Українців у зруйнованому російськими окупантами Богородичному не залишають у біді (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Богородичне Донецької області минулого року було безлюдним. Російські окупанти практично стерли його з лиця землі. Попри це, люди повертаються в село, і на сьогодні населення Богородичного становить 33 людини. Міжнародна організація World Central Kitchen щодня доставляє туди гарячі обіди, надаючи підтримку українцям, які повернулися і хочуть жити вільно на своїй землі, повідомляє FREEДОМ.

“Сьогодні в нас каша пшенична з вершковим маслом і свинина із запеченими овочами. І салат: буряк по-корейськи”, — розповідає представниця World Central Kitchen Анна.

Загалом у коробках — 33 гарячі обіди, які зовсім скоро передадуть жителям села Богородичне під Святогірськом.

Щодня всесвітня організація World Central Kitchen годує гарячими обідами жителів цих двох населених пунктів, які минулого року пережили російську окупацію. Війська російської армії розбили інфраструктуру Святогірська практично на 80%, а Богородичне майже зрівняли із землею. Тому місцеві жителі вкрай потребують підтримки.

Журналістам показали кухню, де щодня готують близько 900 порцій на день.

“Коли немає світла і треба приготувати великий об’єм, на них можна приготувати — це польова кухня, тут ми готуємо їжу для населення. Вона вже помита вся, підготовлена на наступний день. Завтра будемо готувати на ній знову. Взимку, коли ми почали це все готувати, у нас було все на буржуйках. Потім нам дали ці кухні, для підстраховки, на той випадок, коли немає світла. З дров перейшли на електрику, іноді бували блекаути. Тож коли вимикали світло, тоді знову поверталися до буржуйок, а зараз уже будемо готувати на професійній кухні”, — розповів представник World Central Kitchen Роман Денисов.

Доїхати до самого Богородичного неможливо: міст, що з’єднує Святогірськ і це село, був розбитий російськими окупантами ще минулого року. Представники World Central Kitchen щодня доставляють жителям Богородичного обіди хиткими сходами.

Юрій допомагає волонтерам спочатку перенести обіди в Богородичне, а потім роздати їх своїм сусідам. Чоловік прийняв рішення про повернення до рідного села 10 грудня минулого року. З травня по жовтень перебував в евакуації в Дніпропетровській області, але його постійно тягнуло додому.

“Ми їм вдячні, що вони нас прийняли. Спасибі одній сім’ї, Віктор і Наташа, вони нам дали будинок. Ми в них там перебували. Їм, звичайно, спасибі велике. Грошей вони з нас не брали. Там світло, все є. Але все одно додому тягнуло. І як ви бачите, я зараз тут”, — розповів Юрій.

Російські окупанти розтрощили хату Юрія в Богородичному, зараз він мешкає у сусіда та мріє відновити своє житло. 

Село не було газифіковане, а відновити подачу електроенергії поки що неможливо через значні пошкодження ліній електропередач. Воду люди беруть із криниць. Кажуть, добре, що про них не забувають волонтери та міжнародні організації.

“Ось, що нам дають, спасибі їм, що вони нам обіди гарячі возять. Але в нас світла немає, холодильників немає. Усе розікрали. У кого, якщо що не згоріло, то поцупили. Ви самі можете пройти по домівках і подивитися. А так хоч гарячу їжу привозять і то їм спасибі, нехай вони ще працюють. Нам бажано будматеріали, інструменти. Таке. Газові печі бажано, щоб привезли. Взимку грубку поки розтопиш — це довго. Раз, узяв, підігрів на газу”, — зазначив Юрій.

Володимир і його дружина першими ухвалили рішення повернутися в Богородичне.

“Своя вода, свій город, картопля є, врожаїла, огірків закрили, помідорів закрили, всього потроху, потроху, потроху. Обіцяють дрова дати, обіцяють вікна замінити. У мене 6 вікон пластикових. Усі побиті. І не тільки так, що там можна замінити склопакет, а пластик прошитий”, — розповів Володимир.

Біля його подвір’я прибрано, цвітуть чорнобривці. Ведення господарства його заспокоює та відволікає від бойових дій. Чоловік каже — вижити серед руїн можливо, аби було здоров’я і мир.

“Я думаю, все буде нормально, але як із війною ось це ось — не знаю. Я миру хочу. Миру. І тільки миру”, — сказав Володимир.

Наразі обстріли оминають Богородичне, але дуже часто люди чують їх з боку Краматорська та Слов’янська, ці міста розташовані недалеко звідси. Це нагадує місцевим жителям про те, що війна ще не покинула Донецьку область. Однак люди вірять, що скоро ЗСУ виженуть російських окупантів з української землі.

Читайте також: Усю окупацію залишалися лише двоє жителів — репортаж із села-привида Богородичного Донецької області (ВІДЕО)

Прямий ефір