Порятунок українських захисників: як працюють військові медики (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Щодня вони рятують українських бійців на фронті, ризикуючи своїм життям. “Медеваки” виїжджають на точки евакуації, де часто до передової може бути менше кілометра. Максимально швидко доставляють поранених до стабілізаційного пункту, інформує FREEДОМ.

Військовий медик Дмитро у лавах прикордонників служить із 2006 року. До повномасштабного вторгнення охороняв морський кордон на Донеччині, а за останні півтора роки провів уже три ротації на Донбасі.

Транспорт, яким довозить людей до стабілізаційного пункту, зрешетило осколками снарядів. Ще місяць тому авто було як нове. Працювати під вогнем доводиться щодня.

“Все тримається абияк, важко їздити. Такі ситуації відбуваються. У нас у цьому районі дуже тяжка, напружена ситуація. Поранені у нас є щодня. Двохсоті, трьохсоті. Обстріли великими калібрами не припиняються майже ніколи. Хлопці отримують найчастіше легкі поранення. За цей час у мене ще ніхто не помер на руках. І я знаю, що все роблю поки що так, як потрібно”, — каже медик Державної прикордонної служби України Дмитро.

Медик розповідає, що для росіян немає правил ведення війни. Окупанти цілеспрямовано обстрілюють українських лікарів, намагаючись добити поранених.

“Це ж терористи, про що з ними домовлятися? Вони вже показали, на що здатні. Ми з цього робимо висновки. В нас тут війна. На війні все відбувається”, — каже медик.

Екіпаж Дмитра — проміжна ланка порятунку пораненого, вони забирають бійця з призначеної точки і відвозять його до стабпункту.

“Наше завдання — доставити бійця до стабілізаційного пункту у мінімальні терміни. Там йому вже надається повна медична допомога. У деяких випадках немає часу десь зупинятися і гаяти його на додаткові перев’язки, або якщо це критична кровотеча — необхідно введення внутрішньовенних препаратів, крапельницю ставити, підключати систему. Але коли машину кидає в різні боки, тебе кидає разом із пораненими, і необхідно їх усіх тримати, заспокоювати, щоразу це нестандартна ситуація, в якій необхідно просто чітко зважувати, як вчасно доставити, не втратити ту золоту годину або ті 15 хвилин”, — розповідає медик.

Не втратити дорогоцінного часу для порятунку пораненого допомагає і водій екіпажу Павло. Каже, під час евакуації важлива швидкість ухвалення рішень та зібраність.

“Завжди напоготові. Як тільки сигнал, то одразу ж виїжджаємо та працюємо… Щодня страшно. Але їдемо, що робити? Хлопці наші. Витягувати всіх треба. Усі мають сім’ї, дітей, всі хочуть жити. На нас ще більша відповідальність через це. Нещодавно ми приїхали на точку, потрапили під обстріл, від’їхали трохи далі, по зв’язку передали, що відбувається обстріл, і за кілометр уже зустрілися. Саме в той момент, коли ми під’їхали, був обстріл”, — каже Павло.

Попри всі труднощі, екіпаж продовжує нести службу на напрямі Бахмута. По рації приймають координати евакуації пораненого. Дмитро і Павло миттєво сідають у машину і вирушають у дорогу.

Прямий ефір