Це випуск #45 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ліквідовано понад 300 тис. окупантів — ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 622-й день війни (07.11.2023).
Визволення України
Контрнаступ Сил оборони України триває. Під час повномасштабного вторгнення РФ з 30 жовтня кількість ліквідованих російських окупантів перевищила 300 тис. осіб.
СХІД
На Бахмутському напрямку Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше міста Бахмут, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах. Водночас російські окупанти безуспішно намагаються відновити втрачене положення поблизу Хромового, Кліщіївки та Андріївки.
Російські війська продовжують обмежені наступальні операції під Бахмутом, зокрема в районі населених пунктів Богданівка, Хромове, Південне, але не здійснили жодних підтверджених або заявлених просувань вперед, зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
На Авдіївському напрямку армія РФ за підтримки авіації не полишає спроб оточити місто Авдіївка. Українські військові тримають оборону та завдають росіянам значних втрат.
Окупанти намагаються атакувати поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки), Сєверного (6 км на захід від Авдіївки), Тоненького (7 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки), йдеться у звіті ISW. Ворог намагається наступати дрібними піхотними групами — по 7-12 осіб.
Війська РФ обстрілюють українські позиції в Авдіївці, а на північ і південь від міста тривають піхотні бої.
ЗСУ очікують загострення ситуації на Авдіївському напрямку. (Докладніше: Очікуємо, що третя хвиля штурмів росіянами Авдіївки буде набагато потужнішою і продуманішою з їхнього боку, ніж попередні, — Барабаш).
Росіяни збільшили інтенсивність артилерійських обстрілів та підтягнули резерви. Зокрема, перекинули під Авдіївку з Лиманського напрямку підрозділи другої загальновійськової армії.
Мета російських окупаційних військ — взяти під повний контроль Авдіївський оборонний вузол Сил оборони України, що дає ЗСУ можливість тримати під вогневим контролем усю інфраструктуру окупантів у Донецькій агломерації, вважає військовий експерт Дмитро Снєгірьов. За його словами, росіяни хочуть прорвати позиції ЗСУ на флангах Авдіївки, замкнувши оточення в районі населеного пункту Ласточкине. (Докладніше: Повідомлення про бої на території Авдіївського “коксохіму” — елемент російської ІПСО, — Снєгірьов).
Українські військові відбили механізовані атаки росіян під Вугледаром 2 листопада. ЗСУ завдали удару по колоні російської бронетехніки на східній околиці Микільського (південний схід від Вугледара). Російські війська втратили десятки одиниць військової техніки під час цих атак.
Російські окупанти продовжують атаки на Куп’янському напрямку. За підтримки авіації противник веде безуспішні штурмові дії в районах Синьківки, північно-східніше Петропавлівки та Іванівки Харківської області.
На Лиманському напрямку ворог завдає авіаційних ударів, обстрілює з артилерії та мінометів прифронтові населені пункти Донеччини.
ПІВДЕНЬ
ЗСУ продовжують вести наступальну операцію на Мелітопольському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці. Тривають напружені та поперемінні атаки, як з боку українських Сил оборони, так і з боку російських військ. Крім того, ЗС РФ безуспішно атакували поблизу Роботиного та Вербового.
У Херсонській області українські військові формують плацдарм на лівому березі річки Дніпро. Противник завдає авіаційних ударів, не припиняє артилерійських обстрілів населених пунктів правобережжя Херсонщини.
Сили оборони України продовжують потужну контрбатарейну роботу і намагаються вибивати позиції росіян якомога далі, дистанціювати їх від зрізу води, продовжують знищувати потужності російської армії на лівому березі Дніпра. (Докладніше: ЗСУ знищують потужності ворога на лівому березі Дніпра — деталі від Гуменюк).
За словами військового аналітика Івана Ступака, у деяких російських пабліках окупанти вже самі зізнаються, що їм важко триматися на лівому березі Дніпра.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Російські “Шахеди” атакували Харків: масштабні пожежі ліквідували 25 екіпажів ДСНС (ВІДЕО)
- Жодного цілого будинку, жодних благ цивілізації: 57 жителів села в Луганській області живуть під постійними авіанальотами армії РФ (ВІДЕО)
- 1 600 жителів Авдіївки відмовляються від евакуації: як виживають під вогнем росіян — у репортажі FREEДОМ (ВІДЕО)
- Волонтери з поліцією вивозять українців з Куп’янського району — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- У Херсоні волонтери об’єдналися заради відновлення міста (ВІДЕО)
- Перша українська машина для розмінування виходить у поля — репортаж із Харківської області (ВІДЕО)
- Унікальну обсерваторію під Харковом відновлюють після окупації РФ — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Тропічний ліс — у власному дворі: як мешканка Запоріжжя виростила ботанічний сад (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 06.11.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 305 970 осіб ліквідовано (+6 030 за тиждень);
- танки — 5 288 (+98);
- бойові броньовані машини — 9 958 (+183);
- артилерійські системи — 7 389 (+187);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 867 (+33);
- засоби ППО — 570 (+11);
- літаки — 322 (+1);
- гелікоптери — 324 (+0);
- БпЛА — 5 554 (+135);
- крилаті ракети — 1 556 (+12);
- кораблі, катери — 20 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 9 744 (+189);
- спеціальна техніка — 1 047(+33).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 5 листопада — мої співчуття всім рідним, близьким воїнів, які загинули внаслідок російського удару по 128-й гірсько-штурмовій бригаді в Запорізькій області. Це трагедія, якої можна було уникнути. За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження, триває відповідне розслідування. Головне — встановити повну правду про те, що сталося, і більше не допустити подібного.
- 1 листопада — минулої ночі збито 18 “Шахедів” та одну авіаційну ракету. На жаль, є кілька влучань. Але більшість ворожих цілей були знищені. Зокрема, в Полтавській області та Чернігівській, Сумській областях, на Вінниччині та Хмельниччині, в інших наших регіонах. Дякую за це нашим воїнам. Кожне таке збиття — порятунок людей та інфраструктури. Прошу всіх українців зважати на сигнали повітряної тривоги.
- 3 листопада — провів заміну в командному складі Збройних сил України — призначив полковника Сергія Лупанчука новим командувачем Сил спеціальних операцій ЗСУ.
- 4 листопада — візит президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до Києва. Він відбувся якраз напередодні звіту Єврокомісії про наше виконання рекомендацій для початку переговорів про вступ. Ми очікуємо такого політичного рішення вже цього року. Продовжуємо трансформацію держави для того, щоби бути готовими до повноправного вступу в Євросоюз, щоб адаптувати всі інституції, стандарти до європейських правил. (Докладніше: Візит президентки Єврокомісії до Києва — головні заяви (ВІДЕО).
- 31 жовтня — Міжнародний день Чорного моря — спеціальний день, присвячений нашому регіону, спільній із партнерами акваторії. Провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ, першим питанням розглянули саме це — роботу експортних коридорів, захист півдня України — наших міст, наших портів від російських атак. Дуже важливо, що завдяки українській сміливості вдається фактично вигнати російський флот за межі східної частини Чорного моря — Росія не може використовувати наше море для поширення своєї агресії в інші частини світу. Провів особливу церемонію вручення державних нагород — саме тим воїнам, які збільшують українську силу в битві за море.
- 30 жовтня — зустріч з делегацією Конгресу США, важливий візит солідарності. Обговорили питання продовження військової та бюджетної підтримки.
- 2 листопада — зустріч з міністеркою оборони Нідерландів, яка прибула в Україну. Кайса Оллонгрен відвідала Харків. Вдячний за увагу до одного з найбільших наших міст, яке потерпає від фактично щоденного російського терору. Детально обговорили оборонну підтримку, яку Нідерланди надають.
- 2 листопада — нове та дуже потужне санкційне рішення від США. Понад 220 російських, і не тільки російських, субʼєктів, які працюють на агресію, тепер під санкціями. Це те, що потрібно — критичні для агресора сектори економіки, чутливі для терористів схеми.
Виплати ВПО — зміни
З 1 листопада 2023 року змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам. Це стосується переселенців, які вперше звертаються за призначенням такої допомоги від держави, повідомляє Мінреінтеграції.
Для оформлення виплат ВПО має звертатись одна особа від всієї родини, а не кожен окремо.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн особам з інвалідністю й дітям;
- 2 тис. грн для всіх інших переселенців.
Відповідна допомога призначається на кожного члена сім’ї, відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО.
З питаннями щодо таких виплат звертайтеся до Мінреінтеграції на “гарячу лінію” за номером: 15-48 або до уповноваженого з питань ВПО за номером: +38 (066) 813-62-39.
Нагадаємо, отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна за допомогою застосунку “Дія”. Також для оформлення можна звертатися до:
- органів соцзахисту населення;
- ЦНАП;
- уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.
Виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни
Зафіксовано випадки відмов призначення виплат переселенцям, які виїхали з тимчасово окупованих територій і деякий час перебували за кордоном. Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тис. грн людям з інвалідністю й дітям і 2 тис. грн для всіх інших ВПО. З цього приводу надали роз’яснення у Мінреінтеграції.
На виплати мають право внутрішні переселенці з територій, що входять до Переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309. Але за умови, що:
- стосовно цих територій не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації;
- ці люди не перебували за кордоном понад 30 днів підряд на дату звернення по допомогу.
При цьому вже напрацьовано проєкт постанови Кабміну щодо підтримки громадян, які отримали притулок в інших державах, але повернулися в Україну, зазначили у відомстві. Цим проєктом передбачено, що такі особи, які вперше звертаються за призначенням виплат ВПО, матимуть право на їхнє отримання через 15 днів після повернення.
“Люди виїжджають із тимчасово окупованих територій та повертаються з-за кордону. І несправедливо, коли їм відмовляють у виплатах ВПО. Оскільки їхні домівки можуть ще бути в тимчасовій окупації або навіть зруйновані. Тому ми маємо їх підтримати”, — наголосила віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Гуманітарна допомога в Україні: інтерактивна мапа
Українці, які постраждали внаслідок війни, можуть отримати допомогу в кожному обласному центрі. Аби дізнатися, куди можна звернутись, існує інтерактивна мапа Ukraine Services Advisor.
На мапі вказані центри як міжнародних, так і вітчизняних організацій, зазначають у Мінреінтеграції.
За допомогою цього ресурсу можна знайти потрібну організацію за адресою чи типом допомоги — вказані дані по кожній з організацій: точна адреса, години прийому, контактний номер телефону тощо.
Мапа постійно доповнюється й актуалізується.
Відновлення втрачених документів
Втрачені чи протерміновані документи не завадять громадянам України з окупованих територій повернутися на підконтрольну Україні територію, інформує Мінреінтеграції.
При прибутті на підконтрольну Україні територію з питання щодо відновлення документів необхідно звернутися до Державної міграційної служби (ДМС). Ознайомитись із процедурою отримання допомоги, яка надається протягом періоду оформлення документів, можна в інфографіці Мінреінтеграції.
Щоби отримати допомогу з тимчасовим поселенням на період оформлення документів і консультаційну підтримку — звертайтеся до Мінреінтеграції за номерами телефонів:
- +38(096) 058-84-10 (Viber);
- +38(096) 058-83-76 (WhatsApp, Telegram);
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції: 15-48.
Як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу — див. у випуску #32 дайджесту.
Нагадаємо, задля прибуття з окупованих територій діє гуманітарний пункт перетину “Колотилівка” (РФ) — “Покровка” (Україна) на кордоні Бєлгородської та Сумської областей. Докладніше — у випусках #34 та #41 дайджесту.
“Гаряча лінія” Мінреінтеграції
У жовтні на “гарячі лінії” Мінреінтеграції надійшло понад 24 тис. звернень, повідомили у відомстві. Йдеться про дзвінки та повідомлення на номер 15-48 та “гарячу лінію” уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб.
Найчастіше громадяни звертаються щодо виплат державної допомоги внутрішнім переселенцям. Також серед найактуальніших питань:
- грошова допомога від міжнародних організацій;
- отримання правової та гуманітарної допомоги;
- виплата компенсацій власникам житла, які безкоштовно прихистили ВПО.
Зателефонувати на “гарячу лінію” з кризового реагування можна за коротким номером: 15-48. Або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38(096) 078-84-33. Звернутися на “гарячу лінію” уповноваженого з питань ВПО можна за номером: +38(066) 813-62-39.
Добірку чатботів, які допоможуть переселенцям знайти житло, влаштувати дитину в садок чи до школи, відшукати рідних — дивіться у випуску #42 дайджесту.
Новини програми “єВідновлення”
Уряд врегулював питання використання коштів в межах програми “єВідновлення”, що дасть змогу людям почати користуватися сертифікатами за знищене житло, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“З Фонду ліквідації наслідків збройної агресії передбачено 2,5 млрд грн на компенсаційні сертифікати. Тисячі українців зможуть придбати нове житло взамін того, що повністю знищили російські терористи. Ми даємо справедливу компенсацію й одночасно стимулюємо будівельну галузь нашої економіки”, — зазначив глава уряду.
Гроші за програмою “єВідновлення” на ремонт пошкодженого житла вже отримали понад 20 тис. українців, повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
“Середня виплата становить 78 тис. грн і включає як можливість придбання будівельних матеріалів, так і оплату будівельних послуг”, — зазначив міністр.
Всі магазини та майстри, які беруть участь у програмі, зібрані на сайті програми “єВідновлення”. Переважна частина компаній — невеликий локальний бізнес. Долучитися до участі у програмі можливо через заявку на вищевказаному сайті.
Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28.
Обов’язкова евакуація дітей
Через складну безпекову ситуацію на Харківщині схвалено обов’язкову евакуацію 275 дітей з їхніми родинами із 66 населених пунктів. Її проведуть із Кіндрашівської, Куп’янської, Курилівської, Петропавлівської, Дворічанської та Вільхуватської територіальних громад Куп’янського району, інформує Мінреінтеграції.
Вивезти жителів району планують протягом 45 діб.
Евакуйовані діти в супроводі одного з батьків або законного представника будуть забезпечені:
- безоплатним прихистком;
- гуманітарною допомогою;
- психологічною підтримкою.
Розгорнуто збірний і приймальний пункти евакуації.
Нагадаємо, евакуацію проводять безкоштовно. Для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади.
Охочі евакуюватися з територій, наближених до лінії фронту, можуть цілодобово телефонувати за номером “гарячої лінії” Харківської ОВА: 0 800 339 291.
Також про бажання евакуюватися можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38(096) 078-84-33.
Що робити, аби максимально убезпечити дитину від психологічних травм в момент евакуації й адаптації на новому місці — у випуску #18 дайджесту.
Нагадаємо, після евакуації до більш безпечних регіонів України для отримання пільг, гуманітарної допомоги та інших соціальних гарантій треба зареєструватися як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Детальніше:
- про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — див. у вип. #23, про “гарячі лінії” щодо довідок ВПО — у вип. #13;
- з липня змінено порядок виплат ВПО — у вип. #31 та #32;
- про нові періоди виплат ВПО — у вип. #34;
- про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9, про субсидії на новому місці — у вип. #36;
- про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7, онлайн-платформа правової допомоги для ВПО — у вип. #39.
“Дія” на пропускних пунктах України
Раніше при перетині кордону українці могли показувати прикордонникам документи з “Дії”. Однак відтепер Державна прикордонна служба не прийматиме електронні документи, повідомив представник ДПСУ Ігор Матвійчук.
Це пов’язано з тим, що все частіше прикордонники стали виявляти факти підробки програмного забезпечення додатку “Дія” та фальшиві документи в ньому. Особливо це стосується чоловіків, які хочуть перетнути кордон.
Нагадаємо, при отриманні адміністративних, банківських, поштових та інших послуг українці можуть скористатися цифровими документами у застосунку “Дія”. Вони мають таку ж юридичну силу, як і паперові чи пластикові аналоги.
Докладніше про цифрові документи у “Дії” — у випуску #35 дайджесту.
Утеплення житла на зиму
У Мінреінтеграції надали добірку порад, які допоможуть зберегти тепло в оселі та комфортно перезимувати:
- перевірте вікна на наявність щілин, а в віконні рами вкладіть ущільнювач, скло на стиках обробіть силіконовим герметиком;
- якщо у вас сучасні склопакети, перевірте, чи щільно зачиняються вікна;
- наклейте ущільнювач на двері, щілини чи тріщини у стінах, підлозі та стелі обробіть герметиком;
- відсуньте від батарей меблі й зберіть штори;
- за радіаторами наклейте тепловідбивні екрани або саморобні відбивачі з алюмінієвої фольги та картону;
- якщо є змога, утепліть фасад квартири або хоча б стіну, яка промерзає найбільше, теплоізолюйте балкон;
- причиною витоку тепла з приміщень може стати вентиляція — зменшити втрати можна за допомогою решіток із регульованими отворами;
- разом із сусідами подбайте про утеплення під’їзду, підвалів та горища, утепліть трубопроводи, вікна і двері у фоє й на сходових майданчиках.
Про підготовку країни до зими — у випуску #38 дайджесту.
Відновлення Миколаївщини
Майже рік тому українські захисники звільнили від російських окупантів останній зі 150 населених пунктів Миколаївської області. Нині в регіоні тривають відновлювальні роботи критичної та соціальної інфраструктури, інформує Мінреінтеграції.
Мешканцям області надано понад 6 тис. тонн гуманітарної допомоги.
Постачання газу відновлене у 92 населених пунктах, електро- та водопостачання — у всіх деокупованих селах та селищах.
Відновлено 30 закладів охорони здоров’я, два відділення банків. Доступ до мережі та зв’язку повністю відновили у 90% населених пунктів, частково — у 10%. Поштовий зв’язок переважно здійснюється за допомогою пересувних пунктів за окремими графіками.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!