Піхоту ворог використовує безлімітно: прикордонники — про ситуацію під Бахмутом (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Військовослужбовці Краматорського прикордонного загону продовжують захищати українську землю на Донецькому напрямку: стримують тиск противника та проводять контратаки під Бахмутом, не даючи російським військам можливості просуватися до Часового Яру, повідомляє FREEДОМ.

Прикордонник Вадим — уродженець Донецької області. Каже: життя готувало його до того, що він стане футболістом. Тренувався із сімох років. Але через травму ноги з професійним футболом не склалося, тож пішов навчатися на прикордонника. До 2019 року служив у Харкові. Потім перевівся до Бахмута. На Донеччині й зустрів повномасштабного вторгнення РФ. За останні півтора року брав участь у бойових діях у Попасній, у самому Бахмуті. Наразі як командир підрозділу займається обороною Часового Яру.

“Наразі ситуація дуже важка. Ворог намагається нас штурмувати, проводити активні штурмові дії. Намагаємось якось його відбити, зберегти ці метри, сантиметри нашої землі для того, щоб у майбутньому наші люди ходили цією землею і раділи, що це їхня земля”, — каже військовослужбовець Краматорського прикордонного загону Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Вадим.

Розповідає, що противник не зважає на втрати.

“Нескінченна кількість піхотинців, які просто йдуть, ми в них стріляємо, а вони все одно йдуть. Безлімітно, як кажуть”, — коментує Вадим.

За словами військовослужбовців, за полем бою та лінією фронту ведеться цілодобове відеоспостереження безпілотниками. Це намагаються робити й українські війська, й противник.

“У нас — перевага у “Мавіках”. У противника — перевага у FPV-дронах. Вони за день можуть випускати по 150-160 FPV-дронів тільки на один напрямок. У них це більше поставлено на виробництво. Вони мають завод, який збирає FPV-дрони та має результат”, — пояснює прикордонник.

У Краматорському прикордонному загоні служать люди різних професій. Наприклад, 50-річний Мирослав — адвокат із 20-річним стажем. Він учасник антитерористичної операції з 2014 року. Прослуживши два роки у прикордонному загоні, повернувся до адвокатської практики. З перших днів повномасштабного наступу — знову в армії. Каже, зараз війна ведеться інакше.

“Це дві різні війни. Зараз справді значно важче, значно масштабніше, значно серйозніше та жорстокіше. Нас намагаються окупувати. І для цього ворог кидає всі свої сили, всі свої засоби”, — каже військовослужбовець Краматорського прикордонного загону ДПСУ Мирослав.

У складі свого підрозділу Мирослав одразу опинився у Бахмуті, ще до того, як місто почали знищувати російські війська.

“У 2022-му я потрапив у місто Бахмут, яке я побачив як сучасне, європейського рівня місто, з гарною інфраструктурою, з чудовими дорогами, з хорошими людьми. Саме місто Бахмут. Коли я ним блукав, то порівнював: Львів — гарне місто, але й Бахмут — гарне місто. Ми бачимо мету, до якої необхідно йти, — ми хочемо звільнити Бахмут, до якого зайшли люди, що несуть смерть. Тому що звідти до нас летять FPV-дрони, звідти на нас летять міни, через які ми вже втратили наших друзів, побратимів, і відповідно наше завдання, наша мета — звідти вигнати окупантів”, — заявляє Мирослав.

Майже всі воїни підрозділу вже мають бойові поранення. Своє Максим отримав, коли вирушив у складі 30 добровольців до району Забахмутки. Уламок зупинився за сантиметр від артерії. На лікування знадобився місяць.

“Я був у штабі роти. Там бій розпочався, і у них на позиціях закінчувалися боєприпаси. Я погодився разом з іншими хлопцями піднести боєприпаси та почув, що там поранений, акубаротравма. Я мав туди доставити боєприпаси та забрати пораненого, але почався мінометний обстріл, і в один з обстрілів мені зачепило ногу”, — згадує військовослужбовець Краматорського прикордонного загону ДПСУ Максим.

Але після лікування бійці повертаються в стрій та продовжують боротися за свою землю.

“Пишаюся тим, що я жодного разу не давав задню. І на позиціях завжди: треба — я пішов. Нещодавно я ходив з хлопцями, FPV-шка прилетіла за 20 метрів від нас. Тупо нас не побачила. І потім ми повільно ступали, щоб дійти, куди нам треба було: десь кілометр — метрів 800 півтори години спускалися. Два-три будинки пробігли — сховалися у будинках та підвалах, бо чули FPV-шку”, — розповідає Максим.

Військовослужбовці Краматорського прикордонного загону продовжують обороняти українську землю на передовій. Хоча кожен із них мріє якнайшвидше повернутися додому до своїх рідних та близьких.

Читайте також: “Ситуація гаряча”: українські прикордонники стримують росіян під Бахмутом — репортаж (ВІДЕО)

Нагадаємо, протягом суботи, 20 січня, Сили оборони відбили на Бахмутському напрямку вісім атак армії РФ поблизу Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області.

Читайте також: Українські прикордонники облаштовують позиції на зледенілій Донеччині — репортаж із передової під Бахмутом (ВІДЕО)

Прямий ефір