інсуліну після обстеження призначає ендокринолог. Він також створює план лікування та вносить його до електронної системи охорони здоров’я, а також виписує електронний рецепт, інформує МОЗ.
Коли план лікування вже створений ендокринологом, можна звертатися за подальшими рецептами до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Внутрішні переміщені особи (ВПО) можуть звернутися до будь-якого іншого лікаря первинної медичної допомоги.
Сімейний лікар випише рецепт відповідно до призначень ендокринолога. Проте призначити інший тип чи дозування інсуліну сімейний лікар не зможе. Для цього необхідно звертатися лише до ендокринолога.
Пацієнт самостійно обирає, до кого звертатися за рецептом — до сімейного лікаря чи ендокринолога.
Нагадуємо, що термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.
Програма “єОздоровлення” для дітей
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою “єОздоровлення”. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну дитину віком від 6 до 18 років становить 15 980 грн, повідомляє “Урядовий портал“.
Вказаною послугою можуть скористатися:
- діти з інвалідністю, які виховуються в малозабезпечених сім’ях;
- діти з багатодітних малозабезпечених сімей.
Приймати дітей будуть ті заклади, які внесені до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку й матимуть облаштоване укриття.
Як скористатися програмою:
Крок 1. Отримати сповіщення в “Дії”, застосунку “Приватбанку” або від працівників соцзахисту. Або перевірити, чи має родина право скористатися програмою, на сайті https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/e-health
Крок 2. Відкрити картку зі спеціальним режимом використання для програми “єОздоровлення” у відділенні “Приватбанку”.
Крок 3. Отримати кошти на карту, 15 890 грн на одну дитину. Кошти нараховуються для всіх дітей у сім’ї, які мають право скористатися програмою.
Крок 4. Обрати заклад зі списку тих, що долучилися до програми. Ознайомитися з переліком закладів можна за посиланням.
Крок 5. Забронювати путівку. Для цього потрібно звернутися до керівника обраного закладу, щоб він/вона надали згоду і підтвердили, що заклад може прийняти дитину (має бути зазначений строк перебування дитини в закладі і повна вартість путівки).
Крок 6. Після приїзду дитини до закладу розрахуватися за путівку карткою.
Важливо: послугою можна скористатися тільки в тому випадку, якщо дитина не отримувала в поточному році путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, придбаної за рахунок коштів державного або місцевого бюджету будь-якого рівня.
Новий навчальний рік
Новий навчальний рік в Україні розпочнеться 2 вересня 2024 року, а завершиться 30 червня 2025-го. Такі дати визначив уряд, повідомляє Міносвіти.
Школи отримали більше свободи у плануванні й можуть коригувати структуру навчального року, враховуючи безпекову та енергетичну ситуації.
Педагогічна рада шкіл зможе визначати структуру й тривалість навчального року в межах дат, які визначив уряд, а також тривалість навчальних тижня / дня / занять, перерви між ними, форму освітнього процесу.
На канікули відведено щонайменше 30 днів упродовж навчального року.
Допомога підприємцям
Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps запустила другу фазу Програми підтримки економічної стійкості України. Вона покликана сприяти розвитку мікропідприємництва для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та постраждалих від війни.
Взяти участь у програмі можуть ВПО, які перебувають у Дніпропетровській та Донецькій областях (за винятком районів, де проходять активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення підприємницької діяльності).
Середній розмір фінансової допомоги в межах цієї програми становить 2600 доларів США.
Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Подати заявку та ознайомитись із критеріями можна на сайті організації.
За додатковою інформацією щодо участі у програмі звертайтеся з 09:00 до 17:00 за номером: 0-800-332-590.
Забезпечення водою Миколаєва та Кривого Рогу
Уряд виділив 258 млн грн для подальшої реалізації проєкту забезпечення водою Миколаєва та Кривого Рогу. Кошти підуть на заходи, повʼязані з подачею води каналом “Дніпро — Інгулець”, повідомляє Кабінет міністрів України.
Зберігання їжі за відсутності світла
У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як краще зберігати їжу за відсутності світла.
Підготовка до відключення електроенергії
- Заздалегідь сформуйте запас льоду. Тримайте кілька пакетів з льодом у морозильній камері. Це допоможе зберегти холод під час відключення електроенергії.
- Подумайте про купівлю холодильних елементів. Їх можна тримати в морозильнику, а за потреби використовувати в охолоджувальних боксах або термосумках.
- Заповнений холодильник/морозильник нагрівається зсередини повільніше завдяки меншій кількості повітря. Тож заповнюйте холодильну та морозильну камери, не закриваючи вентиляційні отвори й не ставлячи каструлі та продукти впритул в основному відсіку. Повітря має бути мало, але щоб при цьому воно вільно циркулювало.
Як зберігати продукти, коли вимкнули електроенергію
- Розділіть продукти — ті, що швидко псуються, зберігайте в найбільш холодній зоні холодильника або морозильника.
- Використовуйте лід та холодильні елементи. Перемістіть швидкопсувні продукти в термосумки або охолоджувальні бокси з льодом чи холодильними елементами. Якщо світла немає понад 4 години, розкладіть раніше підготовлені місткості з льодом на нижню полицю холодильника та верхню полицю морозильної камери — так можна продовжити час зберігання продуктів у вимкненому холодильнику. Якщо використати ще й сухий лід, продукти можуть зберігатися до 2 діб.
- Тримайте дверцята холодильника та морозильної камери щільно зачиненими. Якщо двері не відкривати, холодильник може зберігати температуру до 4 годин, морозильна камера — до 48 годин.
Дії після відновлення електропостачання
- Якщо готові страви або продукти, що мають зберігатися в холодильнику, перебували в кімнатній температурі понад 2 годин, їх слід викинути, інакше можна отруїтися.
- Перезаморозити або приготувати можна ті продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру до +4°С.
- Запах, колір і текстура продуктів можуть вказати на їхнє псування. Викидайте продукти, які мають сумнівний вигляд чи запах.
- Не куштуйте таку їжу, щоб визначити, чи є вона зіпсованою. Якщо сумніваєтесь — викиньте.
Попередні випуски дайджесту
Випуски 2024 року
Випуск #79 від 23.07.2024:
- житло для ВПО — Мінреінтеграції спільно з партнерами реалізує три житлові проєкти;
- позбавлення нерухомості на окупованій території — куди звертатися;
- мобільний зв’язок під час відключень електроенергії;
- в Україні запустили урядову “гарячу лінію” “Струм” — які питання допоможуть вирішити;
- нова онлайн-платформа для ВПО та тих українців, які перебувають за кордоном;
- працевлаштування переселенців — що пропонують в Одесі;
- ще один Центр життєстійкості запрацював на Харківщині;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі — алгоритм.
Випуск #78 від 16.07.2024:
- обстеження зруйнованого та пошкодженого житла — уряд вніс зміни;
- скраплений газ для жителів прифронтових районів;
- нарахування зарплат на прифронтових територіях — зміни;
- триває обов’язкова евакуація дітей з Харківщини та Донеччини;
- статус учасника бойових дій можливо буде оформити на порталі “Дія”;
- куди звертатися, якщо людина потрапила в полон.
Випуск #77 від 09.07.2024:
- виплати ВПО — роз’яснення правозахисників;
- заява на пільговий кредит на житло для ВПО на порталі “Дія” — як оформити;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- безкоштовне вантажне перевезення для переселенців та сімей УБД — як скористатися програмою;
- програмі “єРобота” — два роки;
- чому важливо мати різні паролі до власних акаунтів;
- техніки самодопомоги, доступні у застосунку “Повітряна тривога”.
Випуск #76 від 02.07.2024:
- допомога ВПО та шукачам притулку за кордоном — підсумки літньої сесії ПАРЄ для України;
- затримка виплат ВПО — роз’яснення Мінсоцполітики;
- заява на компенсацію про зруйноване житло у “Дії”;
- медичні дані стануть доступними у застосунку “Дія”;
- триває евакуація з прифронтових регіонів;
- в Україні планують спростити реєстрацію права власності на майно, що розташоване на ТОТ;
- як не потрапити у пастку шахраїв під час оформлення допомоги.
Випуск #75 від 25.06.2024:
- затримують виплати ВПО — куди звертатися;
- грошову допомогу від ООН для пенсіонерів подовжили;
- ваучери для ремонту пошкодженого житла у прифронтових регіонах;
- розмір житлової субсидії збільшили для жителів Харківщини;
- зміна банківських реквізитів для оформлення пенсійних та інших виплат — алгоритм;
- в Україні розробили та запустили е-Карту послуг для ветеранів війни.
Випуск #74 від 18.06.2024:
- Глобальний саміт миру у Швейцарії — підсумки;
- спрощену заяву на житлову субсидію можна подати онлайн — алгоритм;
- освітні пільги та оздоровлення для дітей, які мають статус ВПО;
- як виїхати із тимчасово окупованих територій України — роз’яснення Мінреінтеграції;
- сповіщення для родин полонених — у застосунку “Дія”;
- новий онлайн-сервіс для переселенців Донеччини.
Випуск #73 від 11.06.2024:
- продовження виплат ВПО — роз’яснення правозахисників;
- повторна евакуація — хто має право на державні виплати;
- як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір субсидії — дані ПФУ;
- триває евакуація з Донеччини;
- безоплатний прихисток для переселенців — перелік контактів;
- як отримати путівку для дитини через “єОздоровлення”;
- договір довічного догляду для одиноких людей — як діє та як оформити.
Випуск #72 від 04.06.2024:
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуски #1-51 за 2022-2023 роки
Випуск #51 від 26.12.2023:
- президент Володимир Зеленський провів підсумкову пресконференцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!