Канцлер Німеччини, прем’єр-міністри Данії та Нідерландів і генеральна секретарка Ради Європи візьмуть участь у Глобальному саміті миру

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

За підсумками телефонних розмов із президентом України Володимиром Зеленським канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністри Данії та Нідерландів Метте Фредеріксен і Марк Рютте, генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Про це сьогодні, 8 травня, повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Зеленський розповів співрозмовникам про комбінований удар, якого РФ завдала по цивільних об’єктах України цієї ночі, та про ситуацію на передовій. Нагальна потреба України в посиленні протиповітряної оборони (ППО) — питання, яке було окремою частиною розмов. Президент подякував за допомогу з пошуком і постачанням систем ППО.

Глава держави обговорив з Шольцом продовження оборонної співпраці між державами, підготовку до конференції з відновлення України (URC2024) та наповнення її конкретними угодами. Зеленський подякував Німеччині за значний внесок в обороноздатність України.

“Президент України і прем’єр-міністерка Данії обговорили спільну з партнерами роботу над постачанням боєприпасів, зміцненням української енергетики та рішення, які допомогли б пришвидшити передачу Україні літаків F-16”, — повідомили у пресслужбі.

Під час розмови з Рютте Зеленський відзначив додаткову військову допомогу Нідерландів на суму 1 млрд євро. Лідери також обговорили подальшу оборонну співпрацю.

Президент подякував Пейчинович-Бурич за відкриття в Києві Офісу Реєстру збитків і привітав дієві кроки Комітету міністрів Ради Європи до створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.

Читайте також: Іспанія, Бельгія, Латвія та Фінляндія підтвердили участь у Глобальному саміті миру

Прямий ефір