“Один танк може визначити результат бою, декілька — вагомий аргумент для противника”: репортаж з Бахмутського напрямку (ВІДЕО)

Українські військові. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Підтримка танкістів — основа просування піхоти вперед. Ці підрозділи дають гідну відсіч російським окупантам. Навіть один танк іноді здатний визначити результат бою. Про це говорять військовослужбовці 57-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України, які зараз воюють на Бахмутському напрямку, передає FREEДОМ.

Водій-механік танка Т-64 Віталій каже, що антитерористична операція — навчання порівняно з повномасштабним вторгненням РФ. На передовий він уже рік, а перший бойовий досвід здобув у 2014-2015 роках в АТО. За його словами, техніку, коли потрапив на фронт під час повномасштабного вторгнення, опанував швидко — за тиждень уже брав участь у деокупації Херсона. Перший бойовий виїзд запам’ятався.

“Ми проїхали, а машина, яку тягли, наїхала на фугас — розірвало її міцно. У мене “трьохсотий” [поранений] був командир — осколком йому поранило спину. Моя машина вийшла з ладу, потекла рідина, що охолоджує. Ми в метушні швиденько постаралися, доїхали до річки Інгулець, набрали води, додали в систему охолодження, перейшли через переправу і все. Вода витекла, і тоді нас уже витягли. Машина, яку підбили, залишилася там”, — згадує перший бойовий виїзд військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Віталій.

За рік він взяв участь у десятках битв. І він, і його екіпаж дістали кілька контузій, але списувати себе з фронту воїн навіть не думає.

“Навідник Ігор у мене. Йому 55 років, але робить свою роботу, до того ж добре. З цим екіпажем ми повоювали у Бахмуті. Отримали ПТУР [протитанкову керовану ракету] — командир, який був “трьохсотим”, коли я підірвався на міні, був “трьохсотим” після цього ПТУРу. У мого командира вже достатньо акубаротравм”, — каже боєць.

В екіпажі Віталія — бійці із різних куточків України. Наприклад, Олександр народився і виріс у Херсоні — про окупацію рідного міста, де залишалися родичі, дізнався, перебуваючи у Лисичанську. Брав участь у деокупації Херсона. Зізнається, що після звільнення рідного міста стало набагато легше продовжувати боротьбу. На Донеччині Олександр воює вперше.

“Оборона, наступ — все дуже часто змінювалося, важко людям адаптуватися. Сьогодні людина стоїть на чергуванні, їй кажуть, що треба виїхати, бо “приліт”. Вона виїхала та відпрацювала. А зранку приїжджають і кажуть, що надійшла нова ввідна — прориваємо цю лінію оборони. І люди такі: “О, нічого собі, наступ!”. Але наступ — це дуже тяжко, наступ — це в будь-якому разі втрати”, — каже військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Олександр.

Павло — головний сержант танкового батальйону 57-ї бригади. До його обов’язків входить бойова підготовка особового складу. Він проводить навчання та тренує новобранців. Каже, що на повноцінну підготовку необхідно щонайменше кілька місяців. Рік тому такого часу фактично не було, тепер є.

“Танк багато що означає на полі бою. Один танк може визначити результат бою. Були такі випадки, що один танк повертав перебіг бою назад. Усього один танк. А якщо це кілька танків, то це досить вагомий аргумент для противника”, — упевнений військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Павло.

У підрозділі Павла кілька видів танків.

“Ми маємо Т-64, є “Булат” [Т-64БМ], Т-72. Найвдалішим і найнадійнішим є однозначно “Булат”. Якби нам дали більше “Булатів”, була б взагалі краса. У чому плюси “Булата”? У тому, що має додатковий захист, краща система “ніж” [динамічний захист]. Командир танка може брати на себе керування вогнем, тобто бути одночасно командиром і навідником. Це дуже важливо. Кращі приціли навідника та кращий огляд у командира танка”, — перелічує переваги “Булата” Павло.

Бригада брала участь у захисті Луганської області, деокупації Херсона і зараз бореться на Бахмутському напрямку. Павло каже, що протягом року бойові дії вийшли на новий рівень.

“Перед тим, як висунутися на рубіж, ми відправляємо своїх дронників. Вони роблять обліт — цей відеоматеріал потрапляє до мене, ми ретельно розглядаємо. Це відрізняється від старого формату, коли тобі дали карту 1980 якогось року: дорога польова, ти їдеш-їдеш, а потім праворуч-ліворуч і за лісосмугою — прямо, а за фактом тієї лісосмуги вже давно немає — її викосили. Інша річ, коли фільмування з дрона побачив, як воно є зараз. Там може бути нова підбита техніка, яка може бути для танкістів орієнтиром”, — порівнює військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Павло.

На Бахмутському напрямку точаться важкі бої — Сили оборони продовжують наступальну операцію. Метр за метром українські військовослужбовці зачищають від російських окупантів територію України.

Читайте також: Штурми ЗСУ під Бахмутом приносять успіхи — карта війни (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генштабу Збройних сил України, протягом суботи, 9 вересня, на фронті відбулося понад 30 бойових зіткнень. На Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках росіяни безуспішно намагалися прорвати оборону ЗСУ в районах Берестового, Оріхово-Василівки, Богданівки. Тривають жорсткі бої в районі Кліщіївки.

Прямий ефір