Територіальні кордони і фінанси: основні канали обходу санкцій Росією назвав аналітик

Ілюстрація: gettyimages.com

Росія досі має доступ через фірми-прокладки до продукції, яка згодом використовується для ракетних та інших ударів по Україні. Санкції проти РФ працюють, але лазівки їхнього обходу все ще залишаються. Є два основні канали, завдяки яким це вдається. Над виявленням випадків працюють американці, намагаються це перекривати, а Європа частково. Про це сьогодні, 25 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав економіст і фінансовий аналітик Ерік Найман.

Так, за його словами, перше — це територіальні кордони. Європейський кордон здебільшого на замку, з Європи безпосередньо до Росії нічого не надходить, але у РФ дуже протяжний кордон.

“Коли подивитися, наприклад, на Грузію, яка активно займає нейтральну позицію, по суті проросійську. Тобто грузинська влада підіграє і вашим, і нашим. І відкритий грузинський кордон для Росії. Вірменія — складно сказати. Але це південне підчерев’я, з півдня, починаючи від Казахстану і закінчуючи Грузією, тут це основний транспортний канал для постачання продукції. Ми знаємо, що, наприклад, Іран транспортує через Каспійське море, як один із проходів. Значить, можуть задіюватися треті країни. Транспортна — це перша проблема. Потрібно вже розуміти, як карати країни, які допомагають Росії обходити санкції. Питання вторинних санкцій. Є претензії і до Китаю. Теж дуже протяжний кордон, можливості постачання залізничним, авіаційним, автомобільним транспортом”, — пояснив Найман.

Друга частина — фінансова.

“Як оплачує Росія постачання різних товарів і послуг. Для цього використовуються криптовалюти. Крипта використовується, зокрема для обходу санкцій. І є у них друзі — в лапках чи як завгодно. Є люди, є бізнесмени, для яких гроші важливіші за людські життя, і вони просто використовують цю ситуацію, в якій опинилася Росія, і накручують свої комісійні, заробляють пристойні гроші, точніше буде сказати непристойні гроші, криваві гроші, допомагаючи Росії обходити санкції”, — каже фінансовий аналітик.

Читайте також: З’явилася політична воля для боротьби з клептократією: як війна змінює ставлення до російських грошей, розповіла експертка

Як повідомлялося раніше, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі підтвердила, що Європейський Союз готує 10-й пакет санкцій проти Росії. За її словами, ЄС ввів найдієвіші санкції за всю історію, внаслідок яких російська економіка “занурюється в рецесію на десятиліття, а її індустрія позбавляється сучасних та критичних технологій”. Але ключове завдання нового санкційного пакета щодо країни-агресора — боротьба з обходом обмежень як самою РФ, так і третіми країнами, з якими вона намагається співпрацювати.

Прямий ефір