Пілоти дронів: як готуються бійці Нацгвардії (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Залізні пташки, які рятують життя українських солдатів і несуть смерть противнику. На одному зі Львівських полігонів військовослужбовці Національної гвардії України продемонстрували можливості застосування дронів у світлий та темний час доби, а також розповіли, чому важливо, щоб українська армія була забезпечена безпілотниками, інформує FREEДОМ.

“Завдання наше полягає в тому, щоб швидко зорієнтуватися на місцевості, знайти групи умовного противника, ну а також по можливості його знищити”, — розповідає пілот відділення аеророзвідки окремого взводу розвідки спеціального призначення Національної гвардії України з позивним “Ред”.

Насамперед група операторів дронів має знайти зручну локацію для запуску пташки. Далі — якомога краще замаскуватися.

“Елементи чорного кольору, це те, що перш за все бачить розвідник, це можуть бути навіть елементарні вставки на взутті чорного кольору, чорний шолом, або навіть чорні рукавички, ще щось, на що зверне увагу аеророзвідник”, — каже український військовий.

Працюють пілоти в парі, один управляє дроном, інший закріплює на ньому вибухівку і виставляє на місце, звідки той повинен злетіти. Хоча б один із пілотів має пройти навчання з вибухотехніки.

Після всіх приготувань дрон ставлять на стартовий майданчик.

“Ми не маємо права його з рук запускати, тому у нас спеціально підготовлений майданчик для цього, ми ставимо на майданчик, перевіряємо, чи нормально дрон себе позиціонує, дотримуємо гранату, витягуємо чеку, відпускаємо”, — розповідає військовослужбовець Національної гвардії з позивним “Барт”.

Після зльоту завдання іншого пілота — знайти позицію супротивника. Для ураження цілей українські військові використовують як квадрокоптери типу Mavic 3, так і інші безпілотні літальні апарати. Наприклад, FPV дрони, які розвивають швидкість до 150 км/год і можуть нести на собі до 2-х кілограмів ваги.

Військовослужбовець із позивним “Одеса” пішов добровольцем до лав ЗСУ з початку повномасштабної війни. Каже, під час розвідки дрони в небі ефективніші, ніж солдати на землі. Для роботи з дроном вночі потрібно, щоб він був оснащений тепловізійною камерою. Завдання бійців — за допомогою такого дрона знайти баггі в лісі. Пошук відбувається по теплу, що випромінюється нагрітим двигуном автомобіля.

Такі навчання на львівських полігонах для військових проводять щодня, адже поки що триває повномасштабна війна — потреба в пілотах відділення аеророзвідки буде завжди.

Читайте також: Російським компаніям доводиться практикувати “авіаційний канібалізм” — подробиці від Долінце

Прямий ефір