РФ планує використати наступ на Харків і Суми як відволікальний маневр — подробиці від експерта

Российский оккупант. Фото: flot2017.com

Росія планує використати можливий наступ на Харків і Суми як відволікаючий маневр з метою максимально розтягнути українські сили і ресурси, відвернути їх від основного напрямку удару. Таку думку сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Іван Варченко.

“Не секрет, що росіяни досягають тактичних успіхів після того, як повністю знищують населені пункти, — по руїнах легше працювати живій силі, ніж тоді, коли населений пункт являє собою сотні і тисячі вогневих позицій”, — сказав він.

Варченко зазначив, що російські окупанти дотримуються певної тактики, руйнуючи прикордонні райони в Харківській і Сумській областях.

“Це говорить ще про одне, — вони намагатимуться реалізувати наступ у Харківській області та в Сумській області. Однак ми розуміємо, що концентрації сил і засобів недостатньо, щоб працювати по таких великих об’єктах, як місто Харків або Суми”, — наголосив він.

Так, за інформацією української розвідки, російське угруповання на кордоні з Харковом наразі налічує 35 тис. військових, але, імовірно, його буде збільшено до 50-70 тис. військових.

“Виходячи з цього, можна припустити, що, найімовірніше, Харківську і Сумську області вони використовуватимуть як відволікальний маневр, щоб українці сконцентрували на цих напрямках свої сили та засоби, не даючи розвинутися російському наступу”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: Російське угруповання поблизу північного кордону України схоже на оборонне — аргументи Дикого

Як повідомлялося, після опівночі 6 травня в Сумах пролунала серія вибухів. Російська армія знову завдала удару по місту та його околицях, використовуючи дрони-камікадзе типу Shahed (“Шахед”). Українські сили оборони збили 12 ворожих безпілотників. Під атакою опинилася енергетична інфраструктура.

Прямий ефір