Операція ГУР МО “Бариня”: лейтенант ЗС РФ розповів, як здавався в полон (ВІДЕО)

Данило Алфьоров. Скріншот: uatv.ua

Перейшов на бік України і переконав здатися 11 товаришів по службі. Сили спеціальних операцій і Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) провели спільну операцію “Бариня”, інформує FREEДОМ

Починаючи з червня, представник ГУР вів переговори з лейтенантом російської армії Данилом Алфьоровим. Зараз чоловік перебуває в Києві. Він добровільно здався в полон за програмою “Хочу жити”.

Данилу Алфьорову 27 років, родом — з Іркутська. Під час строкової служби отримав офіцерське звання, хоча пов’язувати життя з армією не хотів. 

За словами Данила, у червні його примусово відправили в табір підготовки в тимчасово окупованому Криму. Тоді з ним на зв’язок вийшов представник ГУР, причому спілкування починалося з розмов про психологічний стан Алфьорова. 

Так, Данило не хотів брати участь у злочинній війні проти України і переконав ще 11 солдатів з його підрозділу скористатися програмою “Хочу жити”, коли вони опинилися в Херсонській області. Після цього в підрозділі його почали підозрювати. Чоловік навіть став жертвою тортур.

“Мене прив’язали на добу до дерева. Руки за спину, стяжками перетягнули кисті. Побили. Морально мене знищили. Мені пощастило, що я там тільки добу пробув – якби пробув більше, мене б теж зламали. До всього, мені обіцяли, що мене проведуть по позиціях, щоб інші офіцери мене знищили, хотіли мене дискредитувати тим, щоб обколоти морфіном, сказати, що я наркоман. Обіцяли відвести у військову поліцію, де мене зґвалтують”, — розповідає чоловік.

Знущаннями займався особливий загін комбата, до того ж за словами Данила, такі загородзагони є по всій лінії фронту. 

Після цього випадку, Алфьоров вирішив тікати сам – зв’язався з ГУР і через кілька днів здався в полон українському спецназу. Повертатися в Росію до закінчення війни чоловік не планує. 

В українській розвідці заявляють, що за останні тижні кількість звернень від російських солдатів зросла на 70%. Насамперед на це вплинув успіх операції “Синиця”, коли пілот Максим Кузьмінов перегнав в Україну російський бойовий вертоліт Мі-8. Але також позначається і занепадницький моральний стан російських солдатів.

“Хочу окремо звернутися до російських військовослужбовців. Україна — це цивілізована держава, яка дотримується женевських конвенцій. Держава демократична і європейська. Усі взяті на себе зобов’язання Україна виконує. І це стосується безумовно тих людей, які прийняли для себе рішення перейти на бік України. І, безумовно, той хто хоче зберегти військову честь, просто людську честь і не заплямувати себе в крові та воєнних злочинах, мають таку альтернативу — не бути рабом, не виконувати злочинні накази і або звернутися до української спецслужби, вийти на проєкт “Хочу жити”, — наголошує представник ГУР МО Андрій Юсов.

Загалом, за словами представників ГУР, програмою “Хочу жити” вже скористалося 200 російських солдатів, і ще приблизно 1000 подібних операцій — на фінальній стадії роботи.

Читайте також: Пілот російського вертольота розповів подробиці перельоту з РФ в Україну (ВІДЕО)

Нагадаємо, 9 серпня в результаті унікальної шестимісячної операції на підконтрольну територію України було перегнано вертоліт Мі-8 АМТШ з бортовим номером 62 зі складу 319-го окремого вертолітного полку, що базується на аеродромі “Чернігівка” в Приморському краї РФ.

Прямий ефір