Волонтери возять корми в прифронтові міста Донецької області — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Волонтери привезли корм собакам. Скріншот: uatv.ua

Близько 200 кг корму для безпритульних собак і котів привезли волонтери до прифронтових Лиману та Святогірська Донецької області. Минулого року ці міста перебували в окупації. Через сильні обстріли та прихід російських військ, більшість мешканців евакуювалася в інші регіони України. Ті, хто залишився, доглядають за сусідськими будинками та годують залишених тварин. З кормом допомагають і волонтери, повідомляє FREEДОМ.

Колись курортний Святогірськ пробув під російською окупацією з 5 червня по 12 вересня минулого року. За 3,5 місяці путінські війська майже повністю знищили інфраструктуру. Сьогодні у Святогірську проживає 950 городян. У місті немає централізованого опалення та води, адже відновити життєво важливі комунікації через сильні пошкодження поки що неможливо.

Цього разу волонтери привезли понад 160 кг корму для безпритульних тварин Святогірська та Лиману. Їжу розвозять як у годівниці, встановлені по місту, так і роздають людям, які піклуються про вихованців.

“Розбомбили будинок, і немає господарів. Понатягували, щоб не лазили. А куди там лазити, що там можна вкрасти? А ця собачка нікуди не йшла, тут і була. Так і прижився тут. І годівницю поставили спеціально. Вона з цуценятами, там будочка далі є. Поки її сусіди не забрали, цуценята були, боялися виходити, а зараз підросли та виходять. Чекають. Сидять у сусідів, а потім, як приїжджаємо, прибігають”, — розповідає про одного з безпритульних собак та його цуценят представник благодійного фонду “Хатiко UA” Олександр Мезенов.

В одну годівницю поміщається близько 6,5 кг їжі. У Марини під опікою п’ять котів і десять собак. За словами жінки, прогодувати стільки тварин самій — непросто, а залишити їх взимку голодними не дозволяє совість. Волонтери благодійного фонду спростили їй догляд за тваринами.

“Ось будки стоять, миски, снігом засипало, ледве відкопала. Це не мої собаки, моя на прив’язі, у мене ротвейлер і маленька в будинку живе, а це — приблуди. Вони прийшли хто з церкви, хто звідки, позбігалися. Ми з сусідом винесли та поставили будки, і годуємо. У нас усі годують”, — каже мешканка Святогірська Марина.

Для бездомних тварин у Святогірську є цілий розплідник. Волонтери встановили там близько десяти будок і обладнали їх усім необхідним.

Після заповнення всіх годівниць у Святогірську волонтери вирушають до Лиману. Там на них теж чекають.

У Наталії — багато підопічних. Жінка живе в районі, який сильно постраждав від бойових дій. Через обстріли у квартирі немає ні газу, ні води, зиму зустріла з буржуйкою.

“Собак, напевно, понад 20 бігають, але вони порозбігалися, холодно ж. Дуже багато собак. Газу немає, води немає, світло є. Ось так і виживаємо. Ми живемо у квартирі, а взагалі люди живуть у підвалах. Воду беремо в колонці. У нас тільки одна жінка повернулася, а в моєму районі близько 80 осіб всього проживає”, — розповіла мешканка Лиману Наталя.

Сотні будинків у Лимані розбиті, проте в населений пункт потроху почали повертатися жителі. Через відсутність комунікацій, розбитих путінською армією, люди пристосовуються до життя.

“Тут же немає нічого, жителів немає. Рік уже прожили без води, якось далі проживемо. Пляшечками носимо з колонки. Нічого, звикли вже. Зараз світло поки є, опалюємо обігрівачами, а якщо почнуть стріляти, спустимося в підвал, там буржуйка. У нас є дрова, безплатно привезла міськрада. Магазини відкрилися, пенсію дають”, — повідомив житель Лиману Олександр.

Корм для тварин волонтери благодійного фонду привозять раз на тиждень. Гроші на їжу донатять небайдужі українці. Якщо буде більше коштів, волонтери зможуть розширити географію своїх поїздок і годувати більше бездомних тварин.

“Допомагаємо в Слов’янську, Костянтинівці, Дружківці. З волонтерами їздили, вони гуманітарку відвозили, а ми — корми тваринам. Намагаємося охопити всю Донецьку область”, — пояснив представник благодійного фонду “Хатіко UA” Олександр Мезенов.

Волонтери мріють знайти у свою команду ветеринара. Це дасть можливість допомагати жителям прифронтових сіл зі стерилізацією безпритульних тварин та їхнім лікуванням.

Читайте також: Пережив обстріли та евакуацію, у планах — відновлення та модернізація: історія кінного комплексу на Харківщині (ВІДЕО)

Нагадаємо, волонтер Євген Ткачов їздить найбільш обстрілюваною трасою Донецької області в рідне місто Часів Яр, щоб допомогти місцевим жителям. Він возить корм для тварин і питну воду.

Прямий ефір