Ялинка для військових за 6 км від Бахмута, допомога жителям Часового Яру і тваринам — будні волонтера Євгена Ткачова (ВІДЕО)

Євген Ткачов. Скриншот: uatv.ua

Волонтер Євген Ткачов їздить найбільш обстрілюваною трасою Донецької області до рідного міста Часів Яр, щоб допомогти місцевим жителям. Він возить корм для тварин і питну воду. Максимально завантажуючи свою машину, чоловік безстрашно вирушає в дорогу, щоб люди могли отримати необхідне. Про це — у сюжеті кореспондентки телеканалу FREEДОМ Анастасії Волкової.

Свою машину Євген щоразу завантажує під зав’язку всім необхідним місцевим жителям, які залишилися в його рідному місті.

“У нашій автолавці дуже широкий асортимент. Вакцина проти сказу для собак, котів. Фільтри для води в Часів Яр. Сама вода людям у запас. Собачі, котячі корми”, — розповів волонтер.

Його маршрут проходить однією з найбільш обстрілюваних трас області Часів Яр – Бахмут. Російські війська постійно ведуть спостереження за дорогою і намагаються знищити все, що нею рухається. Тому основне завдання волонтера — проскочити цей маршрут максимально швидко.

Нещодавно всі соціальні мережі облетіло відео встановлення новорічної ялинки за 6 км до Бахмута, де тривають запеклі бої, напередодні Дня Збройних сил України та Дня святого Миколая. За словами Євгена, хотів підняти настрій українським військовослужбовцям дорогою на передові позиції. У соцмережах ялинку, встановлену Євгеном, назвали “головною ялинкою України”.

Попри небезпеку, волонтер намагається допомогти не тільки місцевому населенню, а й тваринам. Євген — ветеринар із 30-річним стажем. За його словами, взимку виникла серйозна проблема в місті.

“На Донбасі в прифронтовій зоні спливла величезна проблема, друга після гризунів, — це сказ у диких тварин. І оскільки в прифронтових містечках дуже багато бродячих кішок, собак, то це — смертельна небезпека для людей”, — пояснив волонтер.

Необхідні препарати для вакцинації тварин йому допомагають зібрати небайдужі українці та благодійні фонди. На вакцинацію місцевий житель Часового Яру Олексій привів усіх домашніх тварин: пса Валеру та трьох котів.

“У нас лисиці там з’явилися, покусали собак і стали собаки скажені. Тут Женя приїхав, сказав, що епідемія пішла і треба було їх усіх прищепити. Є лисиці й у нас, але тут ліс поруч, у Калініне”, — розповів Олексій.

Тоді волонтер зміг вакцинувати від сказу близько 200 котів і собак.

“Також привезли їм смаколики від різних благодійників, і собачі, і котячі корми”, — додав Євген.

Уже понад рік у Часовому Яру, внаслідок обстрілів, відсутня електрика, газопостачання та вода. Мобільний зв’язок слабкий — зателефонувати родичам непросто, кажуть місцеві жителі.

“У гараж прилетіло, у кухню прилетіло, на горище прилетіло. Вилазили телефонувати туди, і туди прилетіло. Уже двічі прилітало. Але виходити треба, а виходити небезпечно, тут же теж стріляють”, — поділилася жителька Часового Яру Людмила Олександрівна.

Спроби російської армії підійти до Часового Яру тривають із травня цього року. Місто регулярно перебуває під вогнем противника.

“Два дні тому, два дні було тихо. Але тиша теж напружує. А так дуже часто, кожен день і дуже сильно. Був дуже сильний приліт, у нас двері повідкривало. На другому і на третьому поверсі двері із замків повиривало міжкімнатні. Скло знову повилітало. Тобто уявляєте, яка сила удару була?” — сказала місцева жителька Світлана.

Воду для місцевих жителів Євген возить бутильовану.

“Воду ми продовжуємо привозити, тому що гуманітарки достатньо і щось можна чимось замінити, якось можна потерпіти, а воду в наших краях замінити нічим. Хоча місцева адміністрація і намагається забезпечити разом із ДСНС, але бутильованої, чистої, питної води багато не буває. І також разом із водою ми привезли невеликий запас фільтрів від німецької організації, щоб люди могли вдома фільтрувати воду, якщо привозять технічну, і хоча б на чайок, на каву в них буде фільтрована вода”, — розповів волонтер.

Євген — волонтер уже майже 10 років, із вторгненням Росії на територію Донецької області 2014 року. Каже, зупинятися не планує, головне — щоб продовжувалася підтримка благодійних фондів і небайдужих людей, які допомагають йому збирати все необхідне для місцевих жителів прифронтових територій.

Читайте також: Жителям прифронтового міста Часів Яр волонтери допомагають водою та продуктами — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір