Волонтери з поліцією вивозять українців з Куп’янського району — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Евакуація дітей. Ілюстративне фото: Facebook/Харківська ОВА

Евакуацію 300 дітей оголосили в 66 населених пунктах Куп’янського району Харківської області, повідомили в Координаційному штабі Міністерства реінтеграції України. Таке рішення ухвалили у зв’язку з посиленням бойових дій та посиленням обстрілів населених пунктів району з боку російської армії. Як волонтери разом із загоном поліції спеціального призначення “Білі янголи” евакуюють жителів із Куп’янського району — репортаж журналістів телеканалу FREEДОМ.

До сіл і селищ, які перебувають у так званій “червоній зоні”, приїжджають евакуаційні бригади — волонтери Червоного Хреста, правоохоронці-ювенали та представники полку поліції особливого призначення “Білі янголи”. Вони телефонують і приїжджають насамперед у сім’ї, де є діти. Таких, за їхніми даними, у Куп’янському районі залишилося близько 300.

“У кого є діти, потрібно вже виїжджати. На даний момент дітей у нас, які потребують евакуації, близько 270”, — зазначив тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника сектору превенції Куп’янського відділення поліції Юрій Рябінін.

Працівники ювенальної поліції здійснюють поквартирний обхід за тими адресами, де можуть перебувати сім’ї з неповнолітніми дітьми. Батьків просять не затягувати з евакуацією.

До тих дорослих, які навмисне наражають своїх дітей на ризик і залишаються під щоденними обстрілами російської армії, застосовуватимуться інші правила. Представники ювенальної поліції попереджають їх, що в разі загрози життю, будуть змушені вивозити дітей у безпечне місце примусово.

У полку спецпризначення “Білі янголи” кажуть, що поки що вдалося вмовити виїхати тільки одну сім’ю із семи. Правоохоронці наголошують: вся процедура евакуації безкоштовна, людей вивозять у безпечні місця і надають житло, а також сприяють в оформленні міжнародної гуманітарної допомоги.

“Не вірте в те, що кажуть, що селять у наметах, що вивезуть і забудуть. Такого немає. Вас вивезуть — і з моменту оформлення документів із вами будуть постійно на зв’язку. Вам допомагатимуть, залишатимуть номери телефонів ваших кураторів — можна звертатися до них, і вони роз’яснюватимуть, що незрозуміло”, — наголосив керівник групи “Білі янголи” Сергій Кононіхін.

Евакуація дорослих у Куп’янському районі проводиться за бажанням. Місцеві жителі Галина та Микола вирішили виїхати до Харкова, де планують орендувати житло і почати життя на новому місці.

“Тут взагалі практично нікого не залишилося, мало-мало людей. Їдемо тому, що сидіти немає сенсу, роботи немає, нічого немає, а там хоч робота може знайдеться, дай Бог!” — поділився Микола.

Житель Куп’янського району Віктор також вирішив їхати. Чоловік каже: інтенсивність обстрілів району з кожним днем збільшується, гинуть мирні жителі. Тому погодився на пропозицію евакуюватися.

“Прильотів” багато — і вчора, і сьогодні, і вночі. Сім будинків пошкодило поруч, багато-багато “прильотів”. Нещодавно двох людей вбило. Тому куди поселять хлопці — там і буду жити, у Харкові в мене нікого немає”, — розповів Віктор.

У Харківській обласній військовій адміністрації наголошують, що багато людей боїться виїжджати з рідних домівок, оскільки вірять російській пропаганді в соціальних мережах. Але при цьому за кілька останніх днів із Куп’янського району вдалося евакуювати 89 дітей разом із батьками.

“Щодо російських наративів, то вони вже “заходили” і в Харків, і готували Харків для здачі — ми пам’ятаємо, що нібито Харків залишали без протиповітряної оборони. Це все нісенітниця й абсолютна повна неправда. Для нас дуже важливо — зберегти життя дітям і нашим людям, це наш головний обов’язок як місцевої влади”, — наголосив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За ініціативою Харківської ОВА, Міністерство реінтеграції України підтримало рішення про примусову евакуацію 275 дітей з їхніми сім’ями з 66-ти населених пунктів Куп’янського району, оскільки інтенсивність бойових дій посилюється. Для евакуації родин з дітьми з шести громад поставили термін — 45 днів.

“Як показує досвід, коли ми ухвалюємо такі рішення, і далі за допомогою Національної поліції, служби у справах дітей пояснюємо людям, що вони повинні, перш за все, зберегти життя своїм дітям, вони все ж таки прислухаються. Ми будемо комунікувати фактично з кожною родиною”, — акцентував Синєгубов.

Для того, щоб підтвердити намір евакуюватися, жителі району мають звернутися до органів місцевої влади. Після запису до списків, бригади поліції та волонтери Червоного Хреста допоможуть забезпечити безпечний переїзд.

Читайте також: Десять населених пунктів за два тижні: як волонтери-ресторатори з Нідерландів допомагають українцям (ВІДЕО)

Прямий ефір