Знищують живу силу, опорні пункти і техніку окупантів: як працюють пілоти вертольотів ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Непроста робота пілотів бойових вертольотів рідко потрапляє в об’єктиви камер, але є необхідною для загальної перемоги. Їм доводиться літати дуже низько, щоб залишитися непоміченими, по кілька разів за виліт сідати в небезпечних зонах і виконувати надскладні завдання, повідомляє FREEДОМ.

“Вчорашній виліт був дуже важким. Нам чотири рази доводилося приземлятися в полі. По наших бортах запускали ракети й керовані авіабомби. Учора був виліт, коли мені було страшно найсильніше і в мене було найбільше адреналіну. Але під кінець — величезне задоволення, що ціль уражено”, — розповів пілот вертольота Збройних сил України (ЗСУ) Олег.

Українському пілоту вертольота Олегу лише 22 роки, а за його плечима вже безліч бойових вильотів.

“Ми завжди маневруємо вправо або вліво, щоб стріляти за правильним курсом. Коли наближаємося до робочої дальності, виконуємо маневр “гірка”. Готуємо батареї й проводимо пуски. Здебільшого, ми вражаємо живу силу, опорні пункти, а іноді техніку. Найчастіше працюємо по живій силі”, — каже Олег.

Пілот поділився, що в їхній роботі є свої складнощі. Приміром, не можна набрати велику висоту, щоб росіяни не засікли. Він уже звик літати низько над полями і лісами, відстежуючи і знищуючи цілі.

“На низькій висоті існує небезпека — стовпи, лінії електропередач, які можна зачепити. І потрібно бути уважними, щоб їх оминути”, — зазначив Олег.

Олег зізнався, що звик до свого “залізного птаха”, але мріє про іншого.

“Звичайно, ми хотіли б отримати американську техніку. Вертольоти Black Hawk, наприклад. Вони новіші, потужніші й можуть бути оснащені кращим озброєнням. Щоб завдати противнику максимальної шкоди”, — заявив Олег.

З такими гелікоптерами, впевнений пілот, українці точно були б сильнішими за російських окупантів у небі.

Читайте також: Роль української “Армії дронів” на полі бою оцінив Рябих

Прямий ефір