Заборонений вид мінування та хімію використовують російські окупанти: репортаж із позицій ЗСУ в районі Кліщіївки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На Бахмутському напрямку бойові дії не вщухають ні на день. Російські війська здійснюють спроби повернути втрачені позиції в районі Кліщіївки, яку Сили оборони України звільнили у вересні торік. Як українські захисники протистоять російським окупантам — дізнавалася кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

За словами 34-річного військовослужбовця 80-ї окремої десантно-штурмової бригади (ОДШБр) Збройних сил України Ореста, наразі ворог намагається підійти з усіх боків, “промацує, мабуть, де краще”.

Орест — командир взводу інженерної розвідки. До 24 лютого 2022 року жив у Швеції, працював в одній із будівельних компаній Стокгольма. Але вирішив повернутися на Батьківщину — вступити до лав української армії. У нього вже є бойовий досвід — він учасник Антитерористичної операції (АТО) 2015-2016 років. Нині у складі 80-ї ОДШБр виконує завдання під Кліщіївкою Донецької області.

“І фактично наразі — це нескінченний процес. Кожен день встановлюємо, кожен день штурм, кожен день використовуємо загородження, і знову по колу. Зараз це, так би мовити, “м’ясні штурми”, і так вони зараз пробують промацувати, де можна пролізти”, — розповів воїн.

Завдання саперів у підрозділі — розміновувати маршрут на позиції штурмової групи та ставити загородження для стримування противника. Часто на позиціях російські військові використовують заборонений вид мінування та хімію.

“Оскільки земля не росіян, їх мало цікавить, що тут залишиться, і хто тут постраждає. Відповідно, вони використовують усі нечесні дії, які тільки можуть бути. А останнім часом це широке застосування газу: хлору та інших видів газу для того, щоб ускладнити дихання, змусити українську піхоту відійти від своїх позицій”, — каже Орест.

Між бойовими завданнями українські військові проводять тренування на полігонах. Відпрацьовують усі дії, які можуть знадобиться в бою. Військовослужбовець Олег веде стрільбу з АГС-17. Калібр гранатомета 30 мм. Дальність стрільби — близько 2 км. За словами бійця, попри те, що калібр зброї невеликий, він ефективно показує себе в Кліщіївці.

“З чим стикаємося щодня — це з масованими обстрілами, використанням великокаліберних гармат, використанням газів”, — сказав Олег.

Сам воїн із тимчасово окупованого Скадовська Херсонської області. Виїхати зміг рік тому. Дорога зайняла п’ять днів. Маршрут був складним — через територію Росії та Європу. Але щойно знову заїхав в Україну, одразу приєднався до війська.

“Росіяни — це окупанти. Вони прийшли на нашу землю. Нічого доброго я про них сказати не можу. Ставлення до людей погане. Усе, що їм необхідно, — наша територія. І наші ресурси. А ми, як народ, як нація, їм абсолютно не цікаві”, — висловився Олег.

Напарник Олега — Владислав — працює з протитанковим гранатометом. Каже, ефективно вражати противника їм допомагає аеророзвідка.

“Ми б’ємо точно і напевно одразу. Моя перша зміна була, то п’ять російських окупантів одразу мінус”, — розповів він.

Максим працює з безпілотниками. Його вміння керувати дроном і знаходити необхідні цілі допомагає ефективно вражати техніку та живу силу противника.

“Зараз на дронах робота є першочерговою, тому що необхідно коригувати зброю, необхідно розуміти, куди ти влучаєш, необхідно заощаджувати боєприпаси, і це все йде тільки від роботи дронів, тому що візуально спостерігати за роботою неможливо. Ми працюємо із закритих позицій”, — пояснив боєць.

Дрон із Максимом уже півтора року. Намагаються його берегти і вже тричі ремонтували після падінь.

“На ньому ремонтувалася підвісна система, тому що він, коли впав, її пошкодив, вона не працювала, і дві задні лапи були замінені. Лопаті постійно змінюються, тому що в посадці ти його не завжди можеш зловити на руку, іноді доводиться його садити і так. Об будь-яку перешкоду лопаті ламаються”, — розповів воїн.

Кліщіївка — населений пункт, який під час бойових дій був повністю окупований і знищений російськими військами. У вересні 2023 року українські захисники під час важких боїв її звільнили. Але російські війська продовжують спроби повернути втрачені позиції.

Читайте також: Понад 30 атак ЗСУ відбили в районі Авдіївки — карта війни за 19 січня (ВІДЕО)

Прямий ефір