На Бахмутському напрямку Сили оборони України досягають успіхів — репортаж із передових позицій (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Запеклі бої в Бахмутському районі Донецької області тривають із новою інтенсивністю. Війська РФ усе ще намагаються повернути втрачені позиції біля Кліщіївки та Курдюмівки. При цьому їм доводиться більше оборонятися, ніж наступати, оскільки під натиском штурмових операцій українських військових просунутися далі вони не можуть. Українська піхота щодня виконує бойові завдання під прикриттям артилерії. На передових позиціях побувала кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.

На Бахмутському напрямку польову гармату M46 найчастіше використовують для ліквідації ворожої техніки, мінометів, артилерійських установок, а також живої сили противника.

“Польова гармата M46 досить популярна в десятках країнах світу. Вона оснащена снарядами 130 міліметрів. Ефективна дальність завдання удару — до 26 кілометрів. Ця, на перший погляд, стандартна буксирована гармата за прямого влучання здатна зупинити важкий танк і самохідну установку, а також розбити оборонні укріплення”, — зазначила Грамова.

Військовослужбовці 80-ї окремої штурмової бригади кажуть, що її роботою загалом задоволені.

“Ми, якщо в щось влучаємо, то нам хлопці кажуть, або БМП знищили, або, наприклад, працювали, як контрбатарейна боротьба, тобто вони стріляли, наші хлопці засікли, звідки, ми по них відпрацювали. Було таке, що “Нону” знищили, це міномет. Часто працюємо, і нам, грубо кажучи, дають фідбек. Наприклад, ішла їхня піхота в наступ, ми відкрили вогонь і зупинили їхній наступ”, — розповів військовослужбовець 80 окремої штурмової бригади Андрій.

Усього пара хвилин потрібна артилеристам для підготовки дев’ятитонної гармати до бою. Мішені для виконання завдання на цій ділянці фронту довго чекати не доводиться.

Українські військові зазначають, що противника не варто недооцінювати.

“Там є професіонали дуже хороші. Як-не-як, у них техніка хороша, і люди. Вони вчаться, ми вчимося. Вони добре вчаться. Є такі, що дивуєшся — ніякі, а є насправді професіонали”, — сказав військовослужбовець 80 окремої штурмової бригади В’ячеслав.

Бахмутський напрямок, як і раніше, залишається найгарячішим та найбільш атакованим противником. Тут весь горизонт завжди в диму. Російські війська більше обороняються й обстрілюють українські позиції, намагаючись зупинити просування Сил оборони.

“Не було такого, щоб хоч година тиші. Так, важко. Сьогодні ось працювали, там весь край. По наших дуже багато працювали. Було багато вибухів”, — сказав В’ячеслав.

Попри постійні російські атаки, під прикриттям артилерії українська піхота досягає успіхів на Бахмутському плацдармі. За даними Міністерства оборони України лише за минулий тиждень Сили оборони на цьому напрямку звільнили близько 3 квадратних кілометрів території.

Читайте також: ЗСУ мають частковий успіх на південь від Бахмута — ситуація на фронті

Прямий ефір