Ініціатива Макрона про війська НАТО в Україні — експерти пов’язують заяви президента Франції з двома факторами (ВІДЕО)

Еммануель Макрон. Фото: gettyimages.com

Франція може розмістити військовий контингент в Україні для “проведення наземних операцій” з метою протидії Росії. Про це президент Франції Еммануель Макрон заявив в інтерв’ю газеті Le Parisien. Водночас у Білому домі повідомили, що відправлення військовослужбовців до України — це суверенне рішення кожної держави, зокрема країн НАТО, інформує FREEДОМ.

Президент Франції вкотре нагадав про свою готовність розмістити війська в Україні. 7 березня на зустрічі з парламентаріями Макрон заявив, якщо лінія фронту просунеться в бік Києва або Одеси, країна зможе відправити своїх військових до України. Підтвердив він свій намір 16 березня. В інтерв’ю газеті Le Parisien французький лідер сказав, що не хоче відправляти свої війська до України, але це може бути вимушеним заходом.

“Можливо, в якийсь момент — я не хочу цього, я не буду брати на себе ініціативу — нам доведеться провести операції на місцях, якими б вони не були, щоб протистояти російським силам. Сила Франції в тому, що ми можемо це зробити”, — сказав Макрон в інтерв’ю газеті Le Parisien.

Експерти пов’язують заяви французького президента з двома факторами. На їхню думку, Париж дуже турбує присутність, що наростає, Москви в зонах національних інтересів Франції, таких як Нігер або Малі. Також аналітики стверджують, що Франція може претендувати на місце лідера об’єднаної Європи.

“Після виходу Великої Британії з Європейського Союзу і після сумнівів у стійкості підтримки Сполучених Штатів, Франція залишається єдиним володарем ядерної зброї. І тому в питаннях безпеки від імені Європи багато в чому повинна говорити Франція. І ось ми бачимо цей сильний голос Франції, яка заявляє про спільні безпекові проблеми Європи, про загрози з боку Росії всій європейській безпеці”, — каже експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

За словами аналітиків, не йдеться про розміщення в Україні європейських або військ НАТО найближчим часом. Попри це, такі заяви дають змогу Європі глибше усвідомити загрозу з боку Росії та активніше допомагати Україні як єдиній силі, що безпосередньо протистоїть агресору. Також, за словами експертів, насамперед підтримують ініціативу введення військ ті країни, які потенційно можуть опинитися під загрозою російського вторгнення.

“Ініціатива Макрона дійсно багатьох здивувала, але водночас багатьох і мобілізувала, і відкрила очі на поточні загрози з боку Російської Федерації. Багато вже спецслужб європейських країн говорять про реальність нападу з боку путінської Росії на країни Європейського Союзу і НАТО. Позитивно про те, щоб розцінювали розмістити війська в Україні, оцінили країни Балтії, Фінляндія та Нідерланди”, — коментує кандидат політичних наук Олексій Буряченко.

Найближчим часом Еммануель Макрон планує відвідати Україну. Такий намір французький президент підтвердив під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським. В Офісі президента України зазначили, що візит буде результативним і важливим, та анонсували підписання низки документів.

Читайте також: Риторика Макрона показує, що Європа поступово одужує, — Подоляк

Нагадаємо, лідери Франції, Німеччини та Польщі домовилися збільшити підтримку України. 15 березня в Берліні в межах “Веймарського трикутника” зустрілися канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск і президент Франції Еммануель Макрон.

Прямий ефір