20-метровий прапор України підняли над Авдіївкою та Донецьком: як запускали (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Прапор України в небі сьогодні майорів над тимчасово окупованим Донецьком. Відео та фото публікували всі місцеві пабліки. Рано вранці на повітряних кулях його запустили із сусідньої Авдіївки на честь дня міста, якому виповнилося 245 років. На місці побувала військова кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

У прифронтовій Авдіївці робота кипіла ще з ночі. Щоб запустити в небо 20-метровий прапор, гелем накачували кулі. 

Підготовка до запуску прапора проходила з урахуванням усіх заходів безпеки. Жодного дня Авдіївка від початку повномасштабної війни не прожила без російських атак. Однак дотриматися традиції, кажуть волонтери, свята справа. 

“Ми це робимо щороку, починаючи з 2015 року. Приїхали друзі і привезли нам цю звичку. У нього позивний “Борода”. “Борода” — тобі привіт, спасибі за дуже гарний приклад у 2015 році. Ми підняли прапор, і він полетів прямо на аеропорт і наробив у них там багато паніки та галасу”, — розповів волонтер із позивним “Фартовий”.

Прапор України пошили волонтери з Івано-Франківська спеціально до Дня міста Авдіївки. На місце запуску його несли українські бійці, волонтери та поліцейські. Колону очолював начальник військової адміністрації. 

Усі учасники запуску хвилювалися через вітряну погоду. Але коли конструкцію з повітряних куль відпустили — все пішло за планом. І з першими променями сонця український стяг із легкістю піднявся в небо. 

“Сьогодні 245-та річниця. Ми не могли цього не зробити, трохи не вийшло в нас до Дня Незалежності, бо було дуже гаряче, але до Дня міста ми виправили ситуацію. Ще погасимо марку Авдіївську”, — сказав начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

Що таке активні бойові дії під час війни, Авдіївка знає ще з 2014 року. І через стільки років для багатьох захисників оборона цього міста — справа честі. 

“У мене особисто і у всіх хлопців 110-ї механізованої бригади однозначна мета — домогтися того, щоб 2024 рік святкувати в мирній Авдіївці. А також запускати прапори”, — наголосив військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) на позивний “Свет”.

Український прапор, який підхопив легкий вітер, — полетів у напрямку тимчасово окупованого Донецька. Місцеві мешканці кажуть, що про традицію знають.

“День міста відчувається. І прапор пролетів, бачили і вітер дме куди треба”, — поділився враженнями мешканець Авдіївки Андрій.

“День Авдіївки, але місто не знає тиші, і сьогодні можливі будь-які провокації з боку армії РФ, і тому військовослужбовці попереджають, що потрібно перебувати ближче до укриттів. Це стосується і місцевих мешканців, які тут перебувають, але й ми намагаємося переміщатися дворами багатоквартирних будинків, щоб не потрапити під обстріли”, — зазначила кореспондентка.

“Танки щодня обстрілюють місто, багатоповерхівки. Їм все одно, навіть “Пункт незламності”, — і туди б’ють. Напевно, тому що там люди і в них є хоч якесь укриття, де вони можуть помитися, випрати, а вони хочуть усе зруйнувати”, — наголосив український захисник із позивним “Муха”.

В Авдіївці не залишилося жодної вцілілої будівлі. 

Українське місто повністю розбите, але не зломлене. Тут, як і раніше, живе понад 1,5 тис. осіб. І для них — це хоч і зруйнований, але рідний дім.

Читайте також: Штурми ЗСУ під Бахмутом приносять успіхи — карта війни (ВІДЕО)

Прямий ефір