Російські військові об’єкти та авіація першими дізнаються про появу в Україні винищувачів F-16, — Долінце

Українські пілоти, які завершили базову підготовку на F-16. Фото: twitter.com/DefenceHQ

Політичне рішення про передачу Україні F-16 уже ухвалено. Залишається тільки питання часу: завершення інфраструктурних процесів і узгодження постачання боєприпасів. У будь-якому разі, російські військові об’єкти та авіація будуть першими, хто дізнається про появу винищувачів в українському небі. Про це сьогодні, 8 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

“По-перше, рішення про передачу літаків уже ухвалено, тому залишилося лише питання часу. По-друге, ми спостерігаємо завершення всіх інфраструктурних процесів, що означає, що необхідні ресурси, сили, підготовка і знання вже готові або перебувають на завершальній стадії формування”, — сказав він.

Експерт зазначив, що крім самих літаків, необхідно також забезпечити доставку необхідної кількості боєприпасів для них.

“Найімовірніше, переговори щодо постачання боєприпасів ще тривають, тому що ефективність застосування F-16 прямо залежить від того, які плани українське військове керівництво перед собою поставить для цих літаків і чи зможуть західні партнери забезпечити необхідною кількістю боєприпасів, щоб повною мірою виконати поставлені завдання”, — пояснив Долінце.

Щодо термінів надходження літаків F-16 на озброєння України були озвучені різні дати, починаючи від літа 2024 року до осені 2024 року.

“Найімовірніше, що рішення буде не таке явне. Насамперед тому, що необхідно зберігати “туман війни”, з іншого боку, першими, хто дізнається про появу в Україні F-16, будуть саме російська авіація та російські військові цілі, які в перші тижні відчують усю міць і всі ті можливості, які з’явилися в української військової авіації”, — резюмував Богдан Долінце.

Читайте також: “Ми багато тренуємося, літаємо і готуємося до завдань”: як українські пілоти навчаються керувати F-16 за кордоном (ВІДЕО)

Раніше Богдан Долінце зазначив, що винищувачі F-16, поставок яких очікує Україна, на першому етапі виконуватимуть завдання з посилення протиповітряної оборони.

Прямий ефір