Танки Leopard 1А5 працюють на Лимано-Куп’янському напрямку — репортаж FREEДОМ із позицій ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Німецькі танки Leopard 1А5 (“Леопард”) уже кілька місяців допомагають військовослужбовцям тримати оборону українських земель. Швидкі, маневрені та прості в управлінні — так кажуть танкісти 44-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) ЗСУ про свої бойові машини. На позиціях танкістів у Харківській області на Лимано-Куп’янському напрямку побувала кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.

Промерзлі борозни на дорогах у полях після сильних морозів, зверху сніг у кілька десятків сантиметрів — такі маршрути — не проблема для броньованої техніки вагою понад 40 тонн. Німецька бойова машина здатна розганятися до 65 км на годину, долати 3-метрові траншеї. Запасу ходу в “Леопарда 1” – до 600 км.

“Що подобається в цій машині — назад він рухається дуже швидко, понад 30 км. Це можливість вискочити й одразу повернутися назад, не підставляти слабку задню частину машини. Це дуже добре”, — каже військовослужбовець 44-ї ОМБр ЗСУ Антон.

Цифрова система управління, лазерний далекомір і балістичний калькулятор — таке оснащення танка дає змогу поліпшити точність вогневого ураження цілі за будь-яких погодних умов.

“Він наводить на ціль. Приблизно куди, які сектори в мене, я наводжуся і стріляю за командою. У цьому танку стільки налаштувань, головне, щоб він був правильно налаштований. Стріляли на два кілометри, це ефективно”, — розповів військовослужбовець 44-ї ОМБр Олександр.

Екіпаж “Леопарда 1” — це чотири людини: командир, водій-механік, заряджаючий і навідник. Простір для роботи екіпажу досить великий. Наприклад, при зрості 165 см там можна стояти в повний зріст. Але, як кажуть воїни, це не дуже добре, бо через таке велике місце в салоні й габарити танка теж великі.

Але навіть за таких габаритів у цього танка практично не чути роботу двигуна. Що, як зазначають бійці, дуже важливо на передовій — можна бути довше непоміченим. Не менш важлива і швидкість стрільби.

“Якщо наші танки стріляють, у середньому, крутиться конвеєр, дивлячись звідки, то вісім секунд, то я особисто перевіряв, у мене людина заряджала, від пострілу до пострілу проходило чотири секунди”, — розповів командир танкового взводу 44-ї ОМБр ЗСУ Артем.

Основна небезпека для будь-якої броньованої техніки на фронті — ударні БпЛА і керовані ракети. Часто після удару екіпаж гине від детонації боєприпасів у салоні танка. У “Леопарда 1” у таких випадках є свої переваги.

“Снаряди гільзовані. У них пороховий заряд, як у звичайної кулі, в гільзі. Під час влучання навіть того ж самого кумулятивного, він не детонує. Так, можуть бути опіки в особового складу, але він не детонує, і башта тут не вибухає”, — пояснив командир танкового взводу.

Недоліком німецької бойової техніки бійці називають слабку броню і неготовність танка до українських морозів. Перевагою — заміну двигуна за наявності всіх деталей за 2-3 години.

“Хто що б не говорив, що багато мінусів, спочатку, що це техніка музейна, великі броньовані автобуси. Я скажу так: ці музейні експонати ще себе покажуть”, — висловився Антон.

Воїни зазначають, під час штурмів таку техніку краще використовувати для прикриття роботи інших бойових машин. Через точність влучання по цілях “Леопард 1” може ефективно проводити підготовку до наступальних операцій, завдаючи точних ударів по російських позиціях, що закріпилися.

Читайте також: “Чим більше у нас танків Leopard — тим більше наступів ми можемо провести”: бійці ЗСУ розповіли про переваги німецької бронетехніки (ВІДЕО)

Нагадаємо, військовий оглядач, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов висловив думку, що танки Leopard виконують найважливішу місію — захищають екіпаж. Тому важливо, щоб українська дипломатія продовжила роботу із західними партнерами над тим, щоб кількість подібної техніки тільки примножувалася на балансі ЗСУ.

Прямий ефір