Це випуск #82 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- досягнення українців на Олімпіаді-2024;
- як евакуйованим громадянам отримати медичні послуги на новому місці проживання — алгортим дій;
- послуги Пенсійного фонду для маломобільних громадян;
- жителям прифронтових регіонів допоможуть скрапленим газом;
- евакуація жителів Донеччини — розклад потягу на серпень;
- в Україні діє е-Карта вакансій держслужби для ветеранів;
- цифровізація рутини військових: Міноборони запустило застосунок “Армія+”;
- допомога з навчанням та роботою від Червоного Хреста — хто може долучитися.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 902-й день війни (13.08.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація залишається загостреною. Противник активно атакує українські підрозділи на декількох напрямках задля просування вглиб території України. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої, продовжують завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається напруженою. Російські окупанти намагалися прорвати оборону в районі Білої Гори, Кліщіївки, Іванівського та Часового Яру. Російська армія перетворила місто на суцільні руїни.
Проте українським Збройним силам нещодавно вдалося повернули частину втрачених позицій біля Часового Яру, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Українські захисники просунулися через канал Сіверський Донець-Донбас і відвоювали деякі позиції у лісовому масиві Ступки Голубовські 2.
Найважча ситуація на фронті — на Покровському напрямку Донецької області. Ворог щодня атакує оборонні рубежі українських захисників. Бої точаться цілодобово, проте ЗСУ дають відсіч російській армії. Найбільше боєзіткнень, за даними Генштабу ЗСУ, відбувається в районі населених пунктів Желанне, Гродівка і Воздвиженка.
Ворог проводить штурми групами по 10-15 людей. Коли цю групу ліквідовують Сили оборони, за деякий час висувається наступна, яка намагається просунутися попри втрати.
Для штурмів війська РФ застосовують артилерію, прикриваючи піхотинців, протитанкові засоби, FPV-дрони.
Покровський напрямок у ворога є основним для прориву, тому що в перспективі — це рух на Костянтинівку, Краматорськ, щоб далі захопити Слов’янськ, говорить ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж. За його словами, росіяни ставлять за мету хоча б по 500 метрів просуватися щодня українською територією, але Сили оборони роблять усе, щоб цього не відбувалося. Триває дуже важка боротьба, але противник практично не має успіхів, втрачаючи свої основні боєздатні частини.
На Торецькому напрямку російські загарбники не полишають спроб взяти під безпосередній контроль місто Торецьк Донецької області. Армія РФ проводить атаки також неподалік від населених пунктів Північне, Залізне, Дружба, Нью-Йорк.
Практично половина бойових зіткнень у Донецькій області сконцентрована в районі Торецького виступу, зазначає військовий експерт Сергій Грабський. Ворог не зважає на втрати, вперто лізе вперед. Саме тому зараз точаться запеклі бойові зіткнення в районі Нью-Йорка, Торецька. Не виконавши завдання флангових охоплень, противник намагається просуватися вже фронтальними атаками, щоб домогтися результату.
На Харківському напрямку бої точаться поблизу Вовчанська. У місті ворог для забезпечення штурмових дій перегрупував штурмові загони 153-го підрозділу, організував взаємодію між загоном “шторм” і підрозділами 4-ї дршбр для спільного використання стрімів з БпЛА, повідомили в Оперативно-тактичному угрупованні “Харків”. Крім того, у районі Глибокого та Липців окупанти розподіляють особовий склад по бойових позиціях, налагоджують логістику, зв’язок та поповнюють боєкомплект. Загарбники намагаються розширити зону контролю у Вовчанську і просуватися флангами.
На Куп’янському напрямку Сили оборони відбивають штурмові дії росіян біля Синьківки, Берестового, Глушківки та Стельмахівки. 9 і 10 серпня ЗС РФ провели наступальні операції на південний схід від Куп’янська — біля Стельмахівки, Берестового, Колісниківки і Табаївки, йдеться у звіті аналітиків ISW.
Крім того, вночі 9 серпня армія РФ вдарила по населених пунктах Куп’янського району. Внаслідок атаки по житлових кварталах міста та прилеглих населених пунктах постраждали троє людей.
На Лиманському напрямку російські загарбники намагаються штурмувати позиції Сил оборони поблизу населених пунктів Невське, Макіївка, Терни, а також у Серебрянському лісі.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області ситуація за минулий тиждень суттєво не змінилася. Триває щоденна контрбатарейна боротьба та відбиття ворожих штурмів. Армія РФ не полишає спроб вибити українські підрозділи із зайнятих позицій.
Позиційні бої тривали поблизу Малої Токмачки та Роботиного.
На Придніпровському напрямку ситуація — без змін. Російські окупанти тиснуть артилерійськими обстрілами, завдають авіаційні удари, застосовують велику кількість ударних дронів різних типів, активно ведуть аеророзвідку.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Українські мінометники дають відсіч російським окупантам на Харківщині — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Росіяни особливо бояться українську “Бабу Ягу”: як оператори дронів знищують ворога на Харківщині — репортаж із передової (ВІДЕО)
- Робота артилеристів прикордонного загону-бригади “Помста” в Серебрянському лісі — репортаж (ВІДЕО)
- Армія РФ завдала звірячого ракетного удару по Костянтинівці — наслідки та розповіді очевидців (ВІДЕО)
- Костянтинівку масовано обстріляла армія РФ — репортаж (ВІДЕО)
- “Треба їхати, вдруге я такого не переживу”: наслідки ракетного удару РФ — включення з Костянтинівки (ВІДЕО)
- Як триває ліквідація наслідків удару РФ по торговому центру — включення з Костянтинівки (ВІДЕО)
- Звірячий ракетний удар по торговому центру: у Костянтинівці завершили розбір завалів після атаки РФ (ВІДЕО)
- Під обстрілами та в страху: як проходить евакуація цивільного населення в Донецькій області (ВІДЕО)
- Харків був атакований “Іскандером” у розпал робочого дня — репортаж (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 12.08.2024 орієнтовно становлять:
- особового складу — близько 592 000 осіб (+7 910 за тиждень);
- танків — 8 450 (+33) од.;
- бойових броньованих машин — 16 368 (+82) од.;
- артилерійських систем — 16 728 (+383) од.;
- РСЗВ — 1 146 (+8) од.;
- засобів ППО — 919 (+9) од.;
- літаків — 366 (+1) од.;
- гелікоптерів — 328 (+2) од.;
- БпЛА оперативно-тактичного рівня — 13 472 (+350);
- крилатих ракет — 2 426 (+12);
- кораблів/катерів — 28 (+0) од.;
- підводних човнів — 1 (+0) од.;
- автомобільної техніки та автоцистерн — 22 590(+496) од.;
- спеціальної техніки — 2 801(+64).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 11 серпня — минулої ночі українські воїни збили понад 50 “Шахедів”. Було й чотири балістичні ракети — росіяни запустили їх із Воронезької області. Ми фіксуємо всі місця, із яких російська армія завдає ударів — також Бєлгородська область, Курська, інші райони. Тільки від початку цього літа й тільки з районів Курської області по нашій Сумщині було завдано майже 2 тис. ударів: артилерія, міномети, дрони. Одна з північнокорейських ракет сьогодні, на жаль, убила на Київщині двох людей — батька із сином, чотири роки було хлопчику. Ще троє людей були поранені, їм надали необхідну допомогу.
- 9 серпня — рятувальна операція в Костянтинівці на Донеччині після російського удару просто по супермаркету. Також пошкоджені ще десятки будівель: пошта, магазини, будинки. Відомо про понад 40 постраждалих — усім надається необхідна допомога. 14 людей, на жаль, загинули.
- 6 серпня — у Харкові тривають рятувальні роботи після російського удару. Відомо, що 12 людей постраждали. Одна людина, на жаль, загинула. Мої співчуття рідним та близьким.
- 6, 9 серпня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Перше — це, звичайно, фронт, доповідь головкома — він брав участь у Ставці якраз із передової. Доповів щодо всіх напрямків наших дій. І найбільш жорсткі — Покровський, Торецький, а також Харківщина та всі інші напрямки боїв. Українські Сили оборони та безпеки за липень застосували більше дронів, ніж окупант. Це має бути стійкою тенденцією на фронті — по всіх видах дронів, які є в наших підрозділів. На Ставці ухвалили рішення щодо нашої ракетної програми — збільшили фінансування. Працюємо над подальшим обмеженням Росії вести цю війну.
- 10 серпня — цього тижня є американський пакет допомоги. Ракети для Stinger, снаряди для HIMARS, артилерія — 155-й калібр. Працюємо заради вчасної логістики, щоб допомога була відчутною на фронті якнайшвидше.
- 8 серпня — дякую сьогодні всій команді розробників нового цифрового державного сервісу “Армія+“. Представили цей застосунок. За першу добу — 40 тис. завантажень додатку. Важливо, щоб усі наші командири в Силах оборони почали використання — отримали необхідні ID, дізналися всі технічні деталі. “Паперову армію” треба залишати в минулому.
- 5 серпня — продовжуємо працювати над реалізацією нашої формули миру. Маємо ще один новий підпис під комюніке Саміту — приєдналася Ботсвана. Це важливо як сигнал усім у світі, що ми збільшуємо коло наших партнерів, а отже, партнерів миру для України.
Досягнення України на Олімпіаді
З 26 липня до 11 серпня у Франції тривали літні Олімпійські ігри. За підсумками змагань збірна України виборола 12 нагород — три золоті, п’ять срібних та чотири бронзові:
- 29 липня фехтувальниця на шаблях Ольга Харлан завоювала “бронзу”;
- 1 серпня Сергій Куліш виграв “срібло” у стрільбі з гвинтівки з трьох положень на 50 м;
- 3 серпня жіноча збірна України стала першою з фехтування на шаблях;
- 4 серпня Ярослава Магучіх здобула золоту медаль у стрибках у висоту, а Ірина Геращенко – “бронзу”;
- 4 серпня Михайло Кохан став бронзовим призером у метанні молота;
- 5 серпня спортивний гімнаст Ілля Ковтун завоював срібну медаль;
- 7 серпня боксер Олександр Хижняк приніс Україні золоту медаль;
- 8 серпня у змаганнях із греко-римської боротьби Парвіз Насібов здобув “срібло” у ваговій категорії до 67 кг, а Жан Беленюк завоював бронзову медаль;
- 9 серпня Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли “срібло” у змаганні каное-двійок на дистанції 500 м.
- 10 серпня Ірина Коляденко виборола срібну медаль з вільної боротьби серед жінок у ваговій категорії до 62 кг.
Медична допомога для ВПО
В Україні триває евакуація дорослих та дітей із небезпечних районів. Нерідко постає питання — як евакуйованим отримати медичну допомогу за новим місцем мешкання. У Департаменті охорони здоров’я Донецької ОВА надали роз’яснення з цього приводу.
Передовсім варто пам’ятати, що медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання. Внутрішньо переміщена особа може вільно обирати сімейного лікаря, терапевта і педіатра для укладення декларації у будь-якому закладі охорони здоров’я України.
Спочатку необхідно обрати найближчий або найбільш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги. Це може бути як комунальний заклад, так і приватний або лікар ФОП, що має укладений договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
Зателефонуйте або зверніться до реєстратури закладу охорони здоров’я та запишіться на прийом до лікаря для укладення декларації.
Укладення декларації як у комунальному закладі, так і в приватному, — безплатні. Вимагання коштів за цю послугу або оплати першого візиту до лікаря — неправомірні.
На прийомі у лікаря потрібно мати:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- свідоцтво про народження дитини (якщо декларація укладатиметься із педіатром або сімейний лікар обслуговуватиме дитину);
- номер телефону, на який приходитимуть СМС-повідомлення з електронної системи охорони здоров’я.
Для укладення декларації працівник закладу охорони здоров’я введе ваші дані в електронну систему здоров’я. На мобільний надійде СМС-повідомлення з кодом підтвердження.
Якщо ви вже маєте укладену декларацію з іншим лікарем — з нею нічого робити не треба. Укладання нової декларації автоматично фіксується в електронній системі охорони здоровʼя та водночас анулює попередню.
Маючи декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт зі статусом внутрішньо переміщеної особи отримує:
- безоплатні послуги з діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань;
- консультації щодо здорового способу життя;
- е-направлення до лікарів-спеціалістів;
- е-рецепти на ліки та вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень;
- можливість оформлювати довідки, листи непрацездатності тощо.
Під час евакуації потрібно взяти з собою засоби, які вам призначив лікар на постійній основі. Також бажано мати з собою первинну медичну документацію (карти амбулаторного хворого та карти щеплення) на кожного члена родини та дітей.
Для отримання всебічної підтримки у випадку евакуації створено наступні канали комунікації:
- “гаряча лінія” з питань психічного здоров’я та надання психосоціальної підтримки — +38 (095) 356-69-98;
- “гаряча лінія” департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації — +38 (066) 984-17-61.
Як допомогти людям із психічними порушеннями під час небезпеки — див. у випуску #81 дайджесту.
Послуги ПФУ для маломобільних пенсіонерів
Маломобільні пенсіонери можуть отримати послуги Пенсійного фонду України (ПФУ) за місцем проживання, йдеться на сайті Фонду.
Обслуговування громадян органами Пенсійного фонду України здійснюється:
- стаціонарно — у сервісних центрах Фонду;
- на віддалених робочих місцях у територіальних громадах, центрах надання адміністративних, соціальних послуг, інших приміщеннях;
- дистанційно — шляхом надання електронних послуг через вебпортал електронних послуг.
- за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.
Окрім того, спеціалісти ПФУ можуть здійснювати виїзні прийоми за місцем проживання/перебування (житло, заклади охорони здоров’я, соціального захисту та ін.) маломобільних громадян. Йдеться про людей з інвалідністю, громадян літнього віку або тих, хто потребує стороннього догляду.
Виїзні прийоми відбуваються за зверненнями до органу Фонду громадян вищевказаних категорій, їхніх представників або родичів, а також представників органів влади, закладів охорони здоров’я, соціального захисту тощо, де проживають/перебувають маломобільні люди.
Про дату та час проведення виїзного прийому та перелік документів, необхідних для отримання послуги, фахівець органу ПФУ повідомляє людині, яка подала відповідне звернення, в обраний нею спосіб, зокрема телефоном.
Контакти сервісних центрів головних управлінь Пенсійного фонду України можна знайти за посиланням на офіційний сайт установи.
Нагадаємо, українці можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Про це — у випуску #53 дайджесту.
Скраплений газ для жителів прифронтових територій
Вразливі прошарки населення прифронтових територій Харківщини, Сумщини, Донеччини та Херсонщини забезпечать гуманітарним скрапленим газом. Відповідну постанову ухвалив уряд, інформує Мінреінтеграції.
Документом передбачене врегулювання порядку отримання та розподілу гуманітарної допомоги у вигляді побутового скрапленого газу, а також необхідного технологічного обладнання, яке надходить від міжнародних донорів і національних нафтогазових операторів.
Рішення Кабміну покликане підтримати постраждале населення прифронтових громад і нормалізувати життєдіяльність населених пунктів, де відсутні або зруйновані розподільчі мережі природного газу й відбуваються тривалі припинення постачання електричної енергії.
Нагадаємо, мешканці прифронтових територій, де ведуться/велися бойові дії, зможуть безкоштовно заготовляти паливну деревину для побутових потреб. Докладніше — у випуску #81 дайджесту.
Евакуація з Донеччини
Через безпекову ситуацію запроваджено примусову евакуацію дітей із трьох населених пунктів Донецької області. Відповідне рішення погодили члени Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення, інформує Мінреінтеграції.
Дітей із їхніми батьками або іншими законними представниками евакуюватимуть із селищ Цукурине, Іллінка та села Ізмайлівка Покровського району Донецької області.
Евакуація до безпечних регіонів проводитиметься протягом 60 діб. Для її здійснення розгорнуть 1 приймальний пункт.
Загалом у серпні до Рівненської області евакуація з Донеччини здійснюватиметься спеціальним поїздом 1 раз на 8 днів. Евакуаційні рейси відбудуться: 14, 22 і 30 серпня, йдеться на сайті Донецької ОВА.
Щоб безкоштовно виїхати до безпечного регіону, необхідно:
- залишити заявку за одним із наведених номерів: 0 800 408 911, +38(098) 890-33-18, +38(066) 285-62-90.
- дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у місті Покровськ.
Після виїзду громадяни зможуть безкоштовно оселитися у Рівненській області.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +38(099) 710-48-72, +38(099) 311-53-14, +38(096) 108-60-48.
Евакуація здійснюється безкоштовно. Отримати консультацію щодо можливості виїхати до безпечних регіонів можна, звернувшись на “гарячу лінію” Донецької ОВА: 0 800 408 911.
Про бажання евакуюватися також можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 1548 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38(096) 078-84-33.
Докладніше — в інфографіці.
Нагадаємо, раніше обов’язкову евакуацію дітей запровадили у шести населених пунктах Донеччини. Більше інформації щодо евакуації — у випуску #81 дайджесту.
е-Карта вакансій для ветеранів
В Україні запустили е-Карту вакансій держслужби для ветеранів. Цей новий сервіс є візуалізацією інформації про вакансії державних органів, органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій по всій Україні. Інтерактивна карта доступна на вебплатформі е-Ветеран, повідомляє Урядовий портал.
Користувачі можуть обрати вакансії у різних регіонах країни. А також отримати детальну інформацію про:
- функціональні обов’язки;
- вимоги до кандидатів;
- рівень заробітної плати та контакти для зворотного зв’язку, перейшовши до вкладки “Таблиця”.
Головна мета запровадження сервісу — полегшити ветеранам і ветеранкам пошук роботи та посприяти їхньому працевлаштуванню на державну службу.
За словами в.о. міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна, е-Карта вакансій держслужби — перший етап в системі працевлаштування. Протягом найближчих декількох місяців Мінветеранів запустить додатковий цифровий продукт з пошуку робочих місць у бізнесі. Завдяки повноцінному запуску ресурсу із пошуку роботи від Мінветеранів буде максимально розширена пропозиція для ветеранської спільноти на ринку праці.
На момент запуску на е-Карті розміщено 170 вакансій, з них 92 — на державній службі, 37 — в органах місцевого самоврядування, 41 — у військових адміністраціях. Вакансії оновлюються в реальному часі щоденно.
Нагадаємо, в Україні розробили та запустили е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Про це — у випуску #75 дайджесту. Про послуги із працевлаштування ВПО, допомогу в підготовці документів, інформаційно-консультативну підтримку, надання правової допомоги — у випуску #69 дайджесту.
Застосунок “Армія+”
В Україні запустили мобільний застосунок для військових “Армія+”. Це проєкт Міноборони, що спростить життя військовослужбовців, позбавить їх паперової тяганини та дасть змогу ефективніше використовувати час, інформує Мінцифри.
У першій версії застосунку доступні 11 видів рапортів та “Армія ID” — це унікальний ID-номер військового, завдяки якому можна надіслати рапорти на підпис. Електронні рапорти в цифровому форматі можна подати за кілька хвилин. Це одна з найбільш очікуваних військовими функція, що підтверджує опитування Міноборони серед майже 64 тис. військовослужбовців з різних структур.
Найбільш популярними послугами у війську називали саме рапорти на відпустку та допомогу на оздоровлення. Також у Армія+ будуть опитування, щоб держава мала реальну картину потреб і запитів військових.
Згодом у застосунку будуть доступні нові функції для захисників, які допоможуть забути про бюрократію.
Нагадаємо, у застосунку “Дія” з’явився документ для захисників і захисниць — посвідчення ветерана. Деталі — у випуску #73 дайджесту.
Допомога з навчанням та роботою від ЧХ
В Україні діє проєкт “Перезавантаження” від Червоного Хреста за підтримки національних товариств організації з Іспанії, Швейцарії та Данії. В його межах надаватиметься допомога жителям п’яти областей країни для покращення матеріального становища та вдосконалення професійних навичок з подальшим працевлаштуванням. Про це повідомили представники Червоного Хреста в Україні у Facebook.
Головна мета проєкту — допомогти громадянам, які мають труднощі з працевлаштуванням, здобути нові навички та знання для загального професійного вдосконалення. Його реалізовують в п’яти областях України:
- Черкаській;
- Миколаївській;
- Кіровоградській;
- Тернопільській;
- Вінницькій.
Учасники проєкту матимуть доступ до інформаційних сесій та консультацій, які дозволять створити індивідуальний план подальшого навчання людини. Ініціатива передбачає повну оплату навчання на курсах та набуття цифрової грамотності.
До участі в проєкті може долучитися будь-яка людина від 18 до 65 років, яка має складнощі у працевлаштуванні.
Для участі в проєкті та отримання інформації щодо подачі заявки потрібно звернутися до регіональних представництв організації:
- у Черкаській області — за номером +380 (96) 309 8873 або на “гарячу лінію” 0 800 332 656. Також можна звернутися за адресою: місто Черкаси, вулиця Чорновола, 157;
- у Миколаївській області — за номером +380 (67) 337 3536 або на “гарячу лінію” 0 800 332 656. Також можна звернутися за адресою: Миколаїв, вул. Водопровідна 34/113-4а;
- у Кіровоградській області — за номером +380 (99) 172 1882 або на “гарячу лінію” 0 800 332 656;
- у Тернопільській області — за номером +380 (50) 045 0712 або на “гарячу лінію” 0 800 332 656. Та за адресою: Тернопіль, вул. Мостова бічна, 6;
- у Вінницькій області потрібно зателефонувати за номером +380 (43) 261 1093 або на гарячу лінію 0 800 332 656. Адреса: Вінниця, вул. Грушевського, 12.
Добірку корисних чатботів, які допоможуть переселенцям знайти житло, влаштувати дитину в садок чи до школи, відшукати рідних можна переглянути у випуску #42 дайдежсту.
Попередні випуски дайджесту
Випуски 2024 року
Випуск #81 від 06.08.2024:
- досягнення українців на Олімпіаді-2024;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- допомога з евакуацією з небезпечних зон прифронтових територій;
- примусова евакуація дітей з частини Донеччини;
- безкоштовне заготовлення паливної деревини мешканцями прифронтових територій;
- новий гуртожиток для переселенців на Полтавщині;
- нове модульне містечко для переселенців на Херсонщині;
- новини програми доступних кредитів на житло “єОселя”;
- як правильно спілкуватися з ветеранами — розроблено інтерактивний симулятор;
- як допомогти людям із психічними порушеннями під час небезпеки.
Випуск #80 від 30.07.2024:
- ідентифікація ВПО-пенсіонерів в “Ощадбанку” офлайн чи онлайн;
- подача заяви до міжнародного Реєстру збитків через “Дію”;
- ліки з безкоштовною доставкою до відділень “Укрпошти” у прифронтові райони;
- коли сімейній лікар може виписати е-рецепт на інсулін;
- державна підтримка оздоровлення дітей — хто може отримати кошти на путівки;
- встановлені терміни нового навчального року 2024/2025;
- фінансова допомога підприємцям Донеччини та Дніпропетровщини;
- забезпечення водою Миколаєва та Кривого Рогу;
- як безпечно зберігати їжу за відсутності світла.
Випуск #79 від 23.07.2024:
- житло для ВПО — Мінреінтеграції спільно з партнерами реалізує три житлові проєкти;
- позбавлення нерухомості на окупованій території — куди звертатися;
- мобільний зв’язок під час відключень електроенергії;
- в Україні запустили урядову “гарячу лінію” “Струм” — які питання допоможуть вирішити;
- нова онлайн-платформа для ВПО та тих українців, які перебувають за кордоном;
- працевлаштування переселенців — що пропонують в Одесі;
- ще один Центр життєстійкості запрацював на Харківщині;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі — алгоритм.
Випуск #78 від 16.07.2024:
- обстеження зруйнованого та пошкодженого житла — уряд вніс зміни;
- скраплений газ для жителів прифронтових районів;
- нарахування зарплат на прифронтових територіях — зміни;
- триває обов’язкова евакуація дітей з Харківщини та Донеччини;
- статус учасника бойових дій можливо буде оформити на порталі “Дія”;
- куди звертатися, якщо людина потрапила в полон.
Випуск #77 від 09.07.2024:
- виплати ВПО — роз’яснення правозахисників;
- заява на пільговий кредит на житло для ВПО на порталі “Дія” — як оформити;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- безкоштовне вантажне перевезення для переселенців та сімей УБД — як скористатися програмою;
- програмі “єРобота” — два роки;
- чому важливо мати різні паролі до власних акаунтів;
- техніки самодопомоги, доступні у застосунку “Повітряна тривога”.
Випуск #76 від 02.07.2024:
- допомога ВПО та шукачам притулку за кордоном — підсумки літньої сесії ПАРЄ для України;
- затримка виплат ВПО — роз’яснення Мінсоцполітики;
- заява на компенсацію про зруйноване житло у “Дії”;
- медичні дані стануть доступними у застосунку “Дія”;
- триває евакуація з прифронтових регіонів;
- в Україні планують спростити реєстрацію права власності на майно, що розташоване на ТОТ;
- як не потрапити у пастку шахраїв під час оформлення допомоги.
Випуск #75 від 25.06.2024:
- затримують виплати ВПО — куди звертатися;
- грошову допомогу від ООН для пенсіонерів подовжили;
- ваучери для ремонту пошкодженого житла у прифронтових регіонах;
- розмір житлової субсидії збільшили для жителів Харківщини;
- зміна банківських реквізитів для оформлення пенсійних та інших виплат — алгоритм;
- в Україні розробили та запустили е-Карту послуг для ветеранів війни.
Випуск #74 від 18.06.2024:
- Глобальний саміт миру у Швейцарії — підсумки;
- спрощену заяву на житлову субсидію можна подати онлайн — алгоритм;
- освітні пільги та оздоровлення для дітей, які мають статус ВПО;
- як виїхати із тимчасово окупованих територій України — роз’яснення Мінреінтеграції;
- сповіщення для родин полонених — у застосунку “Дія”;
- новий онлайн-сервіс для переселенців Донеччини.
Випуск #73 від 11.06.2024:
- продовження виплат ВПО — роз’яснення правозахисників;
- повторна евакуація — хто має право на державні виплати;
- як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір субсидії — дані ПФУ;
- триває евакуація з Донеччини;
- безоплатний прихисток для переселенців — перелік контактів;
- як отримати путівку для дитини через “єОздоровлення”;
- договір довічного догляду для одиноких людей — як діє та як оформити.
Випуск #72 від 04.06.2024:
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуски #1-51 за 2022-2023 роки
Випуск #51 від 26.12.2023:
- президент Володимир Зеленський провів підсумкову пресконференцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!