Українські захисники перерізали дорогу “Олешки — Нова Каховка”: вплив на боєздатність ЗС РФ оцінив військовий аналітик

Олешки та Нова Каховка. Ілюстрація: deepstatemap.live

На лівому березі річки Дніпро у Херсонській області українські захисники успішно порушують логістичні маршрути російських окупантів, збільшуючи “плече постачань” і подовжуючи систему постачань. Затримка в постачанні боєкомплекту впливає на боєздатність російських окупаційних військ на Херсонському лівобережжі. Про це сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман, коментуючи повідомлення американського Інституту вивчення війни (ISW), що українські війська, ймовірно, перерізали дорогу “Олешки — Нова Каховка”.

Аналітики ISW припускають, що військовому командуванню РФ тепер може бути важко перекидати підкріплення для відбивання атак Сил оборони України на Херсонському лівобережжі через необхідність продовжувати оборону в Запорізькій області, а також спроб наступу на інших ділянках фронту.

“Коли ми порушуємо логістичні маршрути росіян, вони зберігаються, але для цього в них подовжується плече постачання. Їм треба перевозити техніку, живу силу, снаряди, набої, паливно-мастильні матеріали тощо, але вже іншим маршрутом, довшим. І це збиває систему постачання. Для військових частин, які ведуть бойові дії, дуже важлива регулярність постачання. Вони не складують [в районі лінії фронту] у великій кількості все, що їм необхідно, тому що, якщо там зробити якийсь склад, то по ньому буде завдано удару. Тому все необхідне для ведення бойових дій у підрозділах є в невеликій кількості на кілька днів ведення бойових дій. Наприклад, у кімнаті зберігання зброї (КЗЗ) можуть перебувати невеликі запаси патронів, гранат. Такі невеликі склади є в кожному взводі, у відділенні”, — сказав Гетьман.

Тому, пояснив аналітик, дуже важлива регулярність постачання.

“Коли боєкомплект використовується за день, за два, за три, його потрібно оновлювати. Якщо його не оновлювати, зробити затримку навіть не на дні, а на години, це суттєво може вплинути на можливість вести бойові дії підрозділами. Те ж саме стосується і паливно-мастильних матеріалів, тому що нічим заправляти машину — і все. Кожна машина має прогріватися щодня щонайменше пів години, навіть якщо на вулиці тепло. Аналогічно потрібні поставки снарядів для артилерійських, мінометних систем. Плюс до того ж туди підвозиться їжа, і там теж ніхто ж не робить запаси провіанту на два-три тижні. Усе має працювати ритмічно з коліс”, — каже він.

І, порушуючи логістику противника, Сили оборони України, щонайменше, переривають цю ритмічність у постачаннях ЗС РФ.

“Не привезли поїсти, не привезли попити, закінчилися патрони, не залишилося гранат. Як воювати? Так, привезуть потім. Але це смикання не тільки емоційно впливає на ворога, а й фактично впливає на можливості ведення бойових дій”, — резюмував Олексій Гетьман.

Читайте також: ЗСУ зміцнюють плацдарм на лівобережжі Херсонщини — серед росіян зріє “зрада”, — оглядач

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Херсонському напрямку ЗСУ ведуть контрбатарейну боротьбу, завдають вогневе ураження по тилах противника.

Прямий ефір