Південна Корея стала світовим центром з виробництва озброєнь, — головний редактор Defense Express

Прапор Південної Кореї. Фото: "Москва24"

Південна Корея стала важливим світовим центром з виробництва озброєнь і має унікальні можливості для швидкого постачання зброї, зокрема для України. Про це сьогодні, 1 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів головний редактор Defense Express Олег Катков.

“Південна Корея дійсно зараз є світовою кузнею озброєнь. Річ у тім, що коли ми говоримо про західний оборонно-промисловий комплекс, особливо про європейські його сегменти, то він скорочувався протягом 30 років поспіль із 1991 року”, — сказав він. 

Він зазначив, що після завершення Холодної війни почався незворотний процес скорочення оборонних бюджетів більшості європейських країн.

“Протягом 30 років відбувалася стагнація європейського промислового комплексу. А для Південної Кореї — це просто питання подальшого виживання, тому що КНДР раз на рік виганяє частину своєї артилерії і б’є по острову, щоб просто продемонструвати, що буде в разі війни”, — зазначив він. 

У зв’язку з тим, що Південна Корея перебуває в безпосередній зоні дії артилерійського вогню та інших озброєнь, країна зберігала і розвивала свої оборонні спроможності та виробничі потужності, пояснює Катков.

“Чудовий приклад — постачання до Польщі гаубиць К9 Thunder, було поставлено певний рекорд із постачання озброєння. Тому що вони надійшли після замовлення буквально через трохи більше ніж 100 днів. Це астрономічно швидкі показники передачі озброєння, що замовляється, і Корея активно може продавати навіть те озброєння, яке зараз перебуває в армії в експлуатації, тому що їхня оборонна промисловість працює в режимі онлайн. Це унікальна ситуація”, — наголосив головний редактор Defense Express.

Він зазначив, що, можливо, Сеул все ж розгляне питання про постачання озброєння Києву.

“Є чудові механізми, коли зброю замовляють інші країни, наприклад, США. І для України постачання йде вже від США. Це такий маневр для того, щоб самого себе підстрахувати. І насправді йдеться про все: артилерію, артилерійські боєприпаси, танки та чудову бронетехніку, про все, починаючи від автоматних набоїв, завершуючи балістичними ракетами, які чудово підходять до тих же “Хаймарсів”, — підсумував Олег Катков.

Читайте також: Флот морських дронів і виробництво натовських снарядів — підсумки першого Форуму оборонних індустрій (ВІДЕО)

Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко зауважив, що західні країни виявлятимуть підвищений інтерес до військово-промислового комплексу України після війни. Низка компаній уже готові ставати в чергу, щоб зайняти своє місце в інвестиційному потоці.

Прямий ефір