“Цілей багато, головне, щоб на всі мін вистачило”: як працюють українські мінометники у Донецькій області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російські війська активно штурмують українські позиції по всій лінії фронту в Донецькій області. Не виняток і Лиманський напрямок. Сили оборони щодня відбивають десятки атак у районах Серебрянського лісництва, Тернів і Ямполівки. Про роботу мінометного розрахунку на цій ділянці фронту розповідає кореспондент телеканалу FREEДОМ Олена Грамова.

Глибока ніч — найкращий час для виїзду на бойові позиції. У цей час доби в небі літають дрони-розвідники, а з настанням дня вже дрони-вбивці. На позиціях перебуває один із мінометних розрахунків 95-ї окремої десантно-штурмової бригади (ОДШБр) Збройних сил України (ЗСУ).

Тиша тут не відчувалася навіть у святкові дні, кажуть бійці. Росіяни атакували постійно.

“Вітали зі святами. Зараз вони посилили наступ на всьому фронті. Такого поняття, як відпочинок, немає. Немає часу і на молитву, навіть коли свято величезне було — Великдень”, — зазначив військовослужбовець 95-ї ОДШБр ЗСУ з позивним “Хотин”.

Мінометні розрахунки часто змінюють позиції. На новому місці облаштовуються самостійно. Насамперед викопують укриття.

На вогневих позиціях мінометники сплять мало. У будь-яку хвилину може з’явитися робота. Зараз перед наступом противник використовує все. Із землі засипає першу лінію оборони артилерією, а з неба — дронами.

Усі хлопці цього мінометного розрахунку — з різних областей України. Боєць із позивним “Мачета” — з тимчасово окупованої Луганської області.

“Ну хотілося б побувати вдома, де я виріс, народився. На Донбасі, на Луганщині. Третій рік ідемо, але дійдемо рано чи пізно. Будемо вдома. Побачимо близьких, рідних, могилки своїх близьких”, — розповів він.

У цих бійців робота є завжди. Від планових цілей, таких як укріплені російські позиції, до штурмових груп. Конструкція зброї, з якою працюють бійці, дозволяє швидко переводити вогонь в інший сектор.

Бойового завдання довго чекати не доводиться. Мета — російська піхота. Лише пара хвилин на підготовку і захисники відкривають вогонь. Миттєво бійці отримують і результати своєї роботи.

Після виконаного бойового завдання бійці переходять в укриття. І це щоденна реальність для українських захисників.

Читайте також: Українські танкісти на передовій: як проходять бойові будні бійців (ВІДЕО)

Прямий ефір