Позиції на фронті, захист людей і громад, зрив російських наступальних дій — це нагальні пріоритети, — Зеленський наприкінці 805-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Обстріл України Росією, перемовини з партнерами, підготовка Глобального саміту миру, доповідь міністра оборони України Рустема Умєрова та звіт головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського. Про це сьогодні, 8 травня, у вечірньому зверненні до громадян розповів президент України Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ.

Він подякував усім, хто сьогодні протягом дня в різних регіонах ліквідовує наслідки удару російських нацистів: Вінницька, Івано-Франківська, Львівська, Запорізька, Полтавська, Кіровоградська області. Так Кремль відзначає день завершення Другої світової війни у Європі — масованим ударом, намаганнями зламати життя народу своїм нацизмом. За одну цю добу РФ застосувала майже 60 російських ракет і понад 20 безпілотних летальних апаратів типу “Шахед” (Shahed). Це був прорахований комбінований удар проти енергосистеми — проти електрогенерації, дамби гідроелектростанції (ГЕС), газової інфраструктури. Частину ракет і більшість “Шахедів” вдалося збити.

“Я дякую кожному нашому партнеру, чиї системи протиповітряної оборони (ППО) сьогодні спрацювали. Але не всі російські ракети були збиті. На жаль. Були влучання. І багато завдань у Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України, в енергетиків, у залучених служб і підприємств. Вдячний усім, хто працює на 100%, аби збільшити відсоток генерації енергії”, — сказав глава держави.

Він персонально подякував рятувальникам, які сьогодні й загалом у цей час проявили себе ефективно й віддано у ліквідації наслідків російських ударів:

  • Запорізька область — Олександр Антіпов, Сергій Сидоренко, Микола Середа, працівники державних пожежно-рятувальних частин.
  • Львівська область — Ігор Веретельник, Олександр Войтович, Віктор Капустяк.
  • Полтавська область — Олександр Кіт, Олександр Байва, Євгеній Кібальник.
  • Вінницька область — Олег Костюк, Дмитро Паламарчук та Володимир Худченко.
  • Івано-Франківська область — Артур Васютяк, Олег Шастків та Руслан Крикливий.

Зеленський продовжив сьогодні перемовини з лідерами, які можуть допомогти Україні та Європі наблизити справедливий мир і реальну, довготривалу безпеку.

“Продовжуємо готувати перший Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії та повинен стати справді ефективним мироустановчим майданчиком. Сьогодні я особисто запросив на саміт лідерів Данії, Німеччини, Нідерландів, Угорщини, спадкоємного принца Саудівської Аравії та генерального секретаря Ради Європи. Дуже важливо, що ми в діалозі з усіма лідерами й фактично з усіма маємо спільну мету — повернути справжній спокій міжнародним відносинам і гарантувати справедливість кожному народу — кожному, що його не знищать. Світ лише у взаємодії здатен це забезпечити. І я дякую кожному лідеру, кожній державі, які вже підтвердили свою участь у Саміті миру. Ми працюємо над тим, щоб зрозуміли нас та приєдналися й усі інші. Кожен, хто допомагає, відчує вдячність історії”, — розповів президент.

Він повідомив, що відбулися перемовини з приводу двосторонньої співпраці. Данія — посилення ППО, виконання оборонних домовленостей. Нідерланди — пошук додаткових систем “Петріот” (Patriot). Угорщина — двостороння співпраця, ситуація в регіоні. Німеччина — відновлення й захист енергетики, підготовка конференції в Берліні щодо реконструкції. Саудівська Аравія — двостороння співпраця.

Сьогодні була окрема доповідь Умєрова та звіт Сирського.

“Наші позиції на фронті, фізичний захист наших людей і громад, зрив будь-яких спроб російських наступальних дій — це нагальні пріоритети. Я дякую кожному нашому воїну, чия сміливість та стійкість усе це реалізовує. Усім у Силах оборони України — у наших бойових бригадах, у всіх залучених підрозділах, у силах ППО, у Повітряних силах, у силах безпеки. Кожен і кожна, хто зараз на передовій, хто захищає Україну на землі, у небі та в морі — усі дають нашій державі можливість вибити для українців перспективу для нашої незалежності, для нашої дипломатії, для нашого життя. Слава всім нашим воїнам! Слава нашому народу!”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Канцлер Німеччини, прем’єр-міністри Данії та Нідерландів і генеральна секретарка Ради Європи візьмуть участь у Глобальному саміті миру

Прямий ефір