Це випуск #54 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 699-й день війни (23.01.2024).
Визволення України
На сході — інтенсивні російські штурми. Спроби просування окупантів спостерігаються на всій лінії фронту.
СХІД
На Бахмутському напрямку тривають бої. Тут сконцентровано близько 80 тис. російських військових.
Російські окупанти намагаються атакувати поблизу Андріївки, здійснюють спроби повернути втрачені позиції в районі Кліщіївки. Залучають в атаках БМП і танки, багато штурмовиків. Бої точаться в районі Богданівки, а також біля Хромового.
Попри зусилля, російські загарбники не отримали тактичних успіхів біля Бахмута.
На Авдіївському напрямку Донецької області українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити місто Авдіївка. ЗСУ тримають оборону, завдаючи росіянам значних втрат у живій силі.
Інформація про те, що росіяни увійшли в місто і нібито закріпилися там, не відповідає дійсності. Щоб просунутися, росіяни активно використовують авіацію. Однак важку техніку кидають у бій лише малими групами. І атакують уже переважно піхотою. Мета окупантів — або оточити Авдіївку, або витіснити з міста український гарнізон. (Докладніше: Росіяни рвуться до Авдіївки з усіх боків, у телевізорі вони її “візьмуть” точно, — Лакійчук ).
Позиційні бої тривають на північний захід від Авдіївки, поблизу Новокалинового та Новобахмутівки, в районі Тоненького, а також поблизу Авдіївського коксохімічного заводу.
Погодні умови на Авдіївському напрямку нещодавно дозволяли російським військам проводити механізовані штурми міста по замерзлій землі, але потім ґрунт відтанув, що перешкодило ворожим атакам. (Докладніше: “Пішли в атаку з усіх боків”: про ситуацію під Авдіївкою розповів офіцер 59-ї ОМПБр).
На Куп’янському напрямку, за даними аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), російські війська просунулися на лінії Куп’янськ — Сватове на південний схід від Куп’янська. Бої тривають біля Синьківки та Петропавлівки, а також в районі Табаївки, Крохмального Харківської області.
Російські війська в останні дні також посилили атаки вздовж лінії Куп’янськ — Лиман.
На Лиманському напрямку ворог посилив атаки за останній тиждень. Росіяни намагалися атакувати біля Тернів, Ямполівки Донецької області. Поблизу Білогорівки Луганської області противник намагався прорвати оборону українських військ. Армія РФ завдала авіаударів в районі Серебрянського лісництва Луганської області та неподалік населених пунктів Ямполівка, Григорівка Донецької області.
ПІВДЕНЬ
На Запорізькому напрямку ворог безуспішно намагався відновити втрачене положення біля Вербового та Роботиного Запорізької області. На цій ділянці фронту не було підтверджено жодних змін, позиційні бої тривали на захід від Вербового та поблизу Роботиного і Новопрокопівки.
Сили оборони України продовжують заходи з розширення плацдарму на лівому березі Дніпра в Херсонській області. В районі села Кринки точаться бої. ЗСУ продовжують завдавати окупантам вогневої поразки.
Як заявила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, російські війська значно зменшили артилерійську та безпілотну розвідувальну активність на півдні України. Кількість військовослужбовців РФ на лівому березі Дніпра, за її словами, є “надзвичайно високою”.
Спроби штурмів, які проводять російські окупаційні війська, наразі тримаються в показниках від 5 до 7 за добу. Щодоби ворог несе втрати на рівні від 10 до 12 солдатів вбитими і стільки ж пораненими. (Докладніше: Окупанти економлять бронетехніку: про ситуацію на лівобережжі Херсонщини та втрати ворога розповіла Гуменюк).
Ворог намагається економити свою броньовану техніку, оскільки Сили оборони її активно знищують. (Докладніше: Траса “Олешки — Нова Каховка” стала кладовищем російської техніки, — Братчук).
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Піхоту ворог використовує безлімітно: прикордонники — про ситуацію під Бахмутом (ВІДЕО)
- Заборонений вид мінування та хімію використовують російські окупанти: репортаж із позицій ЗСУ в районі Кліщіївки (ВІДЕО)
- Танки Leopard 1А5 працюють на Лимано-Куп’янському напрямку — репортаж FREEДОМ із позицій ЗСУ (ВІДЕО)
- Атака на історичний центр Харкова: РФ вдарила по місту ракетами С-300
- Нова сторінка в житті після окупації: багатодітній сім’ї з Херсонської області зводять будинок (ВІДЕО)
- Цього не забудеш ніколи: російська ракета рік тому влучила в 9-поверхівку в Дніпрі (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 22.01.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 376 860 осіб ліквідовано (+5 880 за тиждень);
- танки — 6 192 (+103);
- бойові броньовані машини — 11 489 (+167);
- артилерійські системи — 8 896 (+125);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 968 (+10);
- засоби ППО — 657 (+7);
- літаки — 331 (+2);
- гелікоптери — 324 (+0);
- БпЛА — 6 961 (+95);
- крилаті ракети — 1 819 (+4);
- кораблі, катери — 23 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 11 891 (+193);
- спеціальна техніка — 1 397 (+41).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 21 січня — за цей день російські нелюди обстріляли понад 100 міст, містечок, наших українських сіл у дев’яти областях: від Чернігівщини й Сумщини до Миколаївщини та Кіровоградської області. Особливо жорстокі російські удари — по Донеччині. Є поранені та загиблі. Мої співчуття всім, хто втратив рідних і близьких.
- 17 січня — черговий удар російської авіації по Куп’янському району: дві дитини постраждали, зокрема хлопчик 10 років. Дуже важке поранення… Одна людина загинула від удару РФ. Мої співчуття… Це цілком свідомий російський удар керованою авіабомбою просто по одному із сіл Купʼянського району. Херсон — майже безперервні обстріли. На жаль, теж є поранені та загиблі. Обов’язково відповімо окупантам.
- 17 січня — провів засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ. Оперативний рівень — ситуація на фронті зараз. Доповідали командувачі. Різні напрямки. Схід, південь. Також північ — протидія диверсійним групам, укріплення кордону. Стратегічний рівень — обговорення наших дій цього року. Україна потребує амбітної, активної перспективи. Щоб саме в нашої держави була ініціатива, а не у ворога. Щоб саме від українських дій залежало завершення війни.
- 19 січня — сьогодні вручив сертифікати ще на 30 квартир нашим воїнам Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, а також родині працівника ДСНС України. Це воїни, які відзначились у боях у Гостомелі та інших містах і селах Київщини, на сході держави, на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині, Донеччині, Луганщині, на півдні — при захисті Херсона.
- 16 січня — взяв участь у Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Там було багато хороших, корисних зустрічей. Європа, Америка, Африка, Азія. Говорили і з політиками, і з лідерами бізнесу. Дуже важливо, що ми представляємо не лише потреби України та наших воїнів, усього суспільства, але й попри всі складнощі війни представляємо і спроможності України — те, що ми робимо, чим можемо зміцнювати спільну безпеку в Європі. (Докладніше: У ЄС усвідомили ціну путінської війни та роль України в безпеці Європи: візит Зеленського в Швейцарію обговорюємо з експертами)
Допомога союзників
Німеччина виділила черговий пакет військової допомоги Україні. Він включає:
- боєприпаси для танків Leopard 1A5;
- 25 безпілотників-розвідників RQ-35 Heidrun;
- 8 бронетранспортерів;
- 16 паливозаправників Mercedes-Benz Zetros;
- 5 автомобілів для прикордонників;
- 3 цивільних автомобілі;
- 50 терміналів зв’язку SatCom;
- 500 світлодіодних ламп;
- матеріали для знешкодження вибухових боєприпасів;
- майже 2 тис. бойових шоломів M92.
Франція очолила артилерійську коаліцію, створену для допомоги Україні. До її складу увійшли 23 країни.
Цього року Париж відправить на фронт десятки передових самохідних артилерійських установок (САУ) CAESAR (“Цезар”) і боєприпаси до них: перші 6 CAESAR передадуть найближчими тижнями, а до кінця року — 72 одиниці бойової техніки.
Європейський Союз до кінця 2024 року планує виробити понад 1,3 млн снарядів. Більшість із них — для України, і частина — для поповнення власних запасів.
Грошова підтримка від ООН
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати фінансову допомогу в розмірі 10 800 грн від УВКБ ООН, повідомляє благодійний фонд “Право на захист”.
Отримати кошти можуть люди, які не отримували допомоги раніше від міжнародних організацій, мають дохід, менший за 5 400 грн на члена родини. Зокрема, ті, хто належить до вразливих категорій населення.
Подати заявку на грошову допомогу можуть родини, які:
- мають лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
- опікують одну самотню чи кілька самотніх людей похилого віку (від 55 років) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- мають членів родини з інвалідністю чи хронічними захворюваннями;
- опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими з батьками.
Потрібно надати такі документи:
- документ, що посвідчує особу;
- податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
- будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо);
- свідоцтва про народження дітей (за наявності);
- номер банківської картки для виплати допомоги.
- особистий номер телефону.
Подати заявку на допомогу можна у пунктах збору даних БФ “Право на захист”. Знайти їхні адреси можна на інтерактивній мапі за посиланням.
Дізнатися подробиці та поставити запитання можна на “гарячій лінії” УВКБ ООН за номером: 0-800-307-711 (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00). Або звернутися з листом на електронну пошту: [email protected].
Про отримання грошової допомоги на оренду житла від благодійного фонду “Право на захист” у партнерстві з УВКБ ООН — див. у випуску #41 дайджесту.
Перевірки фактичного проживання ВПО
З 1 серпня 2023 рку органами Нацсоцслужби проводяться перевірки фактичного проживання ВПО. Про те, як це відбувається, і що потрібно знати переселенцям, інформують правозахисники проєкту “Юридичний порадник для ВПО”.
Перевірка фактичного проживання не здійснюється спонтанно — для її проведення необхідні підстави. Такими можуть бути повідомлення інших осіб про зміну переселенцем місця проживання, інформація з автоматизованих реєстрів тощо. Не менше ніж за два календарні дні внутрішньо переміщену особу повинні повідомити про проведення перевірки.
Якщо під час повідомлення про проведення перевірки людина поінформувала про свою відсутність у зв’язку з перебуванням у родичів, у відпустці тощо — перевірка відкладається на два тижні.
У разі відсутності ВПО під час перевірки за фактичним місцем проживання/перебування, посадові особи складають відповідний акт та в цей же день інформують людину телефоном або іншим засобом зв’язку, який забезпечує фіксацію повідомлення або виклику, про необхідність у строк до 14 робочих днів прибути до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.
Докладніше про перевірки місця проживання ВПО — в інформації “Юридичного порадника для ВПО” за посиланням на сторінку проєкту.
Нагадаємо, жителі деокупованих територій України можуть дистанційно отримати безкоштовну юридичну допомогу через систему безоплатної правничої допомоги (БПД). Докладніше про це — у вип. #53 дайджесту.
ВПО у цифрах: доступний публічний дашборд
Мінсоцполітики відкрило користувачам доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб, інформує пресслужба відомства.
Цей інструмент призначений для забезпечення максимальної прозорості та відкритості у сфері моніторингу переміщень громадян в межах України.
За допомогою дашборду є можливість переглянути:
- агреговану кількісну інформацію стосовно зареєстрованих ВПО;
- дані ВПО у вигляді картографічної візуалізації на рівні регіонів України;
- інформацію стосовно вікового та статевого розподілу зареєстрованих переселенців у розрізі регіонів України;
- дані щодо ВПО у розрізі соціальних категорій (багатодітні родини, одинокі батьки, безробітні, вагітні жінки, діти без супроводу, діти до 18 років, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-особи з інвалідністю, жінки/чоловіки, недієздатні особи, одержувачі соціальної допомоги, особи, над якими встановлено опіку та інші); ці дані динамічно змінюються і також подаються у розрізі регіонів України.
Запровадження публічного дашборду є не лише інструментом моніторингу, але й кроком до більшої відкритості та взаємодії з громадою, додали у Мінсоцполітики.
Новини програми “єВідновлення”
Уряд затвердив постанову, яка вдосконалює механізм реалізації програми “єВідновлення”, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Головна мета змін — усунути незручності та розбіжності, аби максимально спростити шлях від подачі заявки до отримання компенсації, купівлі чи будівництва житла.
“Спрощуємо припинення права власності на знищений об’єкт. Покращуємо взаємодію міністерств щодо обміну інформацією. Прописуємо чіткий алгоритм оскарження дій комісій. Оновлюємо порядок нарахування коштів та їхнього використання на будівництво приватного, садового або дачного будинку. Вносимо також інші зміни”, — сказав глава уряду.
За словами Шмигаля, вже понад 35 тис. українських родин, чиє майно було пошкоджено, отримали від держави виплати на 3,2 млрд грн.
Загалом за цим компонентом програми надійшло понад 67 тис. заявок. Найбільше — з Харківщини, Київщини та Миколаївщини.
“За другим компонентом програми — знищене майно — зареєстровано 8,4 тис. заявок. Згенеровано понад 2 тис. житлових сертифікатів на майже 3,7 млрд грн. Понад 540 сертифікатів вже заброньовано. Це означає, що їхні власники скоро придбають своє житло”, — додав прем’єр.
Нагадаємо, стартував черговий етап державної програми “єВідновлення”. Українці, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій, зможуть отримати допомогу для проведення капітального ремонту своїх домівок. Максимальна сума компенсації — 350 тис. грн для відновлення квартири та 500 тис. грн — для приватного будинку. Деталі — у випуску #49 дайджесту.
Крім того, програмою “єВідновлення” відтепер можуть скористатися не лише одноосібні власники домівок, але й співвласники. Щоб отримати компенсацію, їм необхідно подати в “Дії” спільну заяву або декілька окремих. Про це — у випуску #48 дайджесту. Уряд врегулював питання використання коштів в межах “єВідновлення”, що дасть змогу людям почати користуватися сертифікатами за знищене житло. Про це — у випуску #45 дайджесту. Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28.
Перша мобільна аптека в Україні
На Харківщині запрацювала перша мобільна аптека в Україні. Жителі 80 населених пунктів Харківської області зможуть отримати необхідні медпрепарати. Зокрема і за державною програмою “Доступні ліки”, повідомляє МОЗ.
Мобільні аптеки працюватимуть у вигляді спеціально обладнаного транспортного засобу в селах, де відсутні стаціонарні аптечні пункти.
Такі аптеки можуть відпускати як лікарські засоби за рецептом, так і безрецептурні, а асортимент визначатиме ліцензіат. Усі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом — як паперовим, так і електронним.
Автомобіль міститиме напис: “Мобільний аптечний пункт” та інформацію про приналежність до аптечної мережі чи інших субʼєктів, що мають відповідні ліцензії.
Маршрут будуватиметься відповідно до потреб громад, визначених сімейними лікарями. З обов’язковим врахуванням безпекової ситуації у регіоні.
Інформацію щодо прибуття такої аптеки мешканці отримуватимуть від сімейного лікаря або місцевої влади.
Про безоплатні медичні послуги, доступні для ВПО — див. випуск #47 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!