Атаки FPV-дронів: як працюють українські захисники поблизу Горлівки Донецької області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Знищує бойову техніку та живу силу російських окупаційних військ. На фронті свої завдання виконують ударні безпілотники. Дрони-камікадзе доповнюють нині на передовій і українську авіацію, і високоточну артилерію, працюючи здебільшого в тилу окупантів. Як це відбувається на Бахмутському плацдармі розповіла військова кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.  

Одна з доріг веде до передових позицій українських захисників поблизу тимчасово окупованої Горлівки Донецької області. На передовій працюють підрозділи ударних безпілотників. Щоб вийти на позиції — необхідно бути максимально акуратним, кажуть пілоти дронів-камікадзе. 

“Ми намагаємося бути максимально прихованими, тому що їхні [російські] безпілотники, розвідка – теж на хорошому рівні. Плюс намагаємося, щоб перекриття “зеленка” було, їдемо — під “зеленкою”, — пояснює пілот, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ).

Добравшись до місця дислокації, військові вивантажують обладнання. Аби максимально якісно завдавати шкоди російським військам — їм доводиться перебувати близько до “нуля”.  

“Встановлюємо виносну антену, щоб вона була замаскована, і, відповідно, відходимо на безпечну дистанцію. У разі обстрілу — ми будемо захищені від осколків”, — зазначає військовослужбовець.

Антена дає можливість розширити радіогоризонт для того, щоб ударний дрон зміг залетіти далі в тил окупантів. Керувати FPV-дроном військовослужбовцям допомагають VR-окуляри. Це дає змогу точно скоригувати безпілотник у потрібну точку для удару.

“Термобарична граната РГТ-27, добре працює в закритих просторах. І за масою дозволяє її піднімати з коптера і заносити на позиції ворога. Хороша штука, ефективна”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ Юрій. 

Під час підготовки до бойового вильоту важливо враховувати погодні умови. Якщо все добре — вже за кілька хвилин під ударами перші цілі. 

“Відпрацювали по бліндажах, по опорних пунктах противника. Зараз їх покошмаримо, підтримаємо в тонусі, щоб ворог не розслаблявся. Далі — знищувати їхні інженерні споруди, розкривати бліндажі”, — пояснює ще один військовослужбовець, на ім’я Юрій.

Перерви на відпочинок, кажуть бійці, на війні немає, а кожен виліт вимагає максимальної зосередженості. Тож пілоти дрона намагаються кожні півтори години змінювати один одного.

“Очі втомлюються, бо постійне зближення з лінзою — і око напружується, і яскравість теж впливає. Є свої нюанси, але що поробиш”, — каже чоловік.

Для одного бойового вильоту дрона необхідна одна батарея. Тому з собою беруть максимальний запас акумуляторів. 

Виконавши поставлені завдання — оператори FPV-дронів залишають передову лінію фронту. І після того, як техніка знову буде готова до роботи — повернуться та продовжать знищувати поставлені цілі російських окупантів.

Читайте також: Українська САУ “Богдана” знищує позиції окупантів — репортаж із передової (ВІДЕО)

Прямий ефір