Дрон Shark — це iPhone серед дронів такого типу — відгуки українських військовослужбовців про використання БпЛА

SHARK. Фото: ukrspecsystems.com

Дрон Shark, тобто “акула” — український розвідувальний безпілотник, розроблений після початку повномасштабного нападу Росії. Він швидко пройшов льотні випробування і вже використовується на фронті, повідомляє FREEДОМ.

Спочатку чіпляють голову з камерою, потім інші частини тіла “акули”. Бійці працюють з українським безпілотним літальним апаратом (БпЛА) Shark.

“Я б сказав, що дрон Shark — це iPhone серед дронів такого типу. Він дуже простий в обслуговуванні, дуже простий в управлінні. А помилки, які можуть виникнути через людський фактор, усуваються програмними та апаратними запобіжниками”, — розповідає пілот дрона з позивним “Соляра”.

Shark — нові українські дрони.

“Він досить стійкий до РЕБ, це перевірено багато разів. Технологію повернення його додому дуже добре продумано, тому що він взагалі може працювати без GPS. Річ у тім, що росіяни намагаються глушити сигнали GPS, а нам на це начхати. Розбирання та збирання літака займає до 5 хвилин”, — пояснює пілот дрона з позивним “Соляра”.

Дальність польоту коптера — до 80 км на висоті до 3 км.

“У нас механічний зум 32-й, не цифровий. Тобто ви можете побачити що написано на футболках наших ворогів”, — зазначив військовослужбовець Збройних сил України з позивним “Бурий”.

Завдання груп на місцях — ідентифікувати цілі та передавати їх артилерійським підрозділам, які потім обстрілюють їх снарядами або ракетами.

“Ми знайшли комплекс ППО і завдали по ньому удару. І це було дуже видовищно. Це те, що запам’яталося найбільше”, — поділився враженнями військовослужбовець Збройних сил України з позивним “Кенобі”.

Апарат надійний, ефективний і простий у використанні. Загалом, Shark — дрон хороший, але дорогий, зазначають військовослужбовці, він оцінюється в кілька десятків тисяч доларів.

Читайте також: Функція розпізнавання та штучний інтелект — відмінності українських та російських БпЛА пояснив Коваленко

Нагадаємо, новий український авіаційний комплекс Shark може провести кілька годин у небі при цьому літати на відстань понад півсотні кілометрів.

Прямий ефір