Забезпечення ЗСУ снарядами: Київ запропонував передавати боєприпаси з ЄС лише в Україну (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: picture-alliance.com

Заборонити експорт боєприпасів із Європи до інших країн, окрім України, закликав країни Євросоюзу глава української дипломатії Дмитро Кулеба. На початку 2023 року ЄС уклав угоду про відправку Україні 1 мільйона боєприпасів до березня 2024 року, але не досяг цієї мети, передає FREEДОМ.

“Кожен патрон, виготовлений у Європі, має служити для захисту Європи. Вони надто пізно вирішили нарощувати власне виробництво, підписувати довгострокові контракти та вводити в експлуатацію нові виробничі лінії. На жаль, ми зараз розплачуємось за ці помилки”, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю німецькому медіахолдингу RND.

2024 року, як заявив Дмитро Кулеба, Україні необхідно 2,5 млн артилерійських снарядів. Однак ЄС поставив лише 400 тисяч. У той час, як на початку 2023 року Євросоюз пообіцяв надати Україні 1 мільйон боєприпасів. До кінця березня, за словами глави дипломатії ЄС Жозепа Бореля, Україні поставлять 170 тисяч снарядів.

“Ми домовилися про створення умов для прискорення постачання боєприпасів та ракет. І ця робота йде, вона прискорюється, і до кінця року ми передамо українським збройним силам 1 155 000 боєприпасів. Динаміка зростає. З березня до кінця року мета 631 тисяча”, заявив Боррель.

Як пише Financial Times, європейські столиці поспішають зібрати 1,5 млрд доларів для екстреного фінансування постачання Україні артилерійських снарядів. Ініціатором плану закупівлі боєприпасів за межами ЄС виступає Прага. Президент Чехії Петр Павел, як пише Financial Times, здивував делегатів Мюнхенської безпекової конференції, коли заявив, що Прага знайшла за межами ЄС пів мільйона снарядів калібру 155 мм і ще 300 000 снарядів калібру 122 мм. Однак, Прага потребує фінансової допомоги з боку партнерів для закупівлі цих снарядів.

“Чехи проробили роботу, але їм потрібні гроші… Українцям байдуже, звідки ці снаряди і хто за них платить. Ми сперечаємося про абревіатури, у той час як вони страждають на лінії фронту”, — з публікації Financial Times із посиланням на дипломатів ЄС.

За даними журналістів Financial Times, деякі країни ЄС вже надали кошти для цієї закупівлі Празі, при цьому країна все ще потребує фінансових внесків. Наразі в ЄС не можуть дійти згоди про запропоноване поповнення Європейського фонду миру для України на 5 мільярдів євро. Йдеться про позабюджетний механізм фінансування, через який Євросоюз має можливість надавати партнерам військове обладнання. Переговори продовжаться на саміті лідерів країн Євросоюзу 21 березня.

Франція та Греція наполягають на тому, що, використовуючи розширений позабюджетний механізм фінансування, ЄС має закуповувати зброю та боєприпаси лише у виробників із ЄС та Норвегії.

А от Німеччина наполягає на тому, щоб її умовний внесок до Європейського фонду миру для України у розмірі приблизно 1,25 млрд євро було зменшено. Оскільки Берлін виділив у 2024 році двосторонню військову допомогу Києву в розмірі 7 мільярдів євро.

“Для України дуже важливо, щоб військова допомога надходила до неї без бюрократичної тяганини. Двостороння допомога дуже швидка та ефективна — її слід розглядати як еквівалентний внесок у Європейський фонд миру”, — сказав Міхаель Клаус, посол Німеччини в ЄС, у коментарі Financial Times.

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Україні потрібно від 75 000 до 90 000 артилерійських снарядів на місяць для підтримки оборонної війни. І вдвічі більше для великого наступу.

Читайте також: Як працює українська артилерія на Бахмутському напрямі репортаж FREEДІМ (ВІДЕО)

Прямий ефір