Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #44 від 31.10.2023)

Це випуск #44 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
  • іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
  • безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
  • як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 615-й день війни (31.10.2023).

Визволення України

Контрнаступ Сил оборони України триває.

СХІД

На Бахмутському напрямку українські військові продовжують штурмові дії, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах. Ворог безуспішно намагається відновити втрачене положення біля Кліщіївки та Андріївки, що під Бахмутом.

На півночі від Бахмута — у Берхівці та Ягідному — ЗСУ перебувають в активній обороні, покращують свої позиції та відбивають атаки росіян.

Через дефіцит техніки окупанти активніше залучають піхоту — кидають у штурми бійців, не рахуючи втрат.

Навколо Бахмута. Графіка: deepstatemap.live

На Авдіївському напрямку точаться важкі бої. Ця частина фронту стала головним напрямком удару окупантів. Російські загарбники не полишають спроб оточити місто Авдіївка. РФ кинула на цей напрямок максимальні сили і резерви. Українські військові тримають оборону та завдають суттєвих втрат ворогу.

Під час наступу на Авдіївку за період після 10 жовтня окупаційні війська втратили понад 5 тис. своїх військових.

На Авдіївському напрямку у складі підконтрольних Міністерству оборони РФ формувань можуть воювати учасники ПВК “Вагнер”, зазначають аналітики ISW. Окупанти підтягують резерви з усієї Росії.

Однією із ключових цілей стратегічної оборонної операції, яку проводять ЗСУ, є ліквідація живої сили, озброєння і техніки російських військ.

Навколо Авдіївки. Графіка: deepstatemap.live
Лінія фронту на Донеччині. Графіка: deepstatemap.live

Попри концентрацію основних сил на Авдіївському напрямку, російські окупанти продовжують намагатися захопити Куп’янськ у Харківській області. В цілому наступальний потенціал окупаційної армії РФ на Куп’янсько-Лиманському напрямку знизився. Щодня росіяни намагаються штурмувати позиції українських військ під Куп’янськом — Сили оборони відбивають всі ворожі атаки.

На Лиманському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій останні кілька днів не проводить, продовжує перегрупування військ.

Купянський та Лиманський напрямки. Графіка deepstatemap.live

ПІВДЕНЬ

ЗСУ продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку. Тривають напружені та поперемінні атаки як з боку українських Сил оборони, так і з боку російських військ. Українські військові тиснуть на противника, намагаються прорватися до населеного пункту Копані, продовжують активні бойові дії в районі Новопрокопівки, намагаючись обійти супротивника і продовжити розвивати наступ на Токмак.

Ворог намагався відновити втрачене положення в районі західніше Вербового Запорізької області, проте безуспішно.

В районі Роботиного. Графіка deepstatemap.live
Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка deepstatemap.live

У Херсонській області Збройні сили України формують плацдарм на лівому березі річки Дніпро, намагаються взяти під повний контроль село Кринки.

Українські війська ведуть бойові дії на різних ділянках Херсонського напрямку, знищують російські позиції та спостережні пункти на островах дельти Дніпра.

Як поінформував військовий експерт Владислав Селезньов, спостерігається просування українських морпіхів неподалік населеного пункту Піщанівка.

Побоюючись формування плацдарму Сил оборони України на лівобережжі Херсонщини, російські окупанти намагаються накрити цю ділянку фронту артилерійським, мінометним вогнем з використанням армійської і тактичної авіації.

(Докладніше: Плацдарм на лівому березі Дніпра та активізація бойових дій: просування ЗСУ в Херсонській області — огляд експертів).

В районі села Кринки. Графіка deepstatemap.live
Лінія фронту на Херсонщині. Графіка deepstatemap.live

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 30.10.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 299 940 осіб ліквідовано (+5 240 за тиждень);
  • танки — 5 190 (+97);
  • бойові броньовані машини — 9 775 (+122);
  • артилерійські системи — 7 202 (+145);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) —  834 (+9);
  • засоби ППО — 559 (+8);
  • літаки — 321 (+1);
  • гелікоптери — 324 (+0);
  • БпЛА —  5 419 (+74);
  • крилаті ракети — 1 544 (+8);
  • кораблі, катери — 20 (+0);
  • підводні човни — 1 (+0); 
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 9 555 (+136);
  • спеціальна техніка — 1 014 (+16).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 25 жовтня — росіяни вдарили по Хмельницькій області. “Шахеди” збиті, але багато пошкоджених будинків. Найбільш вірогідно, що мішенню для цих дронів була Хмельницька атомна станція — хвилею від вибуху вибило вікна, зокрема й на території АЕС. Два десятки місцевих мешканців травмовані. Усім надана необхідна допомога.
  • 29 жовтня — за цей день російські окупанти завдали жорстоких ударів по Донеччині, Херсонщині, Харківщині, Запорізькій області. Були і ракети, дрони. Дякую всім нашим воїнам ППО, кожному й кожній у Силах безпеки й оборони України.
  • 23 жовтня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Головне питання — ситуація на всіх наших напрямках фронту, постачання боєприпасів на передову, зокрема наше постачання, українське виробництво. 
  • 26 жовтня — рішення про два нових пакети оборонної підтримки — від США та Данії. Американський пакет — це ракети для ППО, ракети для “Хаймарсів”, боєприпаси, серед іншого — 155-й калібр. Загальний обсяг цього американського пакету — 150 млн дол. Данський пакет — понад 500 млн дол. Це додаткова бронетехніка для воїнів — танки, БМП, дрони, снаряди для артилерії. 
  • 27 жовтня — дуже потужний пакет від Німеччини. Перед зимою — ППО, іще одна система “Айріс-Т”, ракети до ППО, снаряди для артилерії, радари, що допоможе нашим воїнам і захисту міст.
  • 26 жовтня — розмова із премʼєр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен про наповнення нашої подальшої оборонної співпраці, збереження єдності у Європі та серед усіх партнерів і про формулу миру. 
  • 28-29 жовтня — саміт на Мальті — зустрічі радників і дипломатичних представників щодо формули миру. 66 держав представлені на саміті, і це вагомо. Є потенціал, щоб розширити представництво. Триває робота щодо 5 з 10 пунктів формули миру: “Ядерна та радіаційна безпека”, “Продовольча безпека”, “Енергетична безпека”, “Звільнення всіх полонених і депортованих людей” і “Відновлення територіальної цілісності України та світового порядку”. Щодо кожного сформовані групи держав, які зосередилися на реалізації. (Докладніше: Відбулася третя зустріч щодо української формули миру — головні заяви (ВІДЕО).
  • 24 жовтня — саміт Кримської платформи, її парламентського виміру, у Чехії. Долучилися майже 70 делегацій парламентів різних країн світу. Потужна декларація саміту — підтримка України, її територіальної цілісності та суверенітету, необхідності звільнити всю нашу землю від окупанта і всіх людей — із російської неволі. Звернувся до учасників саміту та окреслив нашу тактику щодо Чорноморського регіону й Криму. (Докладніше: Захід тепер інакше дивиться на звільнення Криму: підсумки саміту Кримської платформи обговорюємо з експертами).
  • 26 жовтня — участь у роботі Європейської Ради. ЄС готує кілька кроків, яких ми очікуємо. Це стосується нових санкцій проти Росії, нових кроків у підтримці України. Ми особливо очікуємо політичного рішення ЄС про початок переговорів щодо членства України, робимо все, щоб бути готовими. Сьогодні підписав один із найважливіших законів на цьому шляху до початку перемовин — закон про “ПЕПів”, політично значущих осіб. Він додає сили фінансовому моніторингу життя ключових державних посадовців і депутатів.
  • 24 жовтня — участь у засіданні колегії єврокомісарів, вагомої інституції ЄС на чолі із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Крок за кроком ми рухаємося до історичного досягнення у відносинах із Європою — ми працюємо заради того, щоб уже цього року були відкриті переговори про членство України в ЄС.
  • 24 жовтня — українсько-німецький бізнес-форум у Німеччині. Головне — на заході представлені наша оборонна промисловість, енергетика, інфраструктура. Є хороші домовленості, спільні проєкти.
  • 27 жовтня — нарада щодо укриттів — забезпечення їхньої готовності й доступності для людей. Створено спеціальний сайт “Залізне укриття” з інформацією про стан укриттів у країні.

Ідентифікація ВПО в “Ощадбанку”

Період для фізичної ідентифікації одержувачів пенсійних та соціальних виплат в “Ощадбанку” може бути продовжений на 3 місяці — до 31 березня 2024 року. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року, інформує Мінреінтеграції.

“Не можна допустити, щоб внутрішні переселенці були позбавлені належних їм пенсій чи соціальних виплат від держави. Тому маємо продовжити період для проходження ідентифікації отримувачами таких виплат, щоб вони встигли це зробити”, — сказала віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Найближчим часом проєкт відповідних нормативних змін винесуть на розгляд уряду.

Нагадаємо, Кабмін розширив можливості для фізичної ідентифікації, необхідної для продовження отримання соціальних виплат. Деталі — у випуску #34 дайджесту.

Новини програми “єВідновлення”

Верховна Рада України ухвалила закон, що врегулював питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла, повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Документ підписав президент України. Виплати за новою формою компенсації розпочнуться з 1 січня 2024 року

Механізм буде таким самим, як і по інших категоріях “єВідновлення”:

  • подання заяви через “Дію”;
  • розгляд заяви комісією;
  • визначення розміру виплати.

Під час визначення розміру компенсації комісії орієнтуються на акт первинного огляду пошкодженого житла, який проводиться після пошкодження житла, та чек-лист із встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений Кабміном. Ознайомитися з ним можна за посиланням

“Вже успішно працює державна допомога на ремонти вартістю до 200 тис. грн. Уже виплачено понад 1 млрд 300 млн грн. Також вже сформовано перші 100 житлових сертифікатів загальною сумою в 151 млн грн, за які українці, чиє житло знищене в результаті збройної агресії РФ, зможуть придбати нове. Йдеться про отримання нових квартир або будівництво приватних будинків”, — сказав віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Він наголосив: щоб отримати компенсацію, не потрібно надавати жодних чеків, розписок, фото- чи відеофіксацій та інших доказів.

“За бажання вони можуть бути додатково надані комісії, але не є обовʼязковими або визначальними в ухваленні рішення про компенсацію”, — додав Кубраков.

Зазначається також, що компенсація надається за умови, що заявник не отримував грошову чи матеріальну допомогу для проведення ремонтних робіт від громадських чи міжнародних організацій, зокрема благодійних, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28.

Обов’язкова евакуація дітей

З 10 населених пунктів Харківської області планують оголосити примусову евакуацію дітей. Зараз там проживають 275 неповнолітніх, повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

Населені пункти, які потрапили у перелік:

  • Кіндрашівка — 17 дітей;
  • Тищенківка — 14 дітей;
  • Куп’янськ (район цукрозаводу, лівий берег річки Оскіл) — 14 дітей;
  • Куп’янськ-Вузловий — 78 дітей;
  • Ківшарівка — 71 дитина;
  • Глушівка — 7 дітей;
  • Колісниківка — 7 дітей;
  • Курилівка — 16 дітей;
  • Новоосинове — 38 дітей;
  • Подоли — 13 дітей.

Також через складну безпекову ситуацію схвалено примусову евакуацію 802 дітей з їхніми родинами із 23 населених пунктів на Херсонщині (Бериславський, Каховський, Херсонський район), повідомляють у Мінреінтеграції.

Евакуація здійснюється безкоштовно залізничним та автобусним транспортом до:

  • Хмельницької;
  • Миколаївської;
  • Одеської;
  • Львівської областей.

Також близько 100 дітей планується заселити в один із санаторіїв Івано-Франківської області.

У більш безпечних регіонах евакуйовані діти в супроводі одного з батьків або ж законного представника будуть забезпечені виплатами, безкоштовним прихистком, гуманітарною допомогою, психологічною підтримкою.

Для евакуації з Херсонщини розгорнули три збірні пункти евакуації та пʼять приймальних пунктів евакуації.

З питань евакуації звертайтеся до представників місцевої влади за телефоном “гарячої лінії”: 0 800 330 951.

Рішення про обов’язкову евакуацію дітей із 8 населених пунктів Бахмутського та Покровського районів Донеччини ухвалила Донецька ОВА. До початку холодів планують вивезти 250 дітей.

Усіх дітей у супроводі одного з батьків або ж законного представника спочатку направляють у гуманітарний хаб, де вони можуть перепочити, поїсти й отримати всебічну підтримку і допомогу.

Далі їх прийме Житомирщина. Там вони безкоштовно будуть забезпечені прихистком, соціальними виплатами, гуманітарною допомогою і психологічною підтримкою.

Завдяки координації Донецької ОВА, підтримці Нацполіції та ДСНС 41 дитину вже вивезено у безпечні місця.

З питань евакуації з Донецької області звертайтеся до представників місцевої влади.

Про бажання евакуюватися з будь-якого прифронтового району можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38 (096) 078-84-33. 

Що робити, аби максимально убезпечити дитину від психологічних травм в момент евакуації й адаптації на новому місці — у випуску #18 дайджесту.

Нагадаємо, після евакуації до більш безпечних регіонів України для отримання пільг, гуманітарної допомоги та інших соціальних гарантій треба зареєструватися як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Детальніше:

  • про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — див. у вип. #23про “гарячі лінії” щодо довідок ВПО — у вип. #13;
  • з липня змінено порядок виплат ВПО — у вип. #31 та #32;
  • про нові періоди виплат ВПО — у вип. #34;
  • про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9, про субсидії на новому місціу вип. #36;
  • про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7, онлайн-платформа правової допомоги для ВПО — у вип. #39.

Іпотека під 3% для ВПО

Ще 130 родин переселенців зможуть оформити кредити на житло за найнижчою в Україні ставкою 3% — відбувся 15-й відбір серед кандидатів на отримання кредиту за програмою “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”, повідомляє Мінреінтеграції.

Переможці були визначені методом випадкової вибірки із застосуванням програмного забезпечення.

Кредити надаються на термін до 30 років з початковим внеском від 6% вартості житла. Зареєструватися для участі у програмі можна через портал “Дія” або в регіональних відділеннях “Держмолодьжитла”.

Детальна інформація щодо умов — за посиланням. Додаткову інформацію можна отримати, звернувшись до Держмолодьжитла за номером: +38 (044)  363-10-80. Також можете звертатися до Мінреінтеграції на цілодобову “гарячу лінію”: 15-48 або на “гарячу лінію” уповноваженого з питань ВПО: +38 (066) 813-62-39.

Нагадаємо, від серпня збільшилася кількість українців, які можуть отримати житло за програмою доступного іпотечного кредитування “єОселя”. Деталі — у випуску #30 дайджесту.

Безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО

Вагітні жінки-ВПО мають право на безоплатний медичний супровід та обрати будь-яку лікарню, що надає медичну допомогу за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Про це йдеться на платформі “Дія. Безбар’єрність”.

Щоб дізнатися, де розташована найближча лікарня з пологовим відділенням, треба звернутися до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, а потім зв’язатися безпосередньо із медзакладом, щоб уточнити графік роботи й записатися на прийом.

Медичний заклад не має права відмовити у наданні послуг, посилаючись на попереднє місце проживання майбутньої матері.

За можливості породіллі варто мати з собою:

  • документ, що посвідчує особу;
  • обмінну карту;
  • речі першої необхідності для себе і дитини.

Безкоштовний пакет послуг гарантує усе необхідне: ліки, медичні вироби та надання медичної допомоги черговою акушерською бригадою.

Знеболення під час пологів (або інших процедур), скринінг критичних вроджених вад серця й інші необхідні дослідження, планові щеплення дитини, харчування породіллі у стаціонарі також є безоплатними.

Нагадаємо, внутрішньо переміщені особи мають право вакцинуватися незалежно від місця проживання та без підписаної декларації з лікарем. У ВПО є можливість звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я й отримати медичні послуги безоплатно. Про це — у випуску #43 дайджесту.

Де під час війни зробити щеплення від COVID-19 — див. у випуску #17 дайджесту.

Відновлення Херсонщини

Наразі деокуповано понад 220 населених пунктів Херсонської області. На звільнених територіях тривають роботи з відновлення критичної та соціальної інфраструктури, надається гуманітарна допомога жителям, інформує Мінреінтеграції.

Міжнародні та волонтерські організації надали 1 231 935 продуктових та 191 532 гігієнічних наборів мешканцям області.

На цей час визначено 31 пункт видачі гуманітарної допомоги: 14 у Херсоні, 17 — у громадах деокупованої частини регіону.

Газопостачання відновили у 77 населених пунктах. Тривають ремонтні роботи газових мереж, які зазнали пошкоджень. Електропостачання відновлене у 188 населених пунктах, водопостачання — у 175.

На звільнених територіях Херсонщини працюють 80 закладів охорони здоров’я.

Мобільний звʼязок відновили у 62 населених пунктах.

ЦНАПи працюють у 56 населених пунктах. Послуги надають 19 банківських відділень. Також функціонує 68 банкоматів та 51 термінал самообслуговування.

Укрпошта” відновила роботу 19 відділень, “Нова пошта” — 7.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Випуск # 33 від 01.08.2023:

  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Випуск # 34 від 15.08.2023:

  • нові періоди виплат ВПО;
  • новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
  • строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
  • роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
  • обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
  • про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.

Випуск # 35 від 22.08.2023:

  • чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
  • новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
  • збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
  • цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
  • психологічна підтримка постраждалим від війни;
  • триває евакуація до безпечних регіонів України.

Випуск # 36 від 29.08.2023:

  • унікальна операція ГУР “Синиця”;
  • українські бійці висадилися у Криму;
  • в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
  • підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
  • як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
  • як розпізнати фейк.

Випуск # 37 від 05.09.2023:

  • грошова допомога пенсіонерам від ООН;
  • повернення дітей з окупованих територій;
  • зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
  • захист прав дитини — контакти організацій;
  • примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
  • застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
  • курс із вивчення кримськотатарської мови.

Випуск # 38 від 19.09.2023:

  • почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
  • трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
  • новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
  • державна допомога для родин з дітьми;
  • функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
  • підготовка країни до зими;
  • онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
  • онлайн-платформа з фінансової грамотності.

Випуск # 39 від 26.09.2023:

  • допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
  • чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
  • онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
  • що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
  • добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
  • як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.

Випуск #40 від 03.10.2023:

  • спецоперація ГУР “Бариня”
  • інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
  • призначення субсидій — що нового;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • триває евакуація жителів Донеччини;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
  • актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
  • як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
  • військовий облік для жінок-медиків;
  • зміни у правилах дорожнього руху.

Випуск #41 від 10.10.2023:

  • висадка українського десанту в Криму;
  • грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
  • виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
  • допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
  • робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • результати програми “єОселя” за рік;
  • додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.

Випуск #42 від 17.10.2023:

  • ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
  • грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
  • збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
  • новини програми “єВідновлення”;
  • безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
  • відновлення Харківщини;
  • добірка корисних чатботів для ВПО.

Випуск #43 від 24.10.2023:

  • Україна отримала ракети ATACMS від США;
  • куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
  • евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
  • ваучери на навчання для ВПО;
  • де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
  • безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
  • новини програми “єРобота”.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір