Це випуск #84 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- допомога від ЮНІСЕФ жителям прифронтових районів;
- як отримати довідку про доходи пенсіонера, не виходячи з дому;
- триває обов’язкова евакуація дітей з Донеччини;
- відпочинок та оздоровлення дітей з прифронтових територій — які зміни ухвалив уряд;
- уряд спростив процедуру встановлення факту безпосередньої участі у захисті України;
- мобільний аптечний пункт на Херсонщині;
- нові Центри життєстійкості відкрили в Україні;
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 916-й день війни (27.08.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація залишається загостреною. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої, продовжують завдавати військам РФ втрат в живій силі та техніці.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається напруженою. Загарбницька армія наступала у бік Часового Яру та Андріївки. Крім того, окупанти атакуали біля Ступочок, Калинівки, Григорівки, Предтечиного.
Російські загарбники нещадно обстрілюють Часів Яр артилерією, мінометами, завдають ударів авіацією та дронами, розповіли воїни 24 ОМБр імені короля Данила.
Своєю чергою, українські бійці масово знищують ворожу піхоту та техніку, не пускаючи окупантів на лінії каналу Сіверський Донець — Донбас.
Підтверджених змін лінії фронту на цьому напрямку зафіксовано не було, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Найважча ситуація на фронті — на Покровському напрямку Донецької області. Він є ключовим у наступі росіян на сході.
Ворог щодня атакує оборонні рубежі українських захисників. Бої точаться в районі населених пунктів: Воздвиженка, Калинове, Зелене Поле, Миролюбівка, Гродівка, Птиче, Новогродівка. Найбільша концентрація ворожих атак — біля Новогродівки та Калинового.
Аналітики ISW зазначають, що росіяни мають певний тактичний успіх. Зокрема, просунулися до східної частини Карлівки та на північний схід від Миколаївки. Крім того, у звіті вказано, що російські війська просунулися на околиці Новогродівки.
На Торецькому напрямку російські загарбники не полишають спроб взяти під безпосередній контроль місто Торецьк Донецької області. Окупанти просунулися до східних околиць населеного пункту, йдеться у звіті ISW.
За словами українських військових, тривають цілодобові бої. Це майже постійно прямі зіткнення. Противник несе великі втрати, але накопичив значну кількість особового складу.
Армія РФ також проводить атаки біля Неліпівки, Торецька, Нью-Йорка та Диліївки.
На Харківському напрямку російські окупанти проводять атаки поблизу Глибокого, Липців та Вовчанська.
Росія відвела деякі підрозділи з Харківської області на Курський напрямок, але сил та засобів ворога лишається достатньо для продовження штурмів.
Військовий оглядач Денис Попович не виключає, що перекидання російських окупантів із Харківщини в Курську область допоможе ЗСУ витіснити ворога.
На агрегатному заводі у Вовчанську залишаються російські окупанти — заблоковані вже кілька місяців, повідомив речник оперативно-тактичного угруповання “Харків” Віталій Саранцев. За його словами, на самому початку там було близько 40 військовослужбовців російської армії.
Він також розповів, що ЗСУ успішно стримують ворога, завдають йому втрат і за сприятливих умов контратакують.
“Певні успіхи у нас є, у мене стриманий оптимізм. Але гарні новини будуть. Росіяни активні на Вовчанському напрямку та біля Липців. Там вони намагаються проводити штурмові дій, розширити зону контролю, але ЗСУ відбивають всі атаки ворога”, — сказав Саранцев.
На Куп’янському напрямку Сили оборони відбивають штурмові дії росіян біля Степової Новоселівки, Стельмахівки, Синьківки та Глушківки.
Нині на цьому напрямку фіксують більше бойових зіткнень, аніж на півночі Харківщини.
Як і раніше, армія РФ періодично обстрілює Куп’янськ та населені пункти району.
На Лиманському напрямку російські загарбники намагаються штурмувати позиції Сил оборони поблизу Дружелюбівки, Макіївки, Новосадового, Невського та Діброви.
За даними ISW, українські сили провели локалізовані контратаки поблизу населеного пункту Нововодяне (Луганська область) і захопили деякі позиції минулого тижня, а українська бригада, яка діяла на лінії Сватове — Кремінна, нещодавно повідомила, що здійснила контратаку та просунулася на 2 км вглиб, щоб знизити наступальну спроможність ворога, йдеться у звіті аналітиків.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області ситуація за минулий тиждень суттєво не змінилася. Боєзіткнення тривали неподалік від Новоандріївки та Щербаків.
На Придніпровському напрямку ситуація — без змін. Сили оборони продовжують здійснювати комплексні заходи з утримання позицій.
КУРСЬКА ОБЛАСТЬ РФ
У Курській області Росії триває операція Сил оборони України. Є просування — від одного до трьох кілометрів. ЗСУ взяли під контроль ще два населених пункти, тривають активні дії щодо ще одного. Є поповнення обмінного фонду.
Для того, щоб витіснити з Курської області Сили оборони України, російській стороні знадобиться щонайменше 15-20 бригад і не менше пів року, а то й рік, вважає військово-політичний оглядач Дмитро Снєгирьов. За його словами, попри те, що Путін наказав витіснити ЗСУ з Курської області, не залучаючи ресурс із гарячих напрямків фронту, є підтвердження того, що насправді деякі бригади таки були перекинуті до Курської області.
Кремль не організував евакуацію росіян з регііону. Багато хто виїжджав сам або залишився у своїх населених пунктах. Тепер російська армія обстрілює їх.
В інтерв’ю іноземним ЗМІ президент України Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ почали операцію на території Курської області, щоб зірвати нові загарбницькі плани російської армії. Зокрема на Сумщині.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Прикордонники із загону “Сталевий кордон” відточують майстерність роботи з дронами — репортаж (ВІДЕО)
- Запеклі бої та евакуація жителів: Донбас продовжує опір російській агресії (ВІДЕО)
- “Спочатку доживемо до ранку, а потім і до перемоги”: як обороняється і відновлюється прифронтовий Херсон (ВІДЕО)
- Змусити людей покинути своє улюблене місто у Путіна не вийшло: як живе та обороняється Харків (ВІДЕО)
- Реабілітація поранених, прийом переселенців, відновлення руйнувань: як Дніпро протистоїть російській агресії (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 26.08.2024 орієнтовно становлять:
- особового складу — близько 608 820 осіб (+8 350 за тиждень);
- танків — 8 551 (+38) од.;
- бойових броньованих машин —16 648 (+153) од.;
- артилерійських систем — 17 443 (+339) од.;
- РСЗВ — 1 172 (+7) од.;
- засобів ППО — 937 (+12) од.;
- літаків — 367 од.;
- гелікоптерів — 328 од.;
- БпЛА оперативно-тактичного рівня — 14 134 (+325);
- крилатих ракет — 2 444 (+7);
- кораблів/катерів — 28 (+0) од.;
- підводних човнів — 1 (+0) од.;
- автомобільної техніки та автоцистерн — 23 555 (+508) од.;
- спеціальної техніки — 2 941 (+78).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 25 серпня — увесь день в Краматорську тривав розбір завалів після удару російської ракети. Постраждали, зокрема, журналісти — знімальна група агенції “Ройтерз”. Громадяни України, Америки та Британії. Звичайний міський готель був зруйнований російським “Іскандером”. Від цього удару сім людей постраждали, одна людина загинула.
- 19 серпня — Дніпровщина. Зустрівся з нашими захисниками — ветеранами російсько-української війни. Ознайомився з упровадженням ветеранської політики в регіоні, зокрема з проєктом Титани.UА, послугою “Я — ветеран”, путівником ветерана “Піксель”. Також зустрівся з представниками бізнесу Дніпровщини. Головні теми розмови — детінізація економіки, збереження робочих місць і можливі зміни в податковій сфері. Провів нараду щодо забезпечення водою наших міст та громад.
- 22 серпня — відвідав прикордоння Сумщини та провів нараду з головнокомандувачем Сирським і начальником Сумської військової адміністрації. Начальник ОВА доповів про ситуацію в регіоні після початку Курської операції. Спостерігається зменшення обстрілів зі ствольної зброї та зменшення жертв серед цивільних.
- 20 серпня — засідання Конгресу місцевих та регіональних влад у Кропивницькому. Багато питань. Це й підготовка до навчального року в українських школах, і опалювальний сезон, медицина та фінансові можливості в громадах. Відвідав підприємство “Ельворті”, що спеціалізується на сільськогосподарському машинобудуванні. Зустрівся з представниками бізнесу в регіоні. Місцеві підприємства відновлюють виробництво, збільшують кількість робочих місць. Відвідав одну з лікарень Кропивницького, у якій відновлюються після поранень захисники. Відзначив їх державними нагородами.
- 20, 21 серпня — доповідь головкома Сирського. Фронт. Оборона на Покровському й Торецькому напрямках. Важка ситуація, але хлопці роблять усе, щоб знищувати окупанта. Розуміємо кроки ворога й посилюємось. Також головком доповів щодо оновлень на Курському напрямку. Ми досягаємо визначених цілей. І пріоритет, як і раніше, — це поповнення обмінного фонду для України.
- 23 серпня — День Державного Прапора. Мав честь привітати всіх наших людей, і зокрема всіх наших воїнів, зі святом. І пишаюсь усіма, хто робить наші синьо-жовті кольори такими сильними й достойними. Також сьогодні День Харкова. Справді героїчне місто, місто людей і життя. Від початку цього травня нашим силам вдалося відбити спробу Росії наступати на Харків, зламати це наше місто та всю Харківщину.
- 23 серпня — відбувся візит прем’єр-міністра Індії Моді в Україну. Це перший такий візит за час відносин між Індією та незалежною Україною. Довго говорили про війну Росії проти України, про необхідність забезпечити справедливий мир. Вдячний за пакети гуманітарної підтримки, які Індія надає протягом цієї війни. Важливо для нас і те, що Індія залишається прихильницею міжнародного права та підтримує наш суверенітет, територіальну цілісність — базові принципи. В нашій присутності підписали чотири документи між Україною та Індією: медична сфера, співпраця в аграрній сфері, гуманітарні відносини, культура.
- 24 серпня — відзначаємо 33-й День Незалежності України. І ми впевнені: українці завжди будуть відзначати це своє свято у своїй вільній столиці та у своїй власній суверенній державі. Ще 115 наших захисників повернулися додому. Це воїни Національної гвардії, Збройних сил, ВМС, Державної прикордонної служби. Ми пам’ятаємо про кожного й кожну. Шукаємо та докладаємо максимум зусиль, щоб повернути всіх. Вітаю в Україні наших друзів — представників польського та литовського народів. На переговорах із президентом Польщі Анджеєм Дудою та премʼєр-міністеркою Литви Інгрідою Шимоніте говорили про наші подальші кроки, які найбільше необхідні, зокрема про ситуацію на передовій. Говорили і про захист нашого неба від російських ударів.
- 22 серпня — взяв участь у VII Міжнародному ветеранському форумі. Сьогодні своїм указом я доручив уряду затвердити Національну стратегію ветеранської політики та Стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя.
- 20 серпня — ухвалено закон щодо нашої духовної незалежності. Ми будемо й надалі зміцнювати Україну, наше суспільство. Сьогодні ж ухвалено закон на підтримку наших воїнів, які здійснюють захисні операції в російському прикордонні. Всі виплати, премії та нагороди точно будуть на них поширені від першого дня операції.
- 22 серпня — мав честь сьогодні нагородити справжніх легенд України. Ми прославляємо всіх тих, хто посилює наших воїнів, посилює їх щоденно та надихає. Це люди, які прославляють Україну, зміцнюючи нашу оборону й надихаючи всіх громадян України.
Допомога від ЮНІСЕФ
Понад 33 тис. родин на прифронтових територіях отримають допомогу від ЮНІСЕФ у межах підготовки до зими, інформує Мінреінтеграції.
Передбачається надання допомоги в натуральній формі (паливні брикети, гігієнічні набори та зимовий одяг для дітей віком до 15 років, ковдри) або грошової підтримки для підготовки до зимового періоду 2024/2025 років.
Відповідними заходами планують охопити 60 тис. людей із числа вразливих категорій громадян, включаючи 15,5 тис. дітей, у громадах шести прифронтових областей:
- Сумська область: Білопільська, Хотінська, Миропільська, Краснопільська, Зноб-Новгородська, Дружбівська, Ямпільська, Глухівська, Свеська, Есманська, Новослобідська, Юнаківська, Ворожбянська, Шалигинська, Путивльська громади.
- Харківська область: Богодухівська, Борівська, Дергачівська, Кіндрашівська, Куп’янська, Курилівська, Малоданилівська, Оскільська, Старосалтівська, Циркунівська, Великобурлуцька, Вільхівська, Вільхуватська, Вовчанська, Золочівська громади.
- Донецька область: Покровська, Мирноградська, Костянтинівська, Святогірська, Краматорська, Слов’янська, Дружківська, Курахівська, Новогродівська, Миколаївська громади.
- Дніпропетровська область: Марганецька й Нікопольська громади.
- Запорізька область: Комишуваська та Микільська громади.
- Херсонська область: Нововоронцовська й Херсонська громади.
Нагадаємо, родини із вразливих категорій, які мають евакуюватися із прифронтових громад Харківської та Сумської областей, отримають одноразову виплату в розмірі 10 800 грн на людину. Відповідну ініціативу запровадив уряд спільно з ЮНІСЕФ. Докладніше — у випуску #71 дайджесту.
Довідка про доходи для пенсіонерів
У Міністерстві соціальної політики розповіли, як отримати довідку про доходи пенсіонера, не виходячи з дому.
Документ може знадобитися для:
- оформлення субсидії;
- виїзду за кордон або переведення за кордон пенсійних виплат тощо.
Довідку можна оформити онлайн через портал Пенсійного фонду України або ж через портал “Дія”.
Щоб оформити довідку про доходи на порталі ПФУ робимо такі кроки:
- на вебпорталі Фонду у правому верхньому кутку екрана натискаємо кнопку “Вхід” та проходимо авторизацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
- в особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” обираємо опцію “Запит на отримання електронних документів”;
- у вікні, що відкривається, зі списку обираємо: “Довідка про доходи пенсіонера”;
- заповнюємо обов’язкові поля форми: зазначаємо період, за який потрібно сформувати довідку;
- надаємо дозвіл на передачу та обробку персональних даних;
- натискаємо кнопку “Відправити до ПФУ”;
- після надсилання запиту на отримання довідки на екрані з’явиться відповідне повідомлення;
- за результатами опрацювання заяви слідкуємо у розділі “Мої звернення” (на панелі ліворуч).
Щоб оформити довідку про доходи пенсіонера, через “Дію” робимо такі кроки:
- авторизуємось у кабінеті громадянина на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису або BankID;
- у меню “Послуги” на порталі “Дія” обираємо: “Довідка про доходи пенсіонера (якщо відомості в реєстрі застрахованих осіб відсутні, послуга буде недоступна);
- перевіряємо коректність даних у профілі користувача (оновлюємо їх за необхідності);
- вказуємо період, за який потрібно отримати довідку, та надсилаємо запит.
За бажанням можна отримати довідку про доходи пенсіонера (ОК-5) із Реєстру застрахованих осіб офлайн.
Для цього треба звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України.
Нагадаємо, за допомогою “Дії” можна оформити довідку ВПО і грошову допомогу відразу на всю сім’ю в одній заяві. Як це зробити — у випуску #66 дайджесту.
Евакуація дітей з Донеччини
З окремих районів Донеччини проводитимуть евакуацію в примусовий спосіб дітей із їхніми батьками або іншими законними представниками, повідомляє Мінреінтеграції.
Йдеться про евакуацію із населених пунктів Покровського району. Зокрема з міст: Покровськ, Родинське та сіл Гнатівка, Даченське, Жовте, Зелене, Лисівка, Новопавлівка, Новоукраїнка, Пушкіне, Ріг, Сухий Яр, Троянда, Чунишине.
Для здійснення евакуації розгорнуто приймальний пункт, де за потреби передбачена ночівля.
У безпечних регіонах евакуйовані діти разом із супроводжуючими особами будуть забезпечені:
- безкоштовним прихистком;
- гуманітарною допомогою;
- психологічною підтримкою тощо.
Евакуація з небезпечних районів здійснюється безкоштовно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на “гарячу лінію” з питань проведення евакуації Донецької ОВА за номером: 0 800 408 911.
Також про бажання евакуюватися можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 1548 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38(096) 078-84-33.
Нагадаємо, після прибуття евакуйовані громадяни отримують фінансову допомогу у розмірі 10 800 грн на кожну особу від ЮНІСЕФ та УВКБ ООН. Також переселенцям надають гуманітарну, правову, психологічну допомогу та безкоштовне житло. Докладніше — у випуску #83 дайджесту. У серпні до Рівненської області евакуація з Донеччини здійснюватиметься спеціальним поїздом 1 раз на 8 днів. Докладніше — у випуску #82 дайджесту.
Відпочинок дітей з прифронтових територій
Уряд підтримав запропоновані зміни механізму розподілу путівок на оздоровлення і відпочинок дітей, інформує Мінсоцполітики.
Відтепер на області, де ведуться активні бойові дії, путівки до Дитячого центру “Артек” за кошти держбюджету спрямовуватимуться в першу чергу. Раніше путівки виділялися відповідно до потреби, але не більше 1/2 фактичної кількості на зміну, без урахування першочерговості прифронтових регіонів.
Якщо після розподілу на області, де ведуться активні бойові дії, буде залишок путівок, їх розподілятимуть на решту регіонів пропорційно потребі.
Також розширюється перелік категорій дітей з прифронтових регіонів, які матимуть право на відпочинок в “Артеку” за кошти держбюджету. Тепер путівки в цих областях зможуть отримати діти, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки згідно зі Статтею 1 Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.
Нагадаємо, держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою “єОздоровлення”. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Деталі — у випуску #80 дайджесту.
Спрощено процедуру встановлення факту участі у захисті України
Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Порядок № 685), інформує Урядовий портал.
Оновлений Порядок значно спрощує процедуру встановлення факту безпосередньої участі у заходах виключно для осіб, а не для міжвідомчої комісії. А також підвищує ефективність адміністративних процесів у сфері ветеранської політики України.
Завдяки ухваленим змінам можна:
- подати документи через ЦНАП незалежно від адреси свого задекларованого/зареєстрованого місця проживання або перебування;
- надати копії деяких документів замість їх оригіналів;
- надати відповідну довідку на підставі раніше ухваленого міжвідомчою комісією рішення про встановлення факту безпосередньої участі у заходах особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах;
- розгляд документів міжвідомчою комісією відбувається у порядку черговості їх реєстрації в Мінветеранів.
“Продовжуємо плідно співпрацювати з усіма дотичними державними органами, громадськістю, підрозділами з питань соціального захисту обласних та міських адміністрацій, аби налагодити дієві механізми з надання відповідних статусів нашим захисникам і захисницям. Доступно та, водночас, з унеможливленням зловживань у цих питаннях”, — зазначив в. о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.
Нагадаємо, в Україні розробили та запустили е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Про це — у випуску #75 дайджесту.
Мобільна аптека на Херсонщині
У Херсонській області запрацював мобільний аптечний пункт. Він курсуватиме віддаленими селами Бериславського району, де немає стаціонарних аптек, повідомляє Херсонська ОВА.
Мобільна аптека охоплюватиме 52 населені пункти у Великоолександрівській, Високопільській, Кочубеївській, Борозенській, Калинівській, Милівській та Нововоронцовській громадах.
У ній можна буде придбати як безрецептурні, так і рецептурні ліки. А також препарати за програмою “Доступні ліки”.
Про прибуття аптечного пункту місцеві мешканці можуть дізнатися від сімейного лікаря або місцевої влади. Його маршрут буде визначатися згідно з потребами громад та із врахуванням безпекової ситуації.
Нагадаємо, мобільний аптечний пункт курсує у п’яти селах у Миколаївській області. Про це — у випуску #61 дайджесту. Крім того, на прифронтових територіях Херсонщини відновлюють надання стоматологічних послуг для населення. Деталі — у випуску #83 дайджесту.
Нові Центри життєстійкості
Упродовж серпня Центри життєстійкості запрацювали ще у 48-ми громадах України. Відтепер 162 таких простори приймають відвідувачів. Ще понад 30 Мінсоцполітики планує відкрити восени, інформують у відомстві.
У таких центрах кожен житель громади може безкоштовно отримати психологічну допомогу та проконсультуватися з різних соціальних питань.
Пілотний проєкт Мінсоцполітики охопив всю Україну — наразі Центри життєстійкості відкрили і тимчасово окуповані громади, у місцях своєї релокації.
Таких вимушено переміщених осередків з-поміж діючих вже п’ять:
- Сартанський (Донецька область) — на Львівщині;
- Мангушський та Нікольський (Донецька область) — у Києві;
- Енергодарський і Мелітопольський (Запорізька область) — у Запоріжжі.
До релокованих просторів за підтримкою звертаються не лише мешканці їхніх громад, а й місцеві жителі.
Загалом проєкт націлений на те, щоб допомогти людині долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя.
І хоча у фокусі команд Центрів наразі перебувають ветерани, захисники та захисниці, їхні родичі, а також вимушено переміщені особи, двері закладів відкриті для кожного — незалежно від статусу, віку, чи національності.
Окрім індивідуальної роботи з фахівцями, відвідувачі Центрів мають змогу долучитися до груп взаємопідтримки та ініціювати власні волонтерські активності для покращення життя у своїй громаді.
Нагадаємо, відкриття центрів є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” — ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Докладніше — у випуску #63 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
Випуски 2024 року
Випуск #83 від 20.08.2024:
- обмеження переміщення у прикордонних районах Сумщини — що необхідно знати;
- триває евакуація з Донеччини — куди звертатися;
- у програмі “єВідновлення” розширили функціонал;
- нові центри підтримки ВПО;
- стоматологічні послуги у прифронтових населених пунктах Херсонщини;
- навчання та працевлаштування для ветеранів — нова платформа “Курс”;
- як нормалізувати сон під час повітряних тривог — поради;
Випуск #82 від 13.08.2024:
- досягнення українців на Олімпіаді-2024;
- як евакуйованим громадянам отримати медичні послуги на новому місці проживання — алгортим дій;
- послуги Пенсійного фонду для маломобільних громадян;
- жителям прифронтових регіонів допоможуть скрапленим газом;
- евакуація жителів Донеччини — розклад потягу на серпень;
- в Україні діє е-Карта вакансій держслужби для ветеранів;
- цифровізація рутини військових: Міноборони запустило застосунок “Армія+”;
- допомога з навчанням та роботою від Червоного Хреста — хто може долучитися.
Випуск #81 від 06.08.2024:
- досягнення українців на Олімпіаді-2024;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- допомога з евакуацією з небезпечних зон прифронтових територій;
- примусова евакуація дітей з частини Донеччини;
- безкоштовне заготовлення паливної деревини мешканцями прифронтових територій;
- новий гуртожиток для переселенців на Полтавщині;
- нове модульне містечко для переселенців на Херсонщині;
- новини програми доступних кредитів на житло “єОселя”;
- як правильно спілкуватися з ветеранами — розроблено інтерактивний симулятор;
- як допомогти людям із психічними порушеннями під час небезпеки.
Випуск #80 від 30.07.2024:
- ідентифікація ВПО-пенсіонерів в “Ощадбанку” офлайн чи онлайн;
- подача заяви до міжнародного Реєстру збитків через “Дію”;
- ліки з безкоштовною доставкою до відділень “Укрпошти” у прифронтові райони;
- коли сімейній лікар може виписати е-рецепт на інсулін;
- державна підтримка оздоровлення дітей — хто може отримати кошти на путівки;
- встановлені терміни нового навчального року 2024/2025;
- фінансова допомога підприємцям Донеччини та Дніпропетровщини;
- забезпечення водою Миколаєва та Кривого Рогу;
- як безпечно зберігати їжу за відсутності світла.
Випуск #79 від 23.07.2024:
- житло для ВПО — Мінреінтеграції спільно з партнерами реалізує три житлові проєкти;
- позбавлення нерухомості на окупованій території — куди звертатися;
- мобільний зв’язок під час відключень електроенергії;
- в Україні запустили урядову “гарячу лінію” “Струм” — які питання допоможуть вирішити;
- нова онлайн-платформа для ВПО та тих українців, які перебувають за кордоном;
- працевлаштування переселенців — що пропонують в Одесі;
- ще один Центр життєстійкості запрацював на Харківщині;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі — алгоритм.
Випуск #78 від 16.07.2024:
- обстеження зруйнованого та пошкодженого житла — уряд вніс зміни;
- скраплений газ для жителів прифронтових районів;
- нарахування зарплат на прифронтових територіях — зміни;
- триває обов’язкова евакуація дітей з Харківщини та Донеччини;
- статус учасника бойових дій можливо буде оформити на порталі “Дія”;
- куди звертатися, якщо людина потрапила в полон.
Випуск #77 від 09.07.2024:
- виплати ВПО — роз’яснення правозахисників;
- заява на пільговий кредит на житло для ВПО на порталі “Дія” — як оформити;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- безкоштовне вантажне перевезення для переселенців та сімей УБД — як скористатися програмою;
- програмі “єРобота” — два роки;
- чому важливо мати різні паролі до власних акаунтів;
- техніки самодопомоги, доступні у застосунку “Повітряна тривога”.
Випуск #76 від 02.07.2024:
- допомога ВПО та шукачам притулку за кордоном — підсумки літньої сесії ПАРЄ для України;
- затримка виплат ВПО — роз’яснення Мінсоцполітики;
- заява на компенсацію про зруйноване житло у “Дії”;
- медичні дані стануть доступними у застосунку “Дія”;
- триває евакуація з прифронтових регіонів;
- в Україні планують спростити реєстрацію права власності на майно, що розташоване на ТОТ;
- як не потрапити у пастку шахраїв під час оформлення допомоги.
Випуск #75 від 25.06.2024:
- затримують виплати ВПО — куди звертатися;
- грошову допомогу від ООН для пенсіонерів подовжили;
- ваучери для ремонту пошкодженого житла у прифронтових регіонах;
- розмір житлової субсидії збільшили для жителів Харківщини;
- зміна банківських реквізитів для оформлення пенсійних та інших виплат — алгоритм;
- в Україні розробили та запустили е-Карту послуг для ветеранів війни.
Випуск #74 від 18.06.2024:
- Глобальний саміт миру у Швейцарії — підсумки;
- спрощену заяву на житлову субсидію можна подати онлайн — алгоритм;
- освітні пільги та оздоровлення для дітей, які мають статус ВПО;
- як виїхати із тимчасово окупованих територій України — роз’яснення Мінреінтеграції;
- сповіщення для родин полонених — у застосунку “Дія”;
- новий онлайн-сервіс для переселенців Донеччини.
Випуск #73 від 11.06.2024:
- продовження виплат ВПО — роз’яснення правозахисників;
- повторна евакуація — хто має право на державні виплати;
- як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір субсидії — дані ПФУ;
- триває евакуація з Донеччини;
- безоплатний прихисток для переселенців — перелік контактів;
- як отримати путівку для дитини через “єОздоровлення”;
- договір довічного догляду для одиноких людей — як діє та як оформити.
Випуск #72 від 04.06.2024:
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуски #1-51 за 2022-2023 роки
Випуск #51 від 26.12.2023:
- президент Володимир Зеленський провів підсумкову пресконференцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!