Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #50 від 19.12.2023)

Це випуск #50 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
  • пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
  • триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
  • до Лимана доставили значну партію медикаментів.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 664-й день війни (19.12.2023).

Визволення України

На сході — інтенсивні російські штурми. Спроби просування окупантів спостерігаються на всій лінії фронту. ЗСУ досягли тактичного успіху біля Горлівки.

СХІД

Штурмова група 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила відбила терикон на окраїні окупованої Горлівки Донецької області та захопила позиції противника.

Терикон розташований між північно-західною околицею Горлівки та селищем Південне, яке звільнили українські військові 2018 року.

Терикон був під контролем окупантів понад 9 років. Тож його зачистка — важливий тактичний епізод. Тепер перед українськими бійцями стоїть завдання закріпитися на нових позиціях. (Докладніше: Тактичний успіх ЗСУ на Донбасі: вихід на околиці окупованої Горлівки обговорили військові експерти).

Горлівка. Графіка: deepstatemap.live

На Бахмутському напрямку російські окупанти намагаються атакувати поблизу Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) пишуть, що російські війська продовжували локалізовані наступальні операції поблизу Бахмута. За їхніми даними, війська РФ нещодавно просунулися на північний захід від Кліщіївки.

Водночас Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше міста Бахмут, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

Навколо Бахмута. Графіка: deepstatemap.live

На Авдіївському напрямку тривають запеклі бої, ситуація на цій ділянці фронту загострена. Російські окупанти намагаються оточити Авдіївку. Незважаючи на певні тактичні успіхи армії РФ в окремих районах навколо міста, контроль над ключовими об’єктами залишається в українських захисників. (Докладніше: В Кремлі перенесли термін захоплення Авдіївки — що про це говорять експерти).

В районі Авдіївського коксохімічного заводу контроль над лінією бойового зіткнення лежить на Силах оборони, а повідомлення про те, що противник прорвався на територію підприємства, не відповідають дійсності. (Докладніше: Ситуація складна, російські окупанти намагаються прорватися, — військовий аналітик про маневри навколо Авдіївки).

За даними ISW, російські війська просунулися вперед поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки).

Окупанти вели безуспішні штурмові дії поблизу Авдіївки, Новобахмутівки, Тоненького.

Навколо Авдіївки. Графіка: deepstatemap.live
Лінія фронту на Донеччині. Графіка: deepstatemap.live

На Куп’янському напрямку російські загарбники за підтримки авіації безуспішно намагалися прорвати оборону українських військ. Окупанти мають плани вийти на Куп’янськ-Вузловий і річку Оскіл.

Українські Сили оборони відбили атаки біля Синьківки та східніше Петропавлівки Харківської області За даними аналітиків ISW, росіяни просунулися в північній частині Синьківки.

Куп’янський напрямок. Графіка deepstatemap.live

На Лиманському напрямку ворог проводить спроби атак переважно в районі Серебрянського лісництва Луганської області та східніше Тернів Донецької області.

Лиманський напрямок. Графіка deepstatemap.live

ПІВДЕНЬ

Українські військові продовжують активними діями завдавати російським окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога на Мелітопольському напрямку (Запорізька область).

Водночас росіяни здійснювали атаки в районі Роботиного, Вербового, Новопокровки.

В районі Роботиного. Графіка deepstatemap.live
Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка deepstatemap.live

На Херсонському напрямку українські військові утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, продовжують вести контрбатарейну боротьбу, завдають вогневого ураження по тилах росіян.

Українські захисники розширюють свою зону присутності в районі села Кринки, користуючись місцевими лісосмугами. (Докладніше: ЗСУ зміцнюють свої позиції, завдаючи колосальних втрат росармії, — Снєгирьов про бойові дії в районі Кринок).

За даними ISW, російські сили здійснили серію вилазок на схід від Кринок. Вони намагаються час від часу штурмовими групами пробивати українську оборону, витіснити ЗСУ звідти, та ці спроби успіхів не мають. (Докладніше: Спроби росіян витіснити українських захисників із лівого берега Дніпра не мають успіху,— Гуменюк).

Російські війська відновили авіаудари на Херсонському напрямку 15 грудня — після того, як погані погодні умови не дозволяли здійснювати їх протягом останніх днів.

Лінія фронту на Херсонщині. Графіка deepstatemap.live

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 18.12.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 347 160 осіб ліквідовано (+ 7 310 за тиждень);
  • танки — 5 783 (+128);
  • бойові броньовані машини — 10 752 (+192);
  • артилерійські системи — 8 175 (+105);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 926 (+7);
  • засоби ППО — 610 (+5);
  • літаки — 323 (+0);
  • гелікоптери — 324 (+0);
  • БпЛА — 6 290 (+136);
  • крилаті ракети — 1 610  (+24);
  • кораблі, катери — 22 (+0);
  • підводні човни — 1 (+0); 
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 10 822 (+186);
  • спеціальна техніка — 1 198 (+30).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 16 грудня — за минулу ніч захисники неба знищили 30 “Шахедів”. А загалом за цей тиждень знищено вже 104 БпЛА зі 112, застосованих Росією. Готуємо подальше посилення ППО — про це вже домовились.
  • 16 грудня — провів засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ. Питання військових, ветеранів, фортифікаційних укріплень. Окремо працюємо, щоб реалізувати всі домовленості з партнерами щодо нових виробництв зброї — спільних виробництв та ремонтної бази. Завдання — максимально посилити Україну.
  • 11-12 грудня — разом із командою — у Вашингтоні. Президент Байден, його команда, міністр оборони Ллойд Остін. Конгрес — обидві палати, обидві партії. Я чув слова поваги до нашого народу, до нашої боротьби. Важливі домовленості. Продовжимо роботу. Очікуємо, що Конгрес найближчим часом ухвалить необхідне рішення. (Докладніше: Коли на кону — спокій світу та життя України: експерти обговорили візит Зеленського до США).
  • 14 грудня — саміт лідерів Європейського Союзу ухвалив рішення розпочати переговори щодо вступу України до ЄС. Ще один крок до повноправного членства. Після цього кроку будуть наступні. Це велика робота. Але зробимо. Буде й інше переможне рішення — буде час, коли зможемо відсвяткувати вступ України у ЄС. (Докладніше: На початку нелегкого шляху, але з оптимізмом: чому рішення Євросоюзу про переговори з Україною змінить історію).
  • 13 грудня — здійснив робочу поїздку до Норвегії. Взяв участь у саміті Україна — Північна Європа. Провів зустрічі зі спікером Стортинга Масудом Гарахані та лідерами політичних партій, представлених у норвезькому законодавчому органі, виступив на пленарному засіданні норвезького парламенту. Взяв участь в аудієнції у короля Норвегії Харальда V. Зустрівся з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стером. Осло передасть Києву додаткові системи ППО NASAMS на 30 млн дол. Уряд Норвегії планує погодити надання Україні зимового пакету для цивільного сектору. (Докладніше: Україна може отримати ще більше військової техніки від країн Скандинавії: підсумки візиту Зеленського до Осло обговорюємо з експертами).
  • 14 грудня — відвідав командування армії США у Європі та Африці, що в німецькому місті Вісбаден. Обговорили роботу Групи сприяння безпеці України, особливості забезпечення логістики постачання боєприпасів та військової техніки, її ремонту й обслуговування. (Докладніше: Зеленський відвідав командування армії США у Європі).
  • 15 грудня — перебуваю у Львові. Провів засідання Конгресу місцевих та регіональних влад.
  • 11 грудня — увесь день проводив зустрічі та перемовини в Аргентині. Україну тут почули й інші держави Латинської Америки. Представив країну на інавгурації нового президента Аргентини Хавʼєра Мілея, провів з ним перші перемовини.

Історичний саміт ЄС

14-15 грудня у Брюсселі (Бельгія) відбувся саміт лідерів Євросоюзу. На ньому ухвалили:

  • рішення про початок перемовин з Україною про членство в ЄС, які можуть розпочатися в березні 2024 року;
  • рішення про початок перемовин і щодо Молдови про членство в ЄС;
  • Грузія отримала статус кандидата на вступ до ЄС;
  • переговори з Боснією і Герцеговиною щодо ЄС поки що відклали, посилаючись на її недостатню відповідність критеріям членства.

Попереду — перша міжурядова конференція, проведення скринінгу законодавства України як країни-кандидата. Далі, згідно процедури, відбуваються переговори за 35 окремими главами, які відображають 35 сфер інтеграції країни до складу Євросоюзу. Після завершення на Україну чекає закриття перемовин і велике рішення про вступ до ЄС та його ратифікація парламентами. 

Докладніше: На початку нелегкого шляху, але з оптимізмом: чому рішення Євросоюзу про переговори з Україною змінить історію.

Ідентифікація у ПФУ по відеозв’язку

Записатися на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку тепер можна через вебпортал Пенсійного фонду України (ПФУ), повідомляє Мінреінтеграції.

Для цього необхідно виконати наступні кроки:

  • зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ за посиланням, у верхній частині екрана обрати вкладку “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку” та натиснути на неї;
  • у формі, що з’явиться на екрані, заповнити всі поля, позначені зірочкою;
  • за необхідності вказати вид послуги, яку необхідно забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника тощо).

До заяви можна додати скан-копії документів: паспорта, пенсійного посвідчення, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтва про народження, трудової книжки тощо. Після цього треба натиснути “Подати заяву”.

У відомстві нагадали, що в інтересах недієздатних осіб чи людей, дієздатність яких обмежена, заяви можуть подати опікуни, піклувальники.

Після подачі заяви на проходження ідентифікації у режимі відеозв’язку з вами зв’яжеться уповноважений працівник органу ПФУ, щоб узгодити час і спосіб проведення відеоідентифікації.

Відеоконференцзв’язок може бути проведений через одну із платформ, яку обере людина:

  • Google Meet;
  • Signal;
  • Skype;
  • Telegram;
  • Viber;
  • WhatsApp;
  • Zoom.

Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів із дати подання заяви.

Нагадаємо, щоби проконсультуватися з питань стосовно призначення та виплати пенсій, житлових субсидій та пільг або страхових коштів, можна скористатися сервісом попереднього онлайн-запису на прийом на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Покрокова інструкція — у випуску #40 дайджесту.

Новини програми “єВідновлення”

Заяву на отримання грошової допомоги в межах державної програми “єВідновлення” можна подати не лише в застосунку “Дія”, але й через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи нотаріусів. Про це повідомила пресслужба Кабміну. 

Для подання заяви необхідно:

  • звернутися до ЦНАПу або нотаріуса, маючи ідентифікаційний код, паспорт та електронну пошту;
  • за наявності пільгової категорії — надати документ, що підтверджує її;
  • якщо заяву подає уповноважена особа — має бути довіреність на виконання угоди;
  • для подання заяви право власності на житло має бути зареєстрованим у Державному реєстрі речових прав.

Нагадаємо, стартував черговий етап державної програми “єВідновлення”. Відтепер українці, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій, зможуть отримати допомогу для проведення капітального ремонту своїх домівок. Максимальна сума компенсації — 350 тис. грн для відновлення квартири та 500 тис. грн — для приватного будинку. Деталі — у випуску #49 дайджесту.

Крім того, програмою “єВідновлення” відтепер можуть скористатися не лише одноосібні власники домівок, але й співвласники. Щоб отримати компенсацію, їм необхідно подати в “Дії” спільну заяву або декілька окремих. Про це — у випуску #48 дайджесту. Уряд врегулював питання використання коштів в межах “єВідновлення”, що дасть змогу людям почати користуватися сертифікатами за знищене житло. Про це — у випуску #45 дайджесту. Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28.        

Як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку

Через збої в роботі мобільного оператора багато українців втратили зв’язок та, зокрема, не можуть отримати SMS із номером е-рецепта на препарати. В Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) внесені зміни щодо формування електронного рецепта, які дозволять пацієнту отримувати номер та код е-рецепта навіть за відсутності звʼязку, інформує МОЗ.

Сповіщення із номером та кодом рецепта не будуть надходити пацієнтам усіх операторів мобільного звʼязку на період кризи. Відтепер інформаційна довідка буде містити код погашення, який потрібен для відпуску ліків фармацевтом в аптеці, пояснили в МОЗ.

Це стосується усіх програм, за якими призначаються ліки за е-рецептом, – як за програмою реімбурсації, так і за власні кошти пацієнта. 

Як отримати рецепт на період відновлення звʼязку?

З 15 грудня 2023 року лікар обовʼязково має надрукувати паперову інформаційну довідку або передати її в електронному вигляді. Вона міститиме і номер рецепта, і код його погашення, який необхідно надати працівнику аптеки. Зокрема, це можна зробити дистанційно в узгодженому між лікарем та пацієнтом форматі (телефоном, месенджером тощо).

Якщо було виписано рецепт до 14 грудня включно, проте ви досі не отримали повідомлення, можна повторно звернутися до лікаря. Лікар згенерує нову інформаційну довідку, яка міститиме дані, необхідні для погашення рецепта в аптеці.

Якщо попередньо був виписаний е-рецепт, проте SMS все ж вдалося отримати — не потрібно інших додаткових кроків. Як і раніше, треба звернутися до аптеки та предʼявити номер рецепта та код його підтвердження з отриманого повідомлення.

“Ці зміни — тимчасові та вжиті на період кризи, до того ж вони стосуються користувачів усіх мобільних операторів. Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора, смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення е-рецепта буде відновлено”, — наголосили у міністерстві.

Зазначені зміни не впливають на процеси щодо виписування е-рецептів на медичні вироби.

У відомстві також нагадали, що на час дії воєнного стану лікар за вибором пацієнта може виписати паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби за власні кошти пацієнта.

Виняток становлять наркотичні ліки, а також лікарські засоби, які входять до програми реімбурсації — їхній відпуск здійснюється лише на підставі електронного рецепта. Проте є певні винятки, коли діє паперовий рецепт:

  • для призначення екстемпоральних препаратів (тобто таких, які виготовляються в аптеці);
  • на територіях, де ведуться активні бойові дії у випадку відсутності технічної можливості виписати/відпустити електронний рецепт. 

Нагадаємо, внутрішні переселенці можуть звернутися за первинною медичною допомогою до будь-якої лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування. Які послуги безоплатно можуть отримати ВПО — у #випуску 47 дайджесту.

Відновлення на Донеччині

На даний час з лютого 2022 року вже звільнено понад 50 населених пунктів Донецької області. Зокрема такі міста як Лиман і Святогірськ. На деокупованих територіях нині проживають понад 11 тис. людей, інформує Мінреінтеграції.

У звільнених населених пунктах тривають відновлювальні роботи критичної та соціальної інфраструктури. Мешканцям надали понад 200 тис. продуктових та понад 45 тис. гігієнічних наборів.

У місті Лиман для 7,7 тис. людей відновлено електропостачання. Після завершення ремонтних робіт системи газопостачання розпочнуть підключення абонентів.

Доступ до мережі та мобільного зв’язку повністю відновлено у 23 населених пунктах.

Відновлено роботу трьох відділень банків, працюють сім банкоматів. Крім того, громадами Донеччини курсує мобільне відділення держбанку. Функціонують два стаціонарні відділення пошти. Також поштовий зв’язок забезпечується за допомогою пересувних пунктів за окремими графіками.

Нагадаємо, для жителів Донецької області відкрили ще два мобільні відділення “Ощадбанку” — у місті Святогірськ та селищі Багатир Волноваського району. Про це — у випуску #48 дайджесту. У прифронтових областях запрацюють 5 пересувних мобільних підрозділів “Ощадбанку” — див. випуск #49 дайджесту.

Медикаменти для жителів Лимана 

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із представниками ВООЗ відвідали місто Лиман Донецької області. Вони передали важливі медичні товари для двох закладів охорони здоров’я, які обслуговують близько 12 тис. людей, зокрема приблизно 600 дітей, інформує пресслужба Кабміну.

“Ми приїхали сюди разом з командою ВООЗ, щоб обговорити поточні й майбутні потреби міста у галузі охорони здоров’я та знайти шляхи, як їх задовольнити безпосередньо у Лимані та інших прифронтових районах. ВООЗ є нашим надійним партнером, який забезпечував підтримку України та її медичних працівників до війни і продовжує робити це під час війни”, — сказав Ляшко.

До Лимана доставили медичні товари, необхідні для забезпечення надання медичної допомоги місцевим жителям. Зокрема, йдеться про:

  • медикаменти для лікування неінфекційних захворювань (таких як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та інше);
  • базове медичне обладнання (отоскопи, стетоскопи, глюкометри);
  • життєво необхідні ліки, пов’язані зі специфікою надання меддопомоги в холодну пору року;
  • антибактеріальні препарати та медичні товари для надання первинної медичної допомоги дітям.

Зазначену гуманітарну допомогу отримали два медичні заклади Лимана — Центр первинної медико-санітарної допомоги та Центральна районна лікарня. Це дозволить їм створити запас необхідних лікарських засобів на три місяці.

Нагадаємо, з квітня поточного року рецептурні ліки в аптеці можна придбати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом. Як отримати е-рецепт дистанційно — у випуску #23 дайджесту.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск #1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск #2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск #5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск #7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск #8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Випуск # 33 від 01.08.2023:

  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Випуск # 34 від 15.08.2023:

  • нові періоди виплат ВПО;
  • новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
  • строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
  • роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
  • обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
  • про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.

Випуск # 35 від 22.08.2023:

  • чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
  • новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
  • збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
  • цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
  • психологічна підтримка постраждалим від війни;
  • триває евакуація до безпечних регіонів України.

Випуск # 36 від 29.08.2023:

  • унікальна операція ГУР “Синиця”;
  • українські бійці висадилися у Криму;
  • в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
  • підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
  • як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
  • як розпізнати фейк.

Випуск # 37 від 05.09.2023:

  • грошова допомога пенсіонерам від ООН;
  • повернення дітей з окупованих територій;
  • зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
  • захист прав дитини — контакти організацій;
  • примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
  • застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
  • курс із вивчення кримськотатарської мови.

Випуск # 38 від 19.09.2023:

  • почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
  • трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
  • новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
  • державна допомога для родин з дітьми;
  • функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
  • підготовка країни до зими;
  • онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
  • онлайн-платформа з фінансової грамотності.

Випуск # 39 від 26.09.2023:

  • допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
  • чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
  • онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
  • що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
  • добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
  • як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.

Випуск #40 від 03.10.2023:

  • спецоперація ГУР “Бариня”
  • інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
  • призначення субсидій — що нового;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • триває евакуація жителів Донеччини;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
  • актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
  • як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
  • військовий облік для жінок-медиків;
  • зміни у правилах дорожнього руху.

Випуск #41 від 10.10.2023:

  • висадка українського десанту в Криму;
  • грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
  • виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
  • допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
  • робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • результати програми “єОселя” за рік;
  • додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.

Випуск #42 від 17.10.2023:

  • ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
  • грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
  • збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
  • новини програми “єВідновлення”;
  • безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
  • відновлення Харківщини;
  • добірка корисних чатботів для ВПО.

Випуск #43 від 24.10.2023:

  • Україна отримала ракети ATACMS від США;
  • куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
  • евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
  • ваучери на навчання для ВПО;
  • де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
  • безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
  • новини програми “єРобота”.

Випуск #44 від 31.10.2023:

  • ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
  • іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
  • безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
  • як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.

Випуск #45 від 07.11.2023:

  • змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
  • виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
  • інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
  • відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
  • “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
  • новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
  • обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
  • документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
  • як підготувати житло до зими;
  • триває відновлення Миколаївщини — що нового.

Випуск #46 від 14.11.2023:

  • уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
  • ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
  • мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
  • пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
  • новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
  • оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
  • МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.

Випуск #47 від 28.11.2023:

  • чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
  • додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
  • оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
  • зміни у порядку виплат ВПО;
  • безоплатні медичні послуги для ВПО;
  • новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
  • працевлаштування та навчання ВПО;
  • у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
  • новини програми “єРобота”;
  • безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
  • психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.

Випуск #48 від 05.12.2023:

  • яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
  • триває евакуація з Донецької області;
  • жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
  • цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.

Випуск #49 від 12.12.2023:

  • нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
  • жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
  • онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір