Тропічний ліс — у власному дворі: як мешканка Запоріжжя виростила ботанічний сад (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Мандарини, лайми, банани, маракуйя, кавові дерева та безліч інших екзотичних для України рослин виростила мешканка Запоріжжя Тетяна Кузьмук, передає FREEДОМ.

Її теплиця — справжні тропічні чагарники, лише цитрусових — кілька десятків видів.

Захоплення тропічними рослинами у Тетяни почалося понад десять років тому. Тоді вона з дочкою купила декоративний мандарин — каламондін, — розповідає жінка.

Спочатку всі рослини займали підвіконня. А потім попросила чоловіка, щоб збудував зимовий сад. В результаті оранжерея зайняла майже весь двір і незабаром була заповнена екзотичними рослинами.

Скільки зараз рослин у саду, Тетяна достеменно не знає, каже, давно збилася з рахунку. Перевага за цитрусовими, це лимони, лайми, апельсини, мандарини, грейпфрути, бергамот. Зростають ананаси, папайя, маракуя, манго.

Особлива гордість Тетяни — рожевий банан, такі є не в кожному ботанічному саду. Він вважається декоративним, через велику кількість насіння зазвичай він не їстівний, каже Тетяна.

Щоб полити всі рослини в оранжереї, потрібно близько двох годин. А ще вони потребують регулярного підживлення, потрібно також постійно вносити добрива, пересаджувати, лікувати рослини у разі потреби. Тому майже весь вільний час Тетяна проводить в оранжереї. Але ця робота не обтяжує, оскільки рослини — це радість цілий рік, — розповідає господиня тропічного саду.

“Буде зима, цвістимуть камелії, буде дуже гарно. Зараз — мандарини з плодами. Влітку це сукуленти, вони стають яскравими, насиченими. Щосезону — своя рослина”, — каже садівниця.

Є й практична користь — сім’ї не потрібно купувати цитрусові у магазині, вистачає своїх, до того ж у домашніх плодів більш насичений смак, каже Тетяна. А незабаром можна буде скуштувати чай та каву власного врожаю.

З початку повномасштабного вторгнення Росії — новинок в оранжереї екзотичних рослин не з’являлося. Але наразі Тетяна знову готова розширювати колекцію. В оранжереї вже й так мало місця. І Тетяна планує наступного року виростити ківі, але вже у дворі. Садити можна без побоювань — у Запоріжжі спекотне літо, а зими стали надзвичайно теплими.

Прямий ефір