Україна після війни стане інвестиційним Клондайком у військово-технічній галузі, — Коваленко

Олександр Коваленко. Скриншот: uatv.ua

Західні країни виявлятимуть підвищений інтерес до військово-промислового комплексу України після війни. Низка компаній уже готові ставати в чергу, щоб зайняти своє місце в інвестиційному потоці. Про це сьогодні, 30 вересня, в ефірі FREEДОМ телеканалу розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Після завершення війни, так чи інакше, нам потрібно буде відновлювати військово-промисловий комплекс, відновлювати боєздатність армії, для чого необхідно запускати нові виробничі лінії, у запуску яких, безумовно, братимуть участь не тільки наші компанії з напрацюваннями довоєнного періоду, а й буде підвищений інтерес Заходу до України. Україна після війни стане інвестиційним Клондайком у військово-технічній галузі. Низка компаній вже готові шикуватися в чергу, щоб зайняти своє місце в цій черзі для подальшого вкладення грошей в український військово-промисловий комплекс”, — сказав він.

Наразі будівництво заводів небезпечне на території України, оскільки протиповітряна оборона (ППО) недостатньо закриває небо, зазначив експерт.

“Будівництво заводу класичного типу — це серйозна загроза, поки не завершено війну, оскільки під час будівництва може статися все, що завгодно. Сенсу в такому будівництві просто немає. Ми сьогодні можемо говорити про контакти з компаніями з виробництва техніки, боєприпасів, технологічних рішень, обладнання, низки запчастин, щоб налагодити сам процес постачання в Україну необхідної номенклатури”, — сказав він.

На Міжнародному форумі оборонних індустрій за участю вітчизняних та іноземних виробників зброї могли розглядатися питання надання Україні техніки та засобів ураження нової номенклатури, зазначив Коваленко.

“На сьогодні західним компаніям, європейським компаніям є що запропонувати. У них є певна номенклатура як техніки, так і засобів ураження, які б могли бути передані Україні, але які поки що не розглядалися як варіант для передачі”, — припустив він.

Експерт вважає, що могли обговорюватися питання розгортання виробництва військової техніки та боєприпасів в умовах війни.

“Організація виробництва певного рівня в короткостроковій перспективі. Мається на увазі налагодження виробництва в умовах, коли не потрібні якісь великі площі, великі цехи, великі виробничі лінії, і їх можна організувати або на невеликих площах, або в умовах тих підземних бункерів. У нас є певна кількість бункерів, є певна кількість виробничих потужностей підземного типу, яку можна переналаштувати, переобладнати на виробництво, не масштабне, не серійне, але достатнє, щоб забезпечувати одним із типів запчастин або якимось типом номенклатури, якимось типом боєприпасів і так далі”, — розповів він.

Читайте також: Флот морських дронів і виробництво натовських снарядів — підсумки першого Форуму оборонних індустрій (ВІДЕО)

Прямий ефір