Риторика Макрона показує, що Європа поступово одужує, — Подоляк

Володимир Зеленський та Еммануель Макрон. Фото: president.gov.ua

Сучасні європейські лідери не відчувають страху перед Росією, і розуміють, що домовитися з нею не вийде — пієтету перед РФ не залишилося. Про це сказав радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Коментуючи заяви президента Франції Еммануеля Макрона про відправлення військ в Україну, він зазначив, що це потрібно вирішувати на зустрічах у межах Європейського Союзу, НАТО, на переговорах лідерів цих країн із главою Української держави Володимиром Зеленським.

“Мені більше подобається зміна саме ключових акцентів, які сьогодні присутні в публічному просторі. По-перше, немає жодного пієтету перед Росією, який був протягом десятиліть. По-друге, є чітке розуміння, що таке сучасна Росія, і що з нею точно домовитися не можна. По-третє, є розуміння ризиків, тому в цій війні немає жодних компромісів, немає варіанту перейти до заморозки”, — акцентував Подоляк.

При цьому він зазначив, що на Заході все ще є політичні групи, які продовжують говорити, мовляв, давайте заморозимо війну.

“Начебто їм Росія каже, що вона готова заморозити війну. Росія насправді каже: ми готові взяти оперативну паузу, щоб вас потім добивати. РФ своїми діями демонструє: ми будемо вас атакувати, поки ви нас силою не знищите, або поки ми вас не знищимо”, — сказав гість ефіру.

Тепер рівень дискусії в Європі інший, він призведе до іншого типу європейської політики, вважає Подоляк.

“Це буде не так звана реальна політика (realpolitik), яка призвела до багатьох трагедій. Це, наприклад, небажання визнавати агресію Росії проти Грузії, небажання визнавати анексію Криму. Якщо повернутися в середину 1990-х — небажання визнавати масові вбивства тих же чеченців, дагестанців, інгушів тощо. Точно так само, як небажання визнавати геноцидну практику щодо кримських татар із 2014 року”, — пояснив спікер.

Ця так звана реальна політика призвела до фатальних наслідків — до масштабування війни в Європі, продовжив він.

“Риторика Макрона показує, що Європа поступово одужує і повертається до досить жорсткого стану. Мені цей стан надзвичайно симпатичний. Так, демократія — це часто бюрократія, довгі дискусії, колективне ухвалення рішень. Але щойно демократія повністю розгорне свої крила, вона переграє авторитарний альянс, який вдалося побудувати Російській Федерації”, — акцентував Подоляк.

Слова Макрона демонструють, що в Європі є розуміння необхідності довгої, масштабної підтримки України, доповнив радник глави ОПУ.

“Лідери ЄС приходять до розуміння, що необхідно зовсім інакше підходити до масштабу та обсягу військового виробництва. Інакше варто підходити до обговорення єдиного безпекового контуру в Європі. І вже точно зовсім інакше треба оцінювати ті можливості, які сьогодні Україна демонструє на полі бою. Оскільки навряд чи в Європі сьогодні є армія, подібна до української — з тим досвідом, який є у нас”, — резюмував спікер.

Повна версія інтерв’ю: “Вибори” в РФ, рейд російських добровольців і пропозиція Макрона щодо військ: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Раніше Макрон заявив, що у випадку, якщо Євросоюз дозволить Росії перемогти у війні проти України, довіра до нього буде “зведена до нуля”. 

Читайте також: Франція створює альянс країн, готових розмістити свої війська в Україні: експерти обговорюють ідею

Прямий ефір