Скільки снарядів на рік може виробляти Росія і яка ситуація з їх постачанням до ЗСУ — відповідь оглядача

Українські військові. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Забезпечення Сил оборони України снарядами має критичний характер. Адже коли противник тисне чисельністю, то його можна перемагати якістю. Уже є інформація про те, що на позиціях українських військових побільшало боєприпасів. Про це сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 березня.

“Останніми днями почала надходити інформація про те, що стало більше боєприпасів на позиціях українських військових. Тобто, очевидно, якісь партії дійшли на фронт. Можливо, це і чеські поставки. Та партія боєприпасів, яку знайшов для ЗСУ президент Чехії, а може, й ні. Але так чи інакше надходять відомості про те, що зі снарядами стало легше”, — зазначив гість ефіру.

Попович зауважив, що союзники допомагають Україні з боєприпасами. І ситуації повної їх відсутності на фронті бути не може.

Він нагадав, що, крім чеської ініціативи, про постачання чергової партії снарядів заявила Литва.

“І до цього також партії боєприпасів прибували в Україну з інших держав. Давайте не скидати з рахунків Німеччину. Вони ж теж заявляли про збільшення чисельності виробництва боєприпасів. Тобто, допомога постійно відбувається. І навіть якби цієї партії з Чехії не було, припустимо, що не надійшла б ця допомога, не виникло б ситуації, за якої ми взагалі залишилися б без снарядів. Все одно в нас були б снаряди. Просто був би дефіцит і чітке нормування їхньої витрати”, — пояснив Попович.

Експерт наголосив, що своєчасне постачання боєприпасів на фронт, особливо за умови чисельної переваги ворога, має критичний характер.

“Коли противник тисне чисельністю, то його можна перемагати якістю. Якість — це інструментарій, який втілюється в технологічній перевазі. А коли цього немає, а ворог ще й чисельно переважає нас, і якісно володіє перевагою, то яким же чином можна проти нього воювати? Тому забезпечення боєприпасами української армії має критичний характер. І тут двох думок бути не може”, — акцентував експерт.

Він також зазначив, що країна-агресор планує виготовити в поточному році 2,7 млн артилерійських снарядів.

“Представниками Головного управління розвідки Міноборони України називалася конкретна цифра — 2,7 млн боєприпасів на рік можуть виробляти росіяни. Плюс у відкритих джерелах звучала інформація про те, що Північна Корея встигла передати близько 1,5 млн боєприпасів у розпорядження Російської Федерації. Щоправда, йшлося про те, що боєприпаси від КНДР неякісні, і далеко не всі з них долітають до цілі, або зовсім розриваються в стволах. Крім того, є інформація про те, що зараз поставки з Північної Кореї припинені. З якої причини і чи будуть вони відновлені — поки невідомо”, — сказав Попович.

Раніше повідомлялося, що Прага знайшла для України за межами ЄС пів мільйона снарядів калібру 155 мм і ще 300 000 снарядів калібру 122 мм.

Нагадаємо, міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що його країна приєднається до ініціативи Чехії з метою закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України.

Прямий ефір