Це випуск #41 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- контрнаступ ЗСУ триває;
- найголовніше зі звернень президента України;
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 594-й день війни (10.10.2023).
Визволення України
Контрнаступ Сил оборони України триває, на окремих напрямках російські окупанти намагаються відновити наступальні дії.
СХІД
Збройні сили України зайняли нові позиції в районі Бахмута, досягли успіху на схід від села Андріївка. Українські оборонці продовжують штурмові дії на південь від міста Бахмут, завдають ЗС РФ втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.
На правому фланзі Бахмутського напрямку ініціатива, як і раніше, належить українським бійцям. Однак ворог не припиняє контратак, щоб відновити втрачене становище, зокрема в районі Андріївки. (Докладніше: Потік “трьохсотих” росіян з-під Бахмута прокоментував речник Третьої штурмової).
Російські окупанти збільшили інтенсивність і розширили географічну зону наступальних операцій в районі Авдіївки, зазначають аналітики ISW.
Українські оборонці успішно відбивають атаки росіян в районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області.
Крім того, українські війська стабілізували ситуацію в районі селища Велика Новосілка Донецької області, що на межі із Запорізькою областю.
Російські окупаційні війська відновлюють наступальні операції на Куп’янському напрямку, накопичивши понад 100 тис. живої сили, а також тисячі одиниць важкої техніки, танків і артилерії.
Проте, на думку військових аналітиків, ресурсів у загарбників все одно недостатньо, щоби захопити Куп’янськ. Їхні спроби наступати поки що не увінчалися успіхом. (Докладніше: Тривають запеклі бої, противник переходить до тактики терору, — Снєгирьов про ситуацію на Куп’янсько-Лиманському напрямку).
ПІВДЕНЬ
Триває наступальна операція ЗСУ на Мелітопольському напрямку.
Українські оборонці просунулися вперед на заході Запорізької області — в районах на північ від села Копані та на північ від села Новопрокопівка (2 км на південь від Роботиного). Втрати ворога на цьому напрямку значно зросли. Так, військові 47-ї окремої механізованої бригади вразили чотири ворожі танки біля Новопрокопівки Пологівського району.
Крім того, Сили оборони просунулися до лісосмуги між Роботиним і Вербовим.
За словами військового аналітика Олексія Гетьмана, успіхи ЗСУ на Мелітопольському напрямку полягають у тому, що вони ефективно знищують артилерію росіян і звужують лінію оборони окупантів. А просування на мапі буде видно згодом.
На передовій у Херсонській області — без суттєвих змін. Триває контрбатарейна боротьба. Окупанти завдають авіаційних ударів по населених пунктах на правому березі Дніпра. Впродовж останнього тижня інтенсивно обстрілюють з мінометів та артилерії Херсон та інші населені пункти регіону.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Українська аеророзвідка спостерігає за кожним кроком росіян — про роботу на Бахмутському напрямку розповіли воїни ДПСУ (ВІДЕО)
- Артилеристи ЗСУ виконують завдання на Соледарському напрямку: репортаж із передової (ВІДЕО)
- Атаки FPV-дронів: як працюють українські захисники поблизу Горлівки Донецької області (ВІДЕО)
- Знищують живу силу, опорні пункти і техніку окупантів: як працюють пілоти вертольотів ЗСУ (ВІДЕО)
- Російська ракета забрала життя практично з кожного будинку в селі під Куп’янськом — подробиці з місця трагедії (ВІДЕО)
- Від удару російської ракети загинули сім’ями: про трагедію в Грозі Харківської області розповіли жителі (ВІДЕО)
- Окупанти ніби оскаженіли останнім часом — росіяни знищують вщент Гуляйполе (ВІДЕО)
- Росіяни обстріляли транспортне підприємство в Херсоні — поранено цивільних і поліцейських (ВІДЕО)
- Щодня обстрілюють усе більше, є поранені та вбиті: наслідки російських ударів по Херсону (ВІДЕО)
- Прифронтовий Торецьк півтора року без питної води — жителям допомагають волонтери (ВІДЕО)
- Розбите російськими снарядами Богородичне Донецької області: люди повертаються будувати нове життя (ВІДЕО)
- З вертолітним майданчиком та потужними бомбосховищами: в Ізюмі відбудовують зруйновану росіянами лікарню (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 09.10.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 282 630 осіб ліквідовано (+3 550 за тиждень);
- танки — 4 823 (+106);
- бойові броньовані машини — 9 126 (+126);
- артилерійські системи — 6 706 (+181);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 808 (+7);
- засоби ППО — 543 (+3);
- літаки — 315 (+0);
- гелікоптери — 316 (+0);
- БпЛА — 5 190 (+129);
- крилаті ракети — 1 530 (+1);
- кораблі, катери — 20 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 9 113 (+204);
- спеціальна техніка — 959 (+21).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 5 жовтня — російські терористи завдали свідомий ракетний удар по селу Гроза на Харківщині. Понад 50 людей загинули. Серед них дитина. Це Куп’янський район, один із тих напрямків, де особливо жорстко на фронті.
- 3 жовтня — був з візитом у Харківській області. Куп’янський та Лиманський напрямки, потім місто Харків. Відвідав із командою розташування бригад, поспілкувалися з воїнами. Нагородив воїнів, а також бойових медиків.
- 3 жовтня — обговорили з посадовцями Харківщини захист від російських обстрілів, енергозабезпечення міст і сіл Харківщини, захист енергообʼєктів, відновлення будинків, соціальної сфери, гуманітарне розмінування.
- 6 жовтня — провів засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ. Перше питання — фронт. Ситуація на основних напрямках, доповіді командувачів, забезпечення снарядами та ППО. Друге питання — енергетика, підготовка до зими, захист об’єктів нашої генерації та забезпечення електрикою й теплом, відновлення всього того, що пошкоджене російськими ударами та бойовими діями.
- 2 жовтня — у Києві відбулось виїзне засідання Ради у закордонних справах Євросоюзу. Такий виїзний формат роботи цієї Ради — вперше за межами Європейського Союзу. Говорили, зокрема, про повноправне приєднання України до ЄС. Наша ключова мета — цього року вийти на рішення про початок переговорів щодо членства. Окремо обговорили посилення ППО. Ще один важливий результат — наша формула миру здобуває все більшу підтримку. (Докладніше: Вперше за межами Євросоюзу: підсумки ради глав МЗС країн ЄС у Києві обговорюємо з експертами).
- 5 жовтня — саміт Європейської політичної спільноти. Багато зустрічей, важливі переговори. У нас буде більше ППО — є чіткі домовленості. Це дуже важливо перед зимою. Буде більше артилерії в наших воїнів. Буде більше далекобійної зброї. (Докладніше: Україна не залишиться без підтримки: саміт Європейської політичної спільноти в оцінках експертів).
- 4 жовтня — важлива розмова з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Подякував за надану гуманітарну допомогу, зокрема для енергетики. Обговорили наші погляди на глобальні та регіональні формати безпеки, загалом на безпекову архітектуру.
- Цей тиждень значно посилив Україну. Підсумки перемовин із союзниками щодо підтримки:
— Німеччина — опрацьовуємо з канцлером Олафом Шольцом передачу Україні ще однієї батареї Patriot.
— Італія — обговорили з главою уряду Джорджею Мелоні наповнення нового безпекового пакету для нашої держави.
— Іспанія — домовилися із прем’єром Педро Санчесом про додаткові системи ППО Hawk та про підтримку енергетичним обладнанням.
— Британія — маємо дуже хорошу домовленість із прем’єр-міністром Ріші Сунаком щодо безпеки в Чорному морі та в Одеському регіоні. Україна має зберегти свою роль гаранта глобальної продовольчої безпеки, має зберегти морський доступ до світового ринку.
— Франція — президент Еммануель Макрон робить для більшої безпеки України та всієї Європи саме те, про що ми з ним домовлялися. Є вагомі результати й нові можливості для наших воїнів. Деталі — трошки пізніше.
— Нідерланди — є рішення про новий пакет допомоги обсягом понад 100 млн євро, фокус — на підтримці енергосистеми.
- 7 жовтня — жахливі повідомлення з Ізраїлю. Мої співчуття всім, чиї рідні та близькі загинули від терористичної атаки. Віримо, що порядок буде відновлено й терористи будуть знищені. Створено оперативний штаб при МЗС України. Усі служби та наше посольство відстежують інформацію щодо громадян України, які могли опинитись у небезпеці.
- 8 жовтня — говорив з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, висловив співчуття через численні втрати через удари терористів. Підтвердилася загибель двох громадян України (Докладніше: Ізраїль у стані війни: атаку ХАМАС і “російський слід” обговорюємо з експертами).
Висадка десанту в Криму
Спецназівці Головного управління розвідки (ГУР) здійснили висадку в тимчасово окупованому Криму і завдали поразки російським окупантам.
“Продовжуються заходи з деокупації Криму. Це була операція диверсійно-розвідувального характеру. Вона передбачає певні заходи на території й повернення групи назад”, — прокоментував представник ГУР МО Андрій Юсов.
Докладніше:
- Спецназівці ГУР висадилися в Криму і завдали вогневої поразки окупантам РФ (ВІДЕО)
- Операція ГУР МО “Бариня”: лейтенант ЗС РФ розповів, як здавався в полон (ВІДЕО)
Нагадаємо, у серпні ГУР завершило спецоперацію “Синиця”, коли пілот російського вертольота Мі-8 пригнав свою машину з екіпажем на підконтрольну Україні територію і здався в полон (докладніше — у випуску #36 дайджесту). Крім того, Сили спеціальних операцій і ГУР провели спільну операцію “Бариня”. За її підсумками лейтенант російської армії Данило Алфьоров перейшов на бік України та переконав здатися 11 товаришів по службі (докладніше – у випуску #40 дайджесту).
Грошова допомога від ООН
Благодійний фонд “Право на захист” у партнерстві з УВКБ ООН проводить збір даних на отримання грошової допомоги на оренду житла. Скористатися програмою можуть переселенці у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях.
Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла ВПО та їхнім родинам впродовж 6 місяців. Подати заявки можуть ті, хто був вимушений переміститися після 24 лютого 2022 року і ще не отримував цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.
Учасники програми мають належати до однієї з таких категорій населення:
- проживають у місці компактного поселення та готові й надалі орендувати житло після завершення програми;
- проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
- перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
- нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.
Обов’язкові критерії вразливості:
- родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
- родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми до 18 років;
- сім’я з однією або кількома особами з особливими потребами;
- родини, які опікуються дітьми без супроводу (за наявності документального підтвердження).
Подання заявки можливе лише за особистої присутності всіх членів родини у пункті збору даних.
Ознайомитись із переліком необхідних документів та адресами пунктів збору даних можна за посиланням.
Допомога постраждалим від підтоплення
Тривають виплати одноразової матеріальної допомоги у розмірі 5 тис. грн від держави людям, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву Росією Каховської ГЕС. Станом на 5 жовтня фінансову підтримку отримали постраждалі жителі Херсонської та Миколаївської областей на суму понад 97,5 млн грн, повідомляє Мінреінтеграції.
Держдопомогу виплачено 18 482 жителям Херсонщини та 1 035 — Миколаївщини.
Заяви на грошову допомогу приймають до 31 жовтня 2023 року включно. Її можуть отримати люди, які на момент підриву ГЕС проживали (були зареєстровані/задекларовані) в населених пунктах Миколаївської та Херсонської областей, що зазнали підтоплення. Включно з тими, хто після 6 червня поточного року виїхав із підтоплених районів тимчасово окупованої території лівобережжя на підконтрольну Україні територію.
З питаннями можна звертатися на “гарячу лінію” Мінреінтеграції: 15-48 або на лінію уповноваженого з питань ВПО: (066) 813-62-39.
Докладніше про грошову допомогу постраждалим від підриву Каховської ГЕС — див. у випуску #28 дайджесту, випуску #32, якщо постраждали мають статус ВПО — випуску #30.
Зимова підтримка переселенців від ООН
Допомогою у сумі 123 млн дол. у зимовий період планується охопити до 900 тис. українців, постраждалих від війни, інформує Мінреінтеграції.
Зокрема, йдеться про грошову допомогу, аби забезпечити витрати на електроенергію та оренду житла для переселенців. Допомогу отримають близько 450 тис. людей.
Планують роздавати обігрівачі, теплий одяг, матраци та матеріали для утеплення помешкання. Також до пакету допомоги входить надання притулку або сприяння в отриманні тимчасового житла.
Гуманітарний коридор з РФ до України
Триває робота єдиного гуманітарного коридору з РФ до України. Завдяки йому українці з тимчасово окупованих територій можуть через Росію потрапити на підконтрольну Україні територію.
Пункт перетину “Колотилівка” (РФ) — “Покровка” (Україна) діє на кордоні Бєлгородської та Сумської областей. Від “Покровки” курсують безкоштовні автобуси до Краснопілля.
Як повідомили в Міністерстві реінтеграції, розглядається питання налагодження маршруту в сторону Дніпра, Харкова та Полтави. Задля цього, окрім можливості дістатися потягом, будуть організовані спеціальні евакуаційні автобуси. Також буде виділений спеціальний транспорт для перевезення людей маломобільних груп населення.
Нагадаємо, пункт перетину відновив свою роботу 5 серпня. На українському кордоні діє волонтерський гуманітарний центр, де всі українці можуть отримати безкоштовну психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу, а також переночувати та дістатися до Сум або інших міст України (докладніше див. у випуску # 34 дайджесту).
З питань евакуації звертайтеся:
- за телефоном “гарячої лінії” Сумської ОВА: +38 (0542) 77-99-55;
- або на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: +38 (096) 078-84-33.
Новини програми “єВідновлення”
Верховна Рада ухвалила закон, що врегулював питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла, повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
Виплати за новою формою компенсації розпочнуться з 1 січня 2024 року.
Механізм буде таким самим як і по інших категоріях “єВідновлення”:
- подання заяви через “Дію”;
- розгляд заяви комісією;
- визначення розміру виплати.
Під час визначення розміру компенсації комісії орієнтуються на акт первинного огляду пошкодженого житла, який проводиться після пошкодження житла, та чек-лист із встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений Кабміном. Ознайомитися з ним можна за посиланням.
“Жодних чеків, розписок, фото- відеофіксацій чи інших доказів не потрібно для отримання компенсацій за зроблений ремонт. При бажанні вони можуть бути додатково надані комісії, але не є обовʼязковими або визначальними в ухваленні рішення про компенсацію”, — наголосив глава Мінрозвитку Олександр Кубраков.
Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28, компенсацію можуть отримувати й українці, які відремонтували пошкоджене житло самостійно — випуск #33. Уряд розширив перелік компаній, які можуть стати партнерами програми “єВідновлення” — випуск #39. У додатку “Дія” стали доступні житлові сертифікати стосовно заявки на відновлення зруйнованого житла — випуск #40.
Програмі “єОселя” — один рік
Від початку запуску програми через банки-партнери українцям видали іпотечних кредитів на майже 5,2 млрд грн. Вже 3 641 родина змогла отримати нове житло завдяки “єОселі”, інформує Мінцифри.
Найбільше квартир купили в Києві та області, а також на Рівненщині, Волині й Чернігівщині. Нещодавно перші кредити видали в Харкові, Запоріжжі та Миколаєві.
Скористатися програмою доступного кредитування під 7% можуть громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити умови того, що мають.
Більше деталей про програму “єОселя”— у випуску #30 та випуск # 35 дайджесту.
Відновлення інфраструктури Херсона
Уряд виділив Херсонській ОВА додатково майже 335 млн грн на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської гідроелектростанції, інформує пресслужба Кабміну.
Так, 186,9 млн грн підуть на відновлення об’єктів водо- та теплопостачання у Херсоні, пошкоджених внаслідок підриву ГЕС. 147,98 млн грн — на відновлення транспортної інфраструктури в Херсоні, яка постраждала внаслідок теракту.
Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів виділив з резервного фонду державного бюджету додатково майже 980,6 млн грн на заходи щодо забезпечення транспортування питної води для потреб Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!