Флот морських дронів і виробництво натовських снарядів — підсумки першого Форуму оборонних індустрій (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна створює Альянс оборонних індустрій — до декларації зможуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на першому Міжнародному форумі оборонних індустрій у Києві, інформує FREEДОМ.

У форумі взяли участь — 252 компанії з понад 30 країн: виробники танків, артилерії, дронів, боєприпасів, розробники інноваційного програмного забезпечення. 

Для участі в заході до Києва прибув генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг. 

Зі свого боку міністр оборони Франції Себастьян Лекорню приїхав із делегацією представників компаній, що спеціалізуються на виробництві військової техніки.

Президент Зеленський на першому Міжнародному форумі оборонних індустрій заявив, що Україна створює перший у світі флот морських дронів, який змушує ховати російські військові кораблі.  

За його словами, Україна також почала виробляти власні гармати та снаряди “натовського” калібру 155 мм.

Крім того, український лідер анонсував створення Альянсу оборонних індустрій. До нього вже приєдналося 38 компаній із 19 країн.

“Раніше досягнуті домовленості зі США про спільне промислове виробництво, які посилять і Україну, і Америку, і всіх наших партнерів. Саме це є одним з основних результатів моїх перемовин із президентом Байденом (Джо Байден, — ред.) у Вашингтоні та чітким сигналом усім у світі, що українській силі не просто варто довіряти, а що з силою нашої держави готові об’єднувати свій потенціал найсильніші у світі. Сьогодні на цьому форумі ми оголошуємо про створення Альянсу оборонних індустрій. Альянс, який цінує міжнародне право і вміє працювати для реального захисту міжнародного права, захисту безпеки. Я говорю не тільки про Україну, а безпеку націй, будь-якої нації у світі від будь-якої агресії”, — заявив Зеленський. 

В Україні буде засновано і спеціальний оборонний фонд. Зокрема, він фінансуватиметься з дивідендів від державних оборонних активів і від продажу конфіскованих активів Російської Федерації.

“Для розвитку військових виробництв і підтримки відповідного співробітництва зі створення нових військових об’єктів і програм, які потрібні для оборони і турботи про наших воїнів. Ресурси Фонду — це плюс до державних видатків на сферу оборони, оборонного виробництва та приватних інвестицій”, — пояснив український лідер.

На думку міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, у розвитку українського оборонпрому розпочалася нова епоха. 

За його словами, союзники виявляють інтерес до досвіду та виробничих можливостей українського бізнесу.

“Україна є не тільки споживачем, Україна є повноцінним партнером. І так само як ми отримуємо переваги від західної зброї, так само західні виробники зброї отримують унікальні переваги на ринку для вдосконалення своїх зразків і для створення ще більш потужної зброї. У результаті війни – після нашої перемоги — відбудеться наступне: по-перше, українська промисловість буде інтегрована в НАТО, як і сама Україна, а по-друге, зброя, виготовлена українськими та іноземними компаніями, буде найконкурентоспроможнішою у світі”, — заявив Кулеба.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у своєму виступі закликав і далі підтримувати український оборонпром. 

“Від безпілотників до розмінування — Україна впроваджує інновації з блискавичною швидкістю. Чим сильніша Україна на полі бою, тим сильнішою буде її позиція за столом переговорів. Тому, як не парадоксально це звучить, зброя для України — це шлях до миру. Але одна мужність не зупинить безпілотники, один героїзм не зможе перехопити ракети. Без промисловості немає оборони”, — наголосив Столтенберг.

Як зазначили в Міністерстві закордонних справ України, перший міжнародний Форум оборонних індустрій стане майданчиком, на якому найбільші світові виробники зброї разом із воєнно-політичним керівництвом України та країн-партнерів напрацьовуватимуть нові альянси та стратегії підтримки міжнародної безпеки.

Читайте також: Радіаційна та ядерна безпека: перший пункт української формули миру пояснив професор Людвіг Литвинський

Як повідомлялося, заступник керівника Офісу президента України (ОПУ) Ігор Жовква сьогодні, 30 вересня, провів зустріч із делегацією на чолі з державним секретарем Міністерства оборони Португалії Карлосом Піресом під час його візиту в Україну. 

Прямий ефір