Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #46 від 14.11.2023)

Це випуск #46 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
  • ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
  • мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
  • пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
  • новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
  • оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
  • МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 629-й день війни (14.11.2023).

Визволення України

Контрнаступ Сил оборони України триває. Водночас російські окупанти посилюють атаки на сході.

СХІД

На Бахмутському напрямку Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше міста Бахмут, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах. Водночас російські окупанти намагаються атакувати поблизу Хромового, Кліщіївки та Андріївки. Як заявив начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, окупанти вже не перебувають у глухій обороні — атакують українські позиції із новою силою.

Росіяни намагаються відвоювати позиції біля залізниці поблизу Кліщіївки, прагнуть захопити панівні тактичні висоти, зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Однак українські захисники дають противнику відсіч — ворог зазнає значних втрат на цьому напрямку.

Війська РФ використовують різні типи особового складу, зокрема мобілізованих, бійців приватних військових компаній та контрактників для наступу під Бахмутом.

Навколо Бахмута. Графіка: deepstatemap.live

На Авдіївському напрямку армія РФ, застосовуючи авіацію, не полишає спроб оточити місто Авдіївка. Українські військові тримають оборону та завдають росіянам значних втрат.

За місяць активних штурмів міста втрати російських окупаційних підрозділів в особовому складі обчислюються тисячами, бронетехніки — сотнями. Сили оборони знищили понад 100 ворожих танків, 250 інших бронемашин, близько пів сотні артилерійських систем та 7 літаків Су-25. Загальні втрати противника у живій силі становлять близько 10 тис. осіб, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. (Докладніше: Втрати техніки під Авдіївкою змушують армію РФ робити паузу — вони не можуть втрачати по 100 машин за два тижні, — військовий експерт).

Окупанти намагаються атакувати поблизу Степового — просунулися до східної частини цього населеного пункту, через залізничну лінію на південний схід від Степового і в лісосмугу на північ від села, йдеться у звіті ISW.

У Генштабі ЗСУ поінформували, що російські війська збільшили кількість наземних обстрілів поблизу Авдіївки в період з 10 до 11 листопада. Що, найімовірніше, було пов’язано із закріпленням окупантів біля Степового.

Навколо Авдіївки. Графіка: deepstatemap.live

Російські війська проводять безуспішні локальні атаки на Мар’їнському напрямку. Провели низку наземних атак за підтримки авіації поблизу Мар’їнки (на південно-західній околиці окупованого Донецька), Новомихайлівки (12 км на південний захід від Донецька).

Навколо Мар’їнки. Графіка: deepstatemap.live

На Шахтарському напрямку за підтримки авіації росіяни ведуть безуспішні штурмові дії неподалік Вугледара, Золотої Ниви, Старомайорського Донецької області. ЗСУ відбили всі атаки противника.

Навколо Вугледара. Графіка: deepstatemap.live
Лінія фронту на Донеччині. Графіка: deepstatemap.live

Російські окупанти продовжують атаки на Куп’янському напрямку. Провели ротацію та хочуть вийти на “Куп’янськ-Вузловий” — логістичний залізничній центр. Росіяни використовують бронетанкову техніку, намагаються вийти на цю станцію, на берег річки Оскіл, щоби потім спробувати її форсувати. (Докладніше: Планується серйозна атака, провели ротацію — дві головні цілі росіян на Східному фронті назвав Гетьман).

На Лиманському напрямку ЗС РФ намагалися атакувати поблизу Надії (південний захід від Сватового), Новоєгорівки, Невського (північний захід від Кремінної) та Серебрянського лісового масиву, пишуть аналітики ISW.

Купянський та Лиманський напрямки. Графіка deepstatemap.live

ПІВДЕНЬ

ЗСУ продовжують вести наступальну операцію на Мелітопольському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці.

За підтримки авіації ворог вів штурмові дії біля Роботиного Запорізької області, успіху не мав. Російські загарбники б’ють по населених пунктах неподалік від лінії бойового зіткнення в Пологівському і Василівському районах.

В районі Роботиного. Графіка deepstatemap.live
Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка deepstatemap.live

На Херсонському напрямку українські військові ведуть контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника — намагаються вибивати позиції росіян, продовжують знищувати потужності російської армії на лівому березі Дніпра.

Крім того, українські захисники вогнем перерізали дорогу “Олешки — Нова Каховка”. Тепер російському військовому командуванню може бути важко перекидати підкріплення для відбивання атак Сил оборони України на лівобережжі через необхідність продовжувати оборону в Запорізькій області, а також спроби наступу на інших ділянках фронту, говорять аналітики ISW. (Докладніше: Українські захисники перерізали дорогу “Олешки — Нова Каховка”: вплив на боєздатність ЗС РФ оцінив військовий аналітик).

За словами військового аналітика Олексія Гетьмана, українські захисники успішно порушують логістичні маршрути російських окупантів, збільшуючи “плече постачань” і подовжуючи систему постачань.

Лінія фронту на Херсонщині. Графіка deepstatemap.live

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 13.11.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 312 550 осіб ліквідовано (+6 580 за тиждень);
  • танки — 5 354 (+66);
  • бойові броньовані машини — 10 079 (+121);
  • артилерійські системи — 7 569 (+180);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 881 (+14);
  • засоби ППО — 580 (+10);
  • літаки — 322 (+0);
  • гелікоптери — 324 (+0);
  • БпЛА — 5 634 (+80);
  • крилаті ракети — 1 561 (+5);
  • кораблі, катери — 22 (+2);
  • підводні човни — 1 (+0); 
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 9 949 (+205);
  • спеціальна техніка — 1 079(+32).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 6 листопада — минулої ночі Росія завдала чергового удару по Одесі. Ракети, “Шахеди”. Частину вдалося збити, були й влучання. Постійні удари по Херсону, по Херсонщині. Донеччина, Харківщина. По всій країні була повітряна тривога. Ворог — неадекватний. І хоче знищити Україну — так само, як і раніше. Ресурс держави, ресурс бюджету, нашої уваги та емоцій, — все це потрібно для нашої перемоги. 
  • 11 листопада — річниця звільнення міста Херсон. Вдячний усім, хто згадував, як херсонці протистояли окупанту, як чекали на повернення українського прапора і як зустрічали наших воїнів. Підписав указ про державні нагороди для воїнів і цивільних, які відзначилися при захисті Херсонщини. В цьому указі також відзначені працівники органів місцевої влади. (Докладніше: Херсон не зломили ані окупації, ані обстріли — погляд зсередини (ВІДЕО).
  • 6 листопада — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Перше питання — трагедія з воїнами 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади (У прифронтовому селі на Запоріжжі 3 листопада російська ракета поцілила по скупченню військових 128-ї ОГШБ, загинули 19 бійців, — ред.). Вже вдалося зʼясувати з обставин трагедії, чиї накази створили умови, щоб трагедія сталася. Командира бригади відсторонено на час слідства. Уся ситуація розбирається похвилинно. Буде встановлено, хто саме порушив правила щодо безпеки людей у районі доступу аеророзвідки ворога. Жодного уникнення відповідальності.
  • 10 листопада — провів спеціальне засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ. Особливий фокус — на стратегічних питаннях, на тому, як готуємося забезпечувати наші подальші оборонні та наступальні операції.
  • 8 листопада — Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства України в ЄС. Попри всі складнощі рухаємося вперед. І вже в грудні ми очікуємо на політичне рішення від Європейської Ради. Ми вже підготувалися до цього рішення. Підписав указ про підготовку переговорного процесу із Євросоюзом. Україна свою частину роботи виконує. Це наш топовий пріоритет. (Докладніше: Євросоюз усе ближче: рішення про старт переговорів щодо вступу України до ЄС обговорюємо з експертами).
  • 8 листопада — Україну відвідав міністр транспорту США Піт Буттіджедж. Провів зустріч, перемовини. Для України — абсолютно вагомий контекст, розвиток інфраструктури, посилення наявних зв’язків зі світом, створення нових, відбудова.
  • 7 листопада — на бойове чергування поставлені додаткові системи ППО NASAMS. Повітряний щит України буде і далі посилюватись.
  • 10 листопада — звернувся до учасників Паризького форуму миру, який об’єднав лідерів: і європейських, і з інших континентів. Важливо, щоб усі наявні виклики, передусім безпекові, отримували саме глобальні відповіді — світової більшості. 
  • 10 листопада — візит першої леді України до Франції у межах культурної дипломатії. Була зустріч першої леді України та Еммануеля і Бріжит Макрон. Олена взяла участь у відкритті в Парижі представництва Українського інституту — установи, що просуває українську культуру в світі, єднає наших людей та всіх людей світу на основі культури. Є меморандум про співпрацю між Українським інститутом та університетом Сорбонна. Олена взяла участь у роботі конференції ЮНЕСКО — організації, яка допомагає нам об’єднувати світ заради захисту української культурної спадщини від російських ударів.
  • 9 листопада — продовжуємо евакуацію наших громадян із сектору Гази. Врятували 214 людей. Працюємо далі, дуже кропіткий і делікатний процес. 

Спецоперація ГУР у Чорному морі

Українські військові провели чергову успішну спецоперацію в окупованому Криму — уразили два малих десантних катери Чорноморського флоту Російської Федерації, що підтвердили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України.

Йдеться про один корабель більш давнього проєкту 1176 “Акула” та новіший ― проєкту 11770 “Серна”.

За даними ГУР, на суднах перебував екіпаж, а завантажені вони були броньованою технікою, зокрема бронетранспортерами (БТР-82). Також кораблі цього класу Росія активно використовувала для перекидання військової техніки та десанту під час окупації острова Зміїний.

Крім того, росіяни розміщували на борту катерів зенітно-ракетні комплекси “Тор-М2” для мобільного прикриття свого угруповання в Чорному морі.

Докладніше:

Нагадаємо, у серпні ГУР завершило спецоперацію “Синиця”, коли пілот російського вертольота Мі-8 пригнав свою машину з екіпажем на підконтрольну Україні територію і здався в полон (докладніше — у випуску #36 дайджесту).

Крім того, Сили спеціальних операцій і ГУР провели спільну операцію “Бариня”. За її підсумками лейтенант російської армії Данило Алфьоров перейшов на бік України та переконав здатися 11 товаришів по службі (докладніше — у випуску #40).

На початку жовтня спецпризначенці ГУР здійснили висадку в тимчасово окупованому Криму і завдали поразки російським окупантам (докладніше — у випуску #41).

Ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку”

До 31 грудня 2023 року фізичну ідентифікацію мають пройти одержувачі пенсійних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами (ВПО) і яких було взято на облік виключно до 24 лютого 2022 року, інформує Мінреінтеграції.

Це можна зробити:

  • відвідавши будь-яке відділення “Ощадбанку”;
  • авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія. Підпис” (“Дія ID”);
  • звернувшись до закордонної дипломатичної установи України для отримання документу про посвідчення факту, що особа є живою; цей документ разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу ПФУ за місцем перебування на обліку або ж подати через вебпортал електронних послуг фонду.

Більш докладні роз’яснення — на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Нагадаємо, Кабмін розширив можливості для фізичної ідентифікації, необхідної для продовження отримання соціальних виплат — див. у випуску #34 дайджесту. Період для фізичної ідентифікації одержувачів пенсійних та соціальних виплат в “Ощадбанку” може бути продовжений на 3 місяці — до 31 березня 2024 року — див. у випуску #44.

Мобільне відділення “Ощадбанку” на Донеччині

У селі Багатир Волноваського району Донецької області розпочало роботу мобільне відділення “Ощадбанку”повідомляє сайт держбанку.

Наразі це єдина фінансова установа, що функціонує у цьому районі.

Відвідати мобільний підрозділ можна за адресою: пров. Миру, буд. 21.

Режим роботи: з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 14:30 (без перерви), вихідні — субота та неділя.

У регіонах, які постраждали від бойових дій і розташовані в безпосередній близькості до лінії фронту, “Ощадбанк” продовжує відновлювати роботу. Наразі на Донеччині працюють 30 відділень і два мобільні підрозділи.

Ознайомитись з актуальним переліком відділень “Ощадбанку”, які працюють, можна за посиланням на сайт державного банку.

Житло для ВПО за програмою “єОселя”

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати доступний іпотечний кредит у межах державної програми “єОселя”, інформує Мінреінтеграції.

Відповідні зміни до програми запрацювали з 1 серпня 2023 року. Станом на 23 жовтня правом на отримання доступного іпотечного кредиту на житло вже скористалися 19 родин з-поміж переселенців. І кількість заявок поступово зростає.

Відповідно до умов програми, ВПО мають змогу придбати житло на вигідних умовах. Термін кредитування — до 20 років під фіксовану відсоткову ставку 7% річних у гривні на весь період кредиту.

Предметом іпотеки за програмою можуть бути майнові права на:

  • житло, що будується в акредитованих уповноваженими суб’єктами (банками) обʼєктах;
  • зареєстроване відповідно до законодавства житло, розташоване у багатоквартирних будинках, прийнятих в експлуатацію не раніше ніж за 3 роки до дати укладення кредитного договору.

Подати заявку на отримання кредиту можна через застосунок “Дія”.

З жовтня 2022 року цією програмою скористалися вже понад 4 тисячі українських родин, а загальна сума виданих іпотек перевищила 6 млрд грн.

З умовами програми детально можна ознайомитися на сайті програми “єОселя”.

Докладніше про розширення програми див. у повідомленні Міністерства економіки та на сайті “єОселя“.

Новини програми “єВідновлення”

Завдяки програмі “єВідновлення”, яка вже діє пів року, понад 23 тис. українських родин отримали кошти, щоб відновити свої домівки, повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Усього на програму подали заявки понад 56 тис. громадян. 30% учасників програми — старші 60 років, а найстаршій заявниці — 101 рік. Передовсім кошти отримали родини військових, люди з інвалідністю, багатодітні родини.

Зараз Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури разом з іншими профільними відомствами та народними депутатами працює над змінами до законодавства, аби спростити порядок підтвердження.

Окрім програми допомоги на ремонти за цей час також запущено та готується до перших виплат:

  • програма житлових сертифікатів для людей, чиє житло було повністю знищене;
  • капітальні ремонти пошкоджених будівель, де сума коштів для відбудови — понад 200 тис. грн;

Також у міністерстві працюють над компенсаціями за знищене житло, яке залишилось на окупованій території країни, та програмою виплат для громадян, які зробили ремонт самостійно.

“Наступний крок у “єВідновленні” — запуск купівлі-продажу нового житла в обмін на житлові сертифікати, які отримують ті, чиї домівки були повністю зруйновані внаслідок російської агресії”, — поінформував Кубраков.

Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28. Уряд врегулював питання використання коштів в межах програми “єВідновлення”, що дасть змогу людям почати користуватися сертифікатами за знищене житло— див. у випуску #45 дайджесту.

Субсидія в “Дії” — спрощення процедури

Міністерство цифрової трансформації України розпочало бета-тестування послуги з оформлення субсидії через портал “Дія”, повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Незабаром запустимо на порталі “Дія” вдосконалену послугу з оформлення житлової субсидії. Зможете втричі швидше подавати заяву про отримання допомоги від держави, призначеної на оплату комуналки”, — зазначив міністр.

За словами Федорова, після запуску послуги час на оформлення допомоги скоротиться до 10 хвилин, а сама процедура відбуватиметься лише у сім кроків.

Долучитися до бета-тесту можуть користувачі “Дії”, які мають:

  • українське громадянство;
  • картку платника податків (РНОКПП);
  • підстави для отримання субсидії;
  • не отримували субсидію раніше.

Як отримати субсидію ВПО на новому місці проживання — у випуску #36 дайджесту.

“Н” замість “У” — зміни у позначенні навчального транспорту

В Україні внесли зміни до Правил дорожнього руху. Відповідно до них, навчальні транспортні засоби сервісних центрів МВС і автошкіл позначатимуть по-новому, інформує МВС.

Термін “Учбовий транспортний засіб” замінено на “Навчальний транспортний засіб”. Відповідно літера “У” чорного кольору буде замінена на літеру “Н” такого ж кольору.

Нові норми набудуть чинності через 6 місяців, у квітні 2024 року. Цей строк надає час для адаптації та впровадження нових вимог та ознак на навчальних автомобілях.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2023 року в Україні для водіїв набуло чинності обов’язкове правило Правил дорожнього руху (ПДР) щодо використання денних ходових вогнів на транспортних засобах поза населеними пунктами — докладніше у випуску #40 дайджесту.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Випуск # 33 від 01.08.2023:

  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Випуск # 34 від 15.08.2023:

  • нові періоди виплат ВПО;
  • новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
  • строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
  • роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
  • обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
  • про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.

Випуск # 35 від 22.08.2023:

  • чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
  • новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
  • збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
  • цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
  • психологічна підтримка постраждалим від війни;
  • триває евакуація до безпечних регіонів України.

Випуск # 36 від 29.08.2023:

  • унікальна операція ГУР “Синиця”;
  • українські бійці висадилися у Криму;
  • в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
  • підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
  • як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
  • як розпізнати фейк.

Випуск # 37 від 05.09.2023:

  • грошова допомога пенсіонерам від ООН;
  • повернення дітей з окупованих територій;
  • зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
  • захист прав дитини — контакти організацій;
  • примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
  • застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
  • курс із вивчення кримськотатарської мови.

Випуск # 38 від 19.09.2023:

  • почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
  • трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
  • новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
  • державна допомога для родин з дітьми;
  • функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
  • підготовка країни до зими;
  • онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
  • онлайн-платформа з фінансової грамотності.

Випуск # 39 від 26.09.2023:

  • допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
  • чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
  • онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
  • що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
  • добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
  • як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.

Випуск #40 від 03.10.2023:

  • спецоперація ГУР “Бариня”
  • інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
  • призначення субсидій — що нового;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • триває евакуація жителів Донеччини;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
  • актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
  • як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
  • військовий облік для жінок-медиків;
  • зміни у правилах дорожнього руху.

Випуск #41 від 10.10.2023:

  • висадка українського десанту в Криму;
  • грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
  • виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
  • допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
  • робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • результати програми “єОселя” за рік;
  • додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.

Випуск #42 від 17.10.2023:

  • ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
  • грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
  • збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
  • новини програми “єВідновлення”;
  • безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
  • відновлення Харківщини;
  • добірка корисних чатботів для ВПО.

Випуск #43 від 24.10.2023:

  • Україна отримала ракети ATACMS від США;
  • куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
  • евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
  • ваучери на навчання для ВПО;
  • де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
  • безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
  • новини програми “єРобота”.

Випуск #44 від 31.10.2023:

  • ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
  • іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
  • безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
  • як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.

Випуск #45 від 07.11.2023:

  • змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
  • виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
  • інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
  • відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
  • “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
  • новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
  • обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
  • документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
  • як підготувати житло до зими;
  • триває відновлення Миколаївщини — що нового.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір