Це випуск #72 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 832-й день війни (04.06.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація загострена. Окупанти не припиняють атакувати українські позиції вздовж майже всієї лінії зіткнення. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається складною. Бойові зіткнення тривають біля Калинівки та Кліщіївки, а також в районі Богданівки, Курдюмівки, Андріївки. Місто Часів Яр — найгарячіша точка, важчі бої точаться у напрямку до міста.
Росіяни не полишають спроб захопити Часів Яр та штурмують його, здійснюють вогневий вплив із застосуванням мінометів й артилерійських обстрілів. Для проведення штурмових дій у більшості противник використовує групи піхоти. Однак Сили оборони тримають висоти та знищують ворога.
На Покровському напрямку тривають найбільш інтенсивні та жорсткі бої. Найгарячіше — в районі села Сокіл Донецької області — там тривають бої в трьох локаціях. Крім того, продовжується відбиття атак ворога біля Новоолександрівки, Уманського та Яснобродівки. Російські війська також продовжують наземні атаки біля Зеленого Поля, Новоселівки Першої, Євгенівки та Прогресу, йдеться у звіті ISW.
Російські війська несуть великі втрати, але намагаються метр за метром просуватися, десь вгризатися в українські позиції.
На Харківському напрямку війська РФ не полишають спроб просуватися на Харківщині. Бої точаться в напрямку Липців, а також біля села Стариця. Підтверджених змін на цій ділянці фронту не було. Окупанти намагаються сконцентрувати піхоту біля Глибокого, перекидають її на легких броньованих машинах, мотоциклах і всюдиходах, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Російські війська продовжують штурми поблизу та в межах Вовчанська. Також зафіксовано перекидання росіянами додаткових сил у район міста.
Під Вовчанськ вони перекидатимуть підкріплення для того, щоб таки спробувати захопити місто. Для них це важливо, оскільки так окупанти можуть просунутися вперед і безпосередньо загрожувати Куп’янську з іншого боку, вважає військовий оглядач Денис Попович.
Тим часом Сили оборони поступово переходять до контратак на Харківщині, насамперед у Вовчанську. Під їхнім контролем — до 70% території міста. Українські захисники продовжують заходи щодо посилення переднього краю оборони.
Російські терористи продовжують бомбардування прикордонних населених пунктів.
На Куп’янському напрямку російські окупанти не полишають спроб тиснути на оборонні рубежі українських захисників. Безуспішно намагаються атакувати в районі Синьківки, Петропавлівки, Степової Новоселівки.
На Лиманському напрямку росіяни проводили безуспішні штурми в районі Тернів, Торського та Діброви. Ситуація контрольована, втрат позицій не допущено.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області російські війська намагаються проводити атаки в районі Малої Токмачки. Відбуваються бої біля населених пунктів Малі Щербаки та Новоандріївка. Українські війська проводять заходи щодо стабілізації ситуації та недопущення просування росіян.
Ситуація на Роботинському плацдармі залишається досить складною. Саме ж село Роботине зруйноване та прострілюється з обох боків. Однак встановити контроль над ним росіяни не можуть.
На Придніпровському напрямку, на плацдармах на лівому березі Дніпра у Херсонській області, російські загарбники посили атаки.
Певний час ворог збирав ресурси з тих, які у нього є на цьому напрямку. Росіяни не створювали якесь нове наступальне угруповання. Кількість штурмів суттєво збільшилася. І, відповідно, загарбники посилюють тиск на лінію фронту. Та, як і раніше, всі спроби потіснити підрозділи ЗСУ в районі села Кринки марні.
Плацдарм біля села Кринки — не лише для утримання та знищення сил ворога, особливо десантних дивізій, а й перспектива для розгортання можливих наступальних операцій у цьому регіоні, вважає екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Воїни трьох стихій: як морські піхотинці виконують завдання на найгарячіших ділянках фронту (ВІДЕО)
- “Потужна і легка”: як ЗСУ використовують німецьку БРЕМ Bergepanzer на фронті (ВІДЕО)
- Приймають вогонь на себе і вивозять поранених: роботу екіпажу БМП-2 на Бахмутському напрямку показав FREEДОМ (ВІДЕО)
- Третю добу триває пошуково-рятувальна операція в Харкові — кадри FREEДОМ (ВІДЕО)
- Мешканці Лиману евакуюються, щоб урятуватися від війни — репортаж із прифронтової зони (ВІДЕО)
- Горять ліси і житлові будинки: російські війська методично обстрілюють Лиман Донецької області (ВІДЕО)
- Ціль — об’єкти критичної інфраструктури: РФ завдала ракетного удару по Запоріжжю (ВІДЕО)
- Пам’ятка архітектури обласного значення: ракети РФ зруйнували кінноспортивну школу на Харківщині (ВІДЕО)
- “Пам’ятаю дим, вибух, каміння” — мінна небезпека в Херсонській області (ВІДЕО)
- День захисту дітей у прифронтовій Донеччині — малюків відвідали волонтери (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 03.06.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 511 130 осіб ліквідовано (+ 8 790 за тиждень);
- танки — 7 779 (+108);
- бойові броньовані машини — 15 002 (+184);
- артилерійські системи — 13 280 (+299);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 090 (+6);
- засоби ППО — 824 (+9);
- літаки — 357 (+0);
- гелікоптери — 326 (+0);
- БпЛА — 10 739 (+272);
- крилаті ракети — 2 268 (+47);
- кораблі, катери — 27 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 18 159 (+465);
- спеціальна техніка — 2 199 (+81).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 27 травня — у Мадриді разом із прем’єр-міністром Педро Санчесом підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Іспанія надасть 1 млрд євро військової допомоги. Та додаткові 5 млрд євро на період 2024-2027 років через Фонд допомоги Україні в межах Європейського фонду миру. На аудієнції в короля Іспанії Феліпе VI висловив вдячність за зусилля Іспанії у сфері гуманітарної допомоги нашій країні та підтримки українських громадян, яких вона прихистила. Також зустрівся з іспанськими парламентарями — представниками всіх партій Конгресу депутатів та Сенату Генеральних кортесів. Обговорили розвиток співпраці між парламентами наших країн.
- 28 травня — у Брюсселі разом із прем’єр-міністром Александром Де Кроо підписали двосторонню безпекову угоду між Бельгією та Україною. Документ закріплює незмінну підтримку протягом 10-річного терміну дії угоди. Країна виділить на військову допомогу щонайменше 977 млн євро цього року та надасть 30 літаків F-16. Перші винищувачі мають передати вже цьогоріч. На цей рік ми зафіксували рівень фінансової підтримки для української оборони від Бельгії — майже 1 млрд євро. Також відвідав військову базу “Мелсбрук”, де навчаються наші військовослужбовці.
- 28 травня — ще одна безпекова угода для України — з Португалією, яку підписали разом із прем’єр-міністром Луїшем Монтенегру. Зафіксовано обсяг підтримки на цей рік. Підтверджено участь Португалії у коаліції F-16, міжнародній коаліції спроможностей морської безпеки, у програмі закупівлі боєприпасів великого калібру, зусиллях із розмінування та зміцнення морської безпеки. Зустрівся з президентом Португалії Марселу Ребелу де Соузою в Лісабоні. Також поспілкувалися з рідними наших воїнів — дружинами, дітьми, представниками української громади в Португалії.
- 29 травня — є новий вагомий військовий пакет від Швеції. Суттєве зміцнення. Говорив із прем’єр-міністром Крістерссоном про ситуацію на полі бою. Швеція надає Україні спеціальні літаки радіолокаційного спостереження. Також у цьому пакеті — бронемашини, снаряди. Загальний обсяг — майже 1 млрд 200 млн євро.
- 31 травня — я в Стокгольмі на третьому саміті Україна — Північна Європа. Разом із Ульфом Крістерссоном підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Військова допомога Україні впродовж 2024-2026 років становитиме майже 6,5 млрд євро. Підписали Угоду і разом із прем’єром Ісландії Б’ярні Бенедіктссоном. Зафіксована сума щорічної фінансової підтримки протягом 4 років — щонайменше 4 млрд ісландських крон (майже 30 млн дол.). 15-ту безпекову угоду для держави підписали з Норвегією. Цього року Осло надасть Україні майже 1,2 млрд євро військової допомоги. На полях саміту у Стокгольмі провів зустріч із президентом Фінляндії Александром Стуббом і прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен. Поінформував про ситуацію на полі бою та оборонні потреби, обговорили підготовку до першого Глобального саміту миру.
- 1 червня — прибув до Сінгапура для участі в конференції “Діалог Шангрі-Ла” — ключовому майданчику для безпекових тем в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. На полях саміту провів зустріч з обраним президентом Індонезії Прабово Субіанто. Під час зустрічі з делегацією Комітету із закордонних справ Палати представників США обговорив подальшу підтримку України. Також провів зустріч із президентом Демократичної Республіки Тимор-Лешті Жозе Мануелем Рамошем-Ортою, яка стала першою в історії двосторонніх відносин.
- 2 червня — на полях безпекового саміту у Сінгапурі провів зустріч з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Обговорили ключове — оборонні потреби держави, посилення української системи ППО, коаліцію F-16, підготовку двосторонньої безпекової угоди. Запросив прем’єр-міністра Сінгапуру Лоуренса Вонга особисто взяти участь у Глобальному саміті миру.
Підвищені пенсії у червні
З 1 квітня 2024 року пенсіонерам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня 2024 року набули 24 місяці страхового стажу, або менше ніж 24 місяців, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло два роки, проведено автоматичний перерахунок пенсії, інформує Пенсійний фонд України.
Право на проведення такого перерахунку визначає страховий стаж, набутий станом на 1 березня, зокрема у січні-лютому 2024 року.
Оскільки до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомості про сплату єдиного внеску за I квартал 2024 року надійшли у травні, перерахунок працюючим пенсіонерам проведено саме у травні — без додаткового звернення громадян.
Уже в червні пенсіонери отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні два місяці.
Нагадаємо, Кабмін розширив можливості для фізичної ідентифікації, необхідної для продовження отримання соціальних виплат. Деталі — у випуску #34 дайджесту.
Оновлення даних в Реєстрі застрахованих осіб
Якщо в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) людина виявила неактуальні або помилкові відомості про себе (помилка в даті народження, неактуальна адреса проживання тощо), можна виправити або актуалізувати інформацію, повідомляють у ПФУ.
Алгоритм дій наступний:
- зайдіть в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
- у лівому боковому меню розділу “Комунікації з ПФУ” оберіть пункт “Анкета для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб” (далі — Анкета);
- заповніть екранну форму Анкети;
- поставте позначку в чек-боксі “Я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних”;
- прикріпіть скан-копію паспорта, інших документів, що підтверджують актуальні/правильні дані (наприклад, свідоцтво про шлюб, зміну прізвища, імені, по батькові);
- підпишіть Анкету за допомогою КЕП: оберіть файл ключа та введіть пароль, натисніть кнопку “Підписати та відправити до ПФУ”;
- після відправлення заяви на екрані з’явиться повідомлення “Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ”;
- результат обробки заяви перегляньте в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення”; як тільки фахівець ПФУ опрацює Анкету, звернення набуде статусу “Виконано”.
Нагадаємо, щоби проконсультуватися з питань стосовно призначення та виплати пенсій, житлових субсидій та пільг або страхових коштів, можна скористатися сервісом попереднього онлайн-запису на прийом на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Покрокова інструкція — у випуску #40 дайджесту.
Офіційна інформація щодо відключень енергопостачання
Шахраї або ворожа пропаганда можуть використати проблеми з енергопостачанням на свою користь. Тож не довіряйте стороннім ресурсам і не переходьте за посиланнями з незнайомих джерел, інформують у Мін’юсті.
Через масовані ворожі атаки в енергосистемі України є дефіцит потужності та застосовуються обмеження постачання електроенергії. Для організації побуту в таких умовах треба стежити за графіками відключень.
Зловмисники можуть створювати фейкові онлайн-ресурси для поширення дезінформації в інтересах РФ, виманювання конфіденційних даних громадян та привласнення заощаджень.
Ознайомитися з графіком планових відключень у відповідному регіоні та списками постачальників за областями України можна на офіційному сайті Міністерства енергетики України за посиланням, а також на сайтах операторів розподільчих мереж:
- Дніпро — АТ “ДТЕК Дніпровські електромережі”;
- Донеччина — АТ “ДТЕК Донецькі електромережі”;
- Запоріжжя — ПАТ “Запоріжжяобленерго”;
- Миколаїв — АТ “Миколаївобленерго”;
- Одеса — АТ “ДТЕК Одеські електромережі”;
- Суми — ПАТ “Сумиобленерго”;
- Харків — АТ “Харківобленерго”;
- Херсон — АТ “Херсонобленерго;
Також, контакти постачальників електроенергії за областями доступні на офіційному сайті Міністерства енергетики України за посиланням.
Як не перевантажувати електромережу у помешканні та залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії — у випуску #71 дайджесту.
Евакуація з Харківщини
На Харківщині готові до різних сценаріїв розвитку подій та за потреби будуть і надалі евакуювати жителів Золочівської громади, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Перша хвиля таких евакуйованих може становити до 1 500 людей. Проте, за словами Синєгубова, наразі ударного скупчення військ РФ біля Золочівської громади немає.
“У разі необхідності можемо збільшити кількість місць для евакуйованих до 15 тисяч людей. Звичайно, комунікуємо з людьми і маємо розосереджувати цей ресурс, не концентрувати населення в одному місці, наприклад, лише у Харкові. До того ж люди самостійно виявляють бажання виїхати, зокрема, у сільську місцевість. Навіть пропонуємо виїхати за межі Харківської області, в нас є заплановані місця і в інших регіонах. Щодня проводимо перемовини з міжнародними партнерами, аби отримувати і надалі допомогу для внутрішньо переміщених осіб”, — зазначив очільник ОВА.
В області продовжує працювати Координаційний штаб з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану, де задіяні фахівці Нацполіції, волонтери та військовослужбовці. Охочі евакуюватися можуть звернутися за номером: 0-800-33-92-91. Про бажання евакуюватися також можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38 (096) 078-84-33.
Нагадаємо, люди, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів Харківщини, мають право на виплати ВПО. Докладніше — у випуску #71 дайджесту. Як підготуватися до евакуації — див. випуск #64 дайджесту.
Безоплатне обстеження у сімейного лікаря
Українці, які підписали декларацію з сімейним лікарем, мають право безоплатно отримати певні лабораторні та діагностичні дослідження, інформує Урядовий портал.
Зокрема, це:
- загальний аналіз крові;
- аналіз рівня холестерину;
- аналіз рівня глюкози в крові.
Безоплатно також можна пройти:
- інструментальну діагностику: електрокардіографію, пікфлуометрію (пікову швидкість видиху для оцінки дихальної системи), вимірювання гостроти зору, слуху; отримати направлення для консультації з лікарем-спеціалістом;
- скринінг на наявність розладів психіки та поведінки;
- скринінгове обстеження на виявлення ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом.
Нагадаємо, внутрішні переселенці можуть звернутися за первинною медичною допомогою до будь-якої лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування. Які послуги безоплатно можуть отримати ВПО — у #випуску 47 дайджесту.
Модульна клініка на Миколаївщині
В одному з сіл на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка первинної медичної допомоги. Амбулаторію встановили у межах партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоби попри повномасштабну війну забезпечити пацієнтів доступом до необхідних медичних послуг, інформує Урядовий портал.
Миколаївська область ще з перших днів війни перебувала під безперервними артобстрілами та авіабомбардуваннями, внаслідок чого багато обʼєктів цивільної інфраструктури, зокрема й медичної, пошкоджено або зруйновано вщент. Через активні бойові дії та постійні атаки Росії, надання медичної допомоги у деяких районах було вкрай ускладнене.
Розраховано, що у модульній клініці прийматимуть шість лікарів. Медзаклад обслуговуватиме близько 15 000 пацієнтів. “Пропускна здатність” — 35 людей на день та 175 — на тиждень.
Нову клініку обладнали необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. Крім того, нова амбулаторія готова до роботи в умовах блекаутів, зокрема її обладнано генераторами для безперебійного електроживлення.
Безбар’єрні локації у смартфоні
Люди з інвалідністю, похилого віку та маломобільні групи населення можуть знайти найближчу безбарʼєрну локацію в чатботі “Доступно!”, повідомляє Мінреінтеграції.
Чатбот працює у Viber і Telegram. У сервісі зібрані дані про понад 5 тис. об’єктів. Користувачі можуть самостійно перевірити доступність локації та залишити свій коментар у сервісі. Результати згодом відображатимуться у чатботі.
Про корисні чатботи для ВПО, які допоможуть знайти житло, влаштувати дитину в садок чи до школи, відшукати рідних, — див. у випуску #42 дайджесту.
Підтримка рідних на прифронтових територіях
Порадами щодо того, як спілкуватися з близькими людьми, які перебувають поблизу територій бойових дій, діляться фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?“, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
Зокрема, фахівці рекомендують:
- не тиснути на близьких. Оскільки залишатися в рідному місці — це свідомий вибір дорослої людини. Якщо ви не маєте змоги допомогти з виїздом, краще не порушуйте цю тему;
- якщо людина хоче озвучити свої аргументи, вислухайте і спробуйте зрозуміти. При розмові ви можете сказати щось на кшталт: “Я приймаю будь-яке твоє рішення, але зараз хочу зрозуміти, чому для тебе важливо залишитися“;
- визначте теми, на які ви говорите, а на які — ні. Домовтеся: “Якщо під час нашої розмови якась тема для тебе буде неприємною, скажи мені про це“.
- будьте готові до різних реакцій навіть на найпростіші запитання. Стресові події можуть викликати агресію і роздратування на цілком звичні обговорення;
- не змушуйте людину розмовляти з вами під час кожної повітряної тривоги, якщо вона не готова це робити;
- намагайтеся не переносити власні тривожні настрої у ваше спілкування;
- зберігайте зв’язок зі своїми рідними навіть на відстані, підтримуючи їх і розділяючи спільні цінності.
Нагадаємо, Національна асоціація психологічної допомоги створила лінію підтримки для всіх, хто постраждав від війни. Номер телефону лінії — 0-800-100-102. Деталі — у випуску #35 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!