Це випуск #77 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- виплати ВПО — роз’яснення правозахисників;
- заява на пільговий кредит на житло для ВПО на порталі “Дія” — як оформити;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- безкоштовне вантажне перевезення для переселенців та сімей УБД — як скористатися програмою;
- програмі “єРобота” — два роки;
- чому важливо мати різні паролі до власних акаунтів;
- техніки самодопомоги, доступні у застосунку “Повітряна тривога”.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 867-й день війни (09.07.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація загострена. Російські війська атакують українські позиції вздовж майже всієї лінії зіткнення. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається напруженою. Російські окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ в районі Кліщіївки, Калинівки, Іванівського й Андріївки.
Cитуація навколо міста Часів Яр лишається важкою. Українські захисники тримають оборону в надзвичайно складних умовах. Російська армія продовжує штурм, обстрілюючи населений пункт з усіх можливих видів озброєння. Місто атакують термобаричними снарядами, керованими авіабомбами та важкими артилерійськими системами, розповіли військові.
Росіяни поставили завдання оточити Часів Яр, тому намагаються заходити з флангів, завдавати ударів по місту, знищувати укріпрайони українських військ, які ефективно обороняються.
Після запеклих боїв та наступу значно переважаючих сил противника українські підрозділи залишили майже повністю знищений район “Канал”. Він зруйнований за допомогою авіаційних бомб і заборонених в умовах міських боїв збройових систем, таких як важкі вогнемети (ТОС, “Солнцепьок” і ТОС-2 “Тосочка”).
Як поінформував спікер Оперативно-стратегічного угрупування військ “Хортиця” Назар Волошин, обстановка перебуває під контролем Сил оборони. За його словами, для того, щоб зберегти життя і здоров’я військових, було ухвалене рішення “відійти і залишити руїни”.
На Покровському напрямку Донецької області ситуація напружена. Тут відбувається найбільша кількість боєзіткнень. Ворог не полишає спроб витіснити українських захисників із займаних позицій у районі Нью-Йорка, Новоолександрівки, Воздвиженки, Калинового, Прогресу, Лозуватського, Новоселівки Першої та Яснобродівки. Українські оборонці вживають заходів для стабілізації обстановки та недопущення просування противника вглиб території.
Російські окупанти активізувалися на Торецькому напрямку. Атаки тривають у районі населених пунктів Торецьк, Північне, Залізне та Нью-Йорк на Донеччині. Свої дії росіяни підтримують авіаударами. Одна з цілей ворога — прорватися до траси “Костянтинівка — Краматорськ”.
Наразі жодних територіальних успіхів ворог на цій ділянці фронту не має, ворожої російської армії в Торецьку немає. Бої точаться на підступах до околиць Торецька. Зокрема, російські війська шукають слабкі місця в українській обороні, проводять багато “м’ясних штурмів” і обстрілюють місто з різного озброєння.
Активізація на Торецькому напрямку не є випадковою, пояснив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов. Перша мета — це спроба флангового маневру. І друга — безпосередня загроза локаціям Збройних сил України: трасам, якими здійснюється підвезення БК, вивезення поранених та ротація особового складу Сил оборони України.
Посилення наступу росіян на Торецьк може бути пов’язано з наміром російського командування отримати вигідну точку для створення оперативних можливостей подальшого просування або на Часів Яр, або на Покровському напрямку, зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни.
На Харківському напрямку російські окупанти намагаються атакувати за підтримки авіації оборонні рубежі українських підрозділів поблизу Стариці, Липців, Глибокого та Вовчанська. Загарбники йдуть на штурми малими групами.
На Куп’янському напрямку противник штурмував українські позиції у районі Степової Новоселівки, Піщаного, Синьківки, Петропавлівки. Українські воїни стійко тримають оборону та вживають заходів для стабілізації обстановки.
На Лиманському напрямку росіяни намагаються нарощувати кількість атак. Найбільш активні штурми відбуваються в районі Тернів. Українські воїни також відбивають атаки ворога в районі Макіївки, Греківки, Невського.
На цьому напрямку війська РФ намагаються вийти безпосередньо на Лиман, вважає аналітик Дмитро Снєгирьов. Це основний транспортний хаб Збройних сил України. Але головне для росіян — політичне значення міста. Саме Лиман був деокупований під час успішного контрнаступу Збройних сил України.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області ситуація за минулий тиждень суттєво не змінилася. Російські війська проводили наземні атаки поблизу Малої Токмачки та Новоданилівки. Позиційні бої також тривали поблизу Роботиного, Вербового, йдеться у звіті ISW. Окупанти продовжують тиснути артилерійськими обстрілами, завдають авіаційні удари, застосовують велику кількість ударних дронів різних типів, активно ведуть аеророзвідку.
На Придніпровському напрямку українські захисники утримують плацдарми на лівобережжі Дніпра в Херсонській області та активно ведуть оборону. Російські війська щодня здійснюють по кілька штурмових атак. Проте спроби ворога захопити позиції українських військових в районі села Кринки зазнають невдачі.
Крім того, загарбники посилили атаки на острови Нестрига та Круглик, розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук. За його словами, ворог зазнає величезних втрат. В цілому ситуація складна, але українські війська тримаються.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Світанок починається з артилерійських дуелей: про оборону Торецька розповіли бійці десантно-штурмової бригади (ВІДЕО)
- Костянтинівка опинилася під масованим авіаударом і артобстрілом — подробиці (ВІДЕО)
- “Вибігла до нього, а він весь у крові”: жителі Селидового показали наслідки масованого обстрілу (ВІДЕО)
- Мешканці Донеччини залишають будинки на лінії вогню — історії евакуації (ВІДЕО)
- П’ятеро загиблих, понад 50 поранених: наслідки завданого РФ масованого удару по Дніпру (ВІДЕО)
- Армія РФ завдала масованого удару по Дніпру ракетами та “Шахедами” — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Дніпро майже щодня зазнає атак Росії — історії місцевих жителів (ВІДЕО)
- Російські окупанти завдали масованого удару по Херсону — наслідки (ВІДЕО)
- Окупанти обстрілюють Херсон артилерією та “Градами” — репортаж із міста (ВІДЕО)
- Семеро загиблих, серед них троє дітей: РФ вдарила ракетами по Вільнянську (ВІДЕО)
- Усі готові до виконання поставлених завдань: бійці Нацгвардії повернулися з навчання за кордоном (ВІДЕО)
- Після поранення переніс ампутацію і наразі готується до “Ігор Нескорених”: історія військовослужбовця ЗСУ (ВІДЕО)
- 200 ветеранів взяли участь у фінальній стадії спартакіади “ТитаниUA” — деталі (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 08.07.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 552 190 осіб ліквідовано (+ 8 380 за тиждень);
- танки — 8 171 (+72);
- бойові броньовані машини — 15 685 (+135);
- артилерійські системи — 14 966 (+367);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 115 (+4);
- засоби ППО — 880 (+6);
- літаки — 361 (+1);
- гелікоптери — 326 (+0);
- БпЛА — 11 893 (+273);
- крилаті ракети — 2 353 (+20);
- кораблі, катери — 28 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 20 150 (+437);
- спеціальна техніка — 2 503 (+55).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 3 липня — в Дніпрі тривають рятувальні роботи після російського ракетного удару. Понад 50 людей постраждали. Усім надається необхідна допомога. Відомо про 5 загиблих. Мої співчуття рідним та близьким. В Дніпрі пошкоджені будинки, лікарня, підприємство. Були також ракетні удари по інших наших регіонах, керовані авіабомби — по Харкову і по наших фронтових позиціях.
- 4 липня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Серед основного — дрони і РЕБ. Виробництво в Україні, фінансування, постачання і застосування. Вся конкретика, від найбільш затребуваних на фронті, зокрема FPV. Максимум уваги і нашим далекобійним дронам. Головком Олександр Сирський доповів щодо ситуації на основних напрямках. Найбільше боїв на Покровському напрямку, на нашій Донеччині, але кожен напрямок зараз зміцнюємо.
- 7 липня — сьогодні в Одесі, у день Військово-морських сил Збройних сил України. Сьогодні в Одесі були нові міністри оборони й закордонних справ Нідерландів, а також новий міністр оборони Британії. Поінформував їх про ситуацію на полі бою, була доповідь від командувача ВМС Неїжпапи. Говорили сьогодні й про зміцнення ППО, це наш безумовний пріоритет. Мав честь особисто нагородити наших воїнів ВМС. Тих, хто проявив себе особливо.
- 4 липня — відзначив державними нагородами українських поліцейських — найкращих, тих, хто захищає нашу державу і людей у боях на фронті. Подякував їм за службу, усім їхнім побратимам — за силу заради України і привітав із Днем Національної поліції України.
- 1 липня — зустрівся з делегацією Конгресу — двопартійна делегація Палати представників. Подякував Америці, усім друзям України та міжнародного порядку, заснованого на правилах. Розповів про ситуацію на передовій та першочергові потреби Сил оборони. Обговорили головні напрями подальшої американської допомоги, зокрема додаткові системи ППО та ракети до них.
- 5 липня — дякую Німеччині за Patriot, який уже в Україні. І ще одна сильна новина: дякую Сполученим Штатам за ще один крок для зміцнення нашої ППО, наших Patriot. Працюємо далі, і будуть обовʼязково нові рішення.
- 2 липня — візит премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Україну — вперше за багато років і за весь час війни. Багато говорили про шлях до миру, і саме до справедливого миру, тривалого, чесного. Запросив Угорщину та Віктора Орбана долучитись до відповідних зусиль. Є також хороші наші двосторонні результати.
- 3 липня — зустрівся з головою Генеральної асамблеї ООН Деннісом Френсісом. Подякував за підтримку першого Саміту миру та спільного комюніке.
Виплати ВПО на дітей
Чи можна оформити допомогу ВПО тільки на дітей, якщо дорослі члени родини не відповідають критеріям, встановленим для продовження виплат. На це питання дає відповідь правозахисна організація “Юридичний порадник для ВПО”.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн. особам з інвалідністю та дітям;
- 2 тис. грн для інших категорій переселенців.
Як пояснили правозахисники, порядком надання допомоги на проживання сформульовано вимоги для продовження виплат на ще один 6-місячний період.
Так, п.13-2 цього Порядку передбачено критерії, за дотримання сукупності яких сім’я може отримати продовження виплат:
- відповідність “майновим” критеріям;
- період переміщення (повторного переміщення) після 1 січня 2022 р.;
- сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує 9 444 грн.;
- відповідність вимогам, встановленим для сім’ї;
Тобто аби ті члени родини, які є отримувачами допомоги, могли продовжувати отримувати виплати, критеріям повинна відповідати вся сім’я, незалежно від того, належать окремі особи до числа ВПО, чи ні.
Діти розглядаються лише в складі сім’ї. Водночас виняток — діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, а також із важкими захворюваннями, яким не встановлено інвалідність, діти, які прибули без супроводу законного представника.
Крім того, за словами правозахисників, помилково вважати, якщо ви відповідаєте всім критеріям, окрім одного (наприклад, дохід), то можете отримувати допомогу.
Відповідати потрібно всім критеріям без винятку — якщо хоча б один не дотримано, на жаль, вся родина втрачає право на виплати, наголосили в організації.
Однак сім’я може отримувати виплати без урахування доходу батька, який з ними не проживає. Так, відповідно до абз.14 п.3 Порядку надання допомоги на проживання ВПО до складу родини уповноваженої особи не включається особа, яка разом не проживає із отримувачем та не пов’язана з ним спільним побутом, що підтверджено документально, або перебуває за кордоном/зникла безвісти/депортована за межі України.
Нагадаємо, з 1 березня 2024 року виплати ВПО продовжили для більшості нинішніх отримувачів — тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. Докладніше про це — у випуску #55 дайджесту.
Заява на пільговий кредит на житло у “Дії”
Уряд вніс зміни до порядку пільгового іпотечного кредитування[N1] внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW). Про це йдеться у постанові Кабміну № 771 від 2 липня 2024 року.
Відтепер заява про намір отримати кредит до фінансової установи подається в електронній формі на порталі “Дія”.
Заявник має пройти автентифікацію з використанням інтегрованої системи автентифікації, кваліфікованого електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити його особу.
У заяві про намір отримати кредит треба вказати наступні дані:
- прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) заявника;
- дату народження та стать заявника;
- серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та членів його родини;
- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі заявника та членів його сім’ї (за наявності);
- регіон, в якому заявник бажає отримати кредит;
- кількість членів сім’ї;
- відомості про сімейний стан заявника;
- підтвердження факту взяття заявника та членів його сім’ї на облік ВПО;
- підтвердження факту наявності офіційних доходів заявника протягом 6 місяців, що передують даті подання заяви;
- підтвердження факту відсутності у власності заявника та членів його сім’ї житлової нерухомості (крім житлової нерухомості, що розташована на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих територіях);
- відмітку про відсутність фактів отримання заявником або членами його сім’ї у повнолітньому віці за рахунок бюджетних коштів державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла;
- контактні дані заявника (адреса електронної пошти, номер телефону).
Нагадаємо, переселенці, житло яких було зруйноване на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій, зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через застосунок “Дія”. Дані з Реєстру стануть основою для репарацій, які Росія має заплатити власникам знищеного майна. Деталі — у випуску #76 дайджесту.
Евакуація жителів Донеччини
З Донеччини на Волинь у липні заплановані наступні евакуаційні рейси: 13, 21 і 29 липня. Про це йдеться на сайті Донецької ОВА.
Евакуація до безпечного регіону здійснюється безкоштовно. Для того, щоб виїхати, необхідно:
- залишити заявку за номером телефону: +38(098) 890-33-18 або +38(066) 285-62-90;
- дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у місті Покровськ.
Після виїзду громадяни зможуть безкоштовно розміститися у Волинській області.
Для евакуації тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +38 (099) 710-48-72, +38 (099) 311-53-14, +38 (096) 108-60-48.
Про бажання виїхати також можна повідомити на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції за номером: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: +38 (096) 078-84-33.
Докладніше — в інфографіці.
Нагадаємо, правозахисна організація “Юридичний порадник для ВПО” надала список контактів на безоплатне поселення, що стануть в нагоді людям, яким довелося через бойові дії покинути небезпечні регіони. Про це — у випуску #73 дайджесту. Люди, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів Харківщини, мають право на виплати ВПО (див. у випуску #71 дайджесту). Як підготуватися до евакуації — див. випуск #64 дайджесту.
Безкоштовне вантажне перевезення для переселенців та УБД
Українська транспортна компанія “Грузар” розпочинає реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та родинам учасників бойових дій (УБД), які постраждали від російської агресії. Упродовж двох місяців перевізник зобов’язується надати послуги безкоштовного переїзду, транспортування чи вантажників для потреб таких сімей, повідомили у пресслужбі підприємства.
“У 2024-2025 роках ми плануємо надати допомогу близько 3 000 сімей. Допомогу отримають родини, які заповнять онлайн-анкету на сайті та нададуть підтвердження статусу ВПО або УБД. Упродовж двох місяців ми зобов’язуємось надати послуги переїзду, транспортування чи вантажників для потреб цих сімей”, — розповіли у пресслужбі компанії.
Для подачі заявки треба заповнити онлайн-анкету за посиланням.
Водночас у компанії звернули увагу, що заповнення анкети не гарантує отримання допомоги. У разі великої кількості заявок компанія передовсім буде надавати допомогу найбільш нужденним сім’ям.
Більш детальну інформацію щодо програми допомоги можна дізнатися за номером підтримки компанії “Грузар” — +380 93-990-18-91 (пн-пт, 10:00-18:00).
Новини програми “єРобота”
Понад 18 тис. підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу за урядовим проєктом “єРобота”. За два роки дії проєкту держава інвестувала через гранти в підприємництво 8,5 млрд грн, повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко.
“За державної підтримки було відкрито тисячі нових компаній, діючі отримали можливості для зростання, збільшення обсягів виробництва, виходу на нові ринки. Вони працюють, сплачують податки, створюють робочі місця — понад 55 тис. нових робочих місць в різних галузях створять отримувачі грантів”, — зазначила Свириденко.
Від початку запуску проєкту “єРобота” у липні 2022 року:
- за програмою “Власна справа” — видано 16 490 мікрогрантів на 3,9 млрд грн;
- на розвиток переробних підприємств — видано 672 гранти на 3,4 млрд грн;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 211 грантів на 925 млн грн;
- ветеранам та членам їхніх родин — видано 634 гранти на 283 млн грн.
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, які не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал “Дія” разом із бізнес-планом.
Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць — від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.
Інформацію щодо отримання гранту за програмою “Власна справа” можна знайти на офіційному сайті програми.
Проєкт “єРобота” був запроваджений у липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їхнього подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.
Нагадаємо, Кабмін виділив додаткові 1 320,2 млн грн на гранти за програмами “єРобота”. Докладніше — у випуску #51 дайджесту.
Безпека платежів в інтернеті
Щоб убезпечити свої особисті дані та кошти на рахунках, важливо мати різні паролі до власних акаунтів, нагадують у Мін’юсті.
“Однакові паролі — це те саме, що мати один ключ до будинку, автомобіля, сейфа. Якщо зловмисники отримають доступ до нього, вони зможуть отримати доступ до всіх облікових записів, де він використовується”, — зазначили фахівці.
Слід дотримуватись наступних правил:
- створюйте унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальних мереж тощо;
- створюйте паролі, які істотно відрізняються від попередніх, що використовувалися на цьому ж сервісі чи пристрої;
- регулярно змінюйте паролі (кожні 3–6 місяців або тоді, коли система попросить вас це зробити). Для дуже важливих облікових записів їх рекомендується змінювати частіше;
- уникайте типових комбінацій паролів, наприклад: Qwerty12, Password123456, Admin1234 тощо;
- не використовуйте особисті дані та послідовне/зворотне написання символів або цифр для створення паролів;
- створюйте складні паролі, що можуть містити не менше 12 символів, великі та малі літери, цифри та спеціальні знаки/символи.
Більше про платіжну безпеку в інтернеті та ознаки шахрайських сайтів — на ресурсі НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.
Нагадаємо, в Україні поширюються випадки, коли шахраї створюють фейкові акаунти у соцмережах та месенджерах, видаючи себе за гуманітарні організації або державні установи. Дії зловмисників можуть маскуватися під подачу заяви на урядову компенсацію за пошкоджене або знищене нерухоме майно. Як захистити себе — у випуску #76 дайджесту.
Техніки самодопомоги у застосунку “Повітряна тривога”
Тепер користувачі застосунку “Повітряна тривога” отримуватимуть не лише push-повідомлення про відбій повітряної тривоги, але й зможуть ознайомитися із порадами щодо психологічної допомоги від Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Про це повідомляє Мінреінтеграції.
Техніки самодопомоги включають набір спеціальних порад і вправ, які допоможуть стабілізувати емоційний стан під час повітряної тривоги чи інших стресових ситуацій.
Посилання на такі поради надходитиме з питанням “Ти як?”. Натиснувши на повідомлення, користувачі потраплятимуть у підрозділ “Аптечка психологічної самодопомоги” з порадами для дорослих, дітей та ветеранів.
Там зібрані техніки допомоги собі й дітям, ігри та вправи для стабілізації емоційного стану, а також контакти спеціалістів.
Крім того, є методичка з порадами, як підтримати людей із досвідом війни.
Оновлення поступово ставатиме доступним для всіх користувачів застосунку на Android та iOS.
Про те, як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію, — див. у випуску #58 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск #1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск #2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск #3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск #4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск #5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск #6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск #7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск #8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск #9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск #10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск #11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск #12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск #13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск #14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск #15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск #16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск #17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск #18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск #19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск #20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Випуск #72 від 04.06.2024:
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Випуск #73 від 11.06.2024:
- продовження виплат ВПО — роз’яснення правозахисників;
- повторна евакуація — хто має право на державні виплати;
- як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір субсидії — дані ПФУ;
- триває евакуація з Донеччини;
- безоплатний прихисток для переселенців — перелік контактів;
- як отримати путівку для дитини через “єОздоровлення”;
- договір довічного догляду для одиноких людей — як діє та як оформити.
Випуск #74 від 18.06.2024:
- Глобальний саміт миру у Швейцарії — підсумки;
- спрощену заяву на житлову субсидію можна подати онлайн — алгоритм;
- освітні пільги та оздоровлення для дітей, які мають статус ВПО;
- як виїхати із тимчасово окупованих територій України — роз’яснення Мінреінтеграції;
- сповіщення для родин полонених — у застосунку “Дія”;
- новий онлайн-сервіс для переселенців Донеччини.
Випуск #75 від 25.06.2024:
- затримують виплати ВПО — куди звертатися;
- грошову допомогу від ООН для пенсіонерів подовжили;
- ваучери для ремонту пошкодженого житла у прифронтових регіонах;
- розмір житлової субсидії збільшили для жителів Харківщини;
- зміна банківських реквізитів для оформлення пенсійних та інших виплат — алгоритм;
- в Україні розробили та запустили е-Карту послуг для ветеранів війни.
Випуск #76 від 02.07.2024:
- допомога ВПО та шукачам притулку за кордоном — підсумки літньої сесії ПАРЄ для України;
- затримка виплат ВПО — роз’яснення Мінсоцполітики;
- заява на компенсацію про зруйноване житло у “Дії”;
- медичні дані стануть доступними у застосунку “Дія”;
- триває евакуація з прифронтових регіонів;
- в Україні планують спростити реєстрацію права власності на майно, що розташоване на ТОТ;
- як не потрапити у пастку шахраїв під час оформлення допомоги.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!