Китай навряд чи змінить позицію в підході до Глобального саміту миру — думка експерта

Прапор Китаю. Фото: pixabay.com

Поїздка в Європу і переговори з президентом ФранціїЕммануелем Макроном можливо зможуть вплинути на бачення Сі Цзіньпіном Глобального саміту миру, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Але, як і раніше, Китай має намір вибудовувати свою позицію відповідно до російської. На цьому сьогодні, 8 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM наголосила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Китай виступає за проведення спільної міжнародної конференції, де будуть представлені й Росія, й Україна, а також де розглядатимуться різні мирні плани. Саме цією фразою офіційні особи Китаю відповідають на всі запитання, які стосуються саміту. Тому на сьогоднішній момент у нас немає відповіді, чи буде присутній Китай на саміті. Можливо, після всіх візитів до Європи його бачення щодо саміту зміниться”, — розповіла експертка.

Вона зазначила, що Росія дуже активно стежить за пересуваннями китайського лідера, а також за дискусіями, що пов’язані з самітом. Тому Путін переконуватиме Сі підтримувати саме російську сторону в цьому питанні.

“Путін теж готує візит до Китаю. І відповідно, він обговорюватиме з китайським лідером і Глобальний саміт, і позицію Росії. Не просто так сьогодні глава Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Сергій Лавров ніби між іншим заявив про те, що РФ не визнає жодних переговорів, жодних формул миру, які пов’язані з позицією України. Це сигнал до того, що РФ ніколи не піде на справедливий мир”, — зазначила Плаксієнко-Бутирська.

Тож залишається й велика ймовірність того, що Китай обере бік РФ і не буде присутній на саміті.

“З огляду на те, що Росія не визнає цей саміт, можливо і Китай не буде присутній на ньому. А також намагатиметься використати ситуацію, коли нібито Росія готова погодитися на китайський мирний план. З одного боку — це дасть більше можливостей для КНР просувати інтереси на саміті або на якихось інших переговорах. З іншого — впливати на результат цих переговорів і на архітектуру безпеки, яка може вибудовуватися після закінчення війни Росії проти України. Тому, я думаю, що Китай буде свою позицію вибудовувати відповідно до російської. І саме тому ми досі не отримали відповіді, чи братиме він участь у Глобальному саміті миру. І головне питання навіть не в цьому, а в тому, на чиєму боці Китай і кого він готовий захищати”, — резюмувала експертка.

Читайте також: Україна готується до Глобального саміту миру, незважаючи на спроби РФ його зірвати — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір