Росіяни погано розуміють натяки, так було і з крейсером “Москва”, — Плетенчук про долю Кримського мосту

Кримський міст. Фото: wikipedia.org

Поки Кримський (Керченський) міст ще дозволяє, росіянам саме час їхати з окупованого Криму. Таку думку озвучив начальник Центру Стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 3 травня. 

Він прокоментував інформацію про те, що постпред України в ООН Сергій Кислиця натякнув у соцмережі Х (колишній Twitter) на знищення Кримського мосту 2024 року.

“Насправді ми відкрито комунікуємо через засоби масової інформації, постійно говоримо про те, що саме час покинути тимчасово окуповану територію півострова тим, хто там незаконно опинився. Особливо — тим, хто незаконно перетнув кордон України. Тобто, це ті середньостатистичні росіяни, які вирішили, що “Крим наш”. Так от, саме час переїхати назад. Поки Кримський міст ще дозволяє це здійснити”, — сказав Плетенчук. 

Він нагадав, що вантажоперевезення цією переправою росіяни вже не здійснюють. 

“На Тамані, наприклад, можна побачити велику кількість залізничних складів із пальним, які не запускають на міст. Так само військова техніка не переміщується фактично залізничними складами по переправі”, — доповнив спікер. 

Плетенчук також провів паралелі з ліквідацією крейсера “Москва”.

“Натяки це, звичайно, добре, але, на жаль, росіяни дуже погано їх розуміють. У нас так само було з крейсером “Москва”. Допоки “Спасатель Василий Бех” (рятувальне буксирне судно РФ, — ред.) не вирушив слідом, вони натяк не розуміли, що заходити в цю частину акваторії дуже небезпечно. Ось так само й з пересічними росіянами”, — сказав спікер. 

Водночас він зазначив, що деякі інвестори в Криму, зокрема дрібні, вже “натяк відчули”, і перестали вкладатися в комерційну нерухомість. 

За словами Плетенчука, російські окупанти намагаються максимально захистити Кримський міст від ударів. 

“Усе, що максимально можливо, вони вже зробили для захисту переправи. Це й прикриття системами ППО, й присутність там Росгвардіі, а також підрозділів, які повинні здійснювати задимлення мосту. Але в них якраз проблема в тому, що морської складової зараз немає, вийти в море на патрулювання окупанти не можуть. І, відповідно, раніше міст був захищений краще. Але якщо ми говоримо про можливі удари з повітря, то власне росіяни максимально наситили цей об’єкт різними видами захисту”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Кримський міст досі цілий лише за щасливим для окупантів збігом обставин — що на нього чекає, прокоментував Плетенчук

Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що знищення Кримського (Керченського) мосту має ключове значення для блокування логістики російських окупаційних військ.

Прямий ефір