Українська держава виділяє гроші на бізнес: історія лікарки з Вовчанська (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Лікарка Анастасія Спасібо на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну виїхала з окупованого Вовчанська до Львова. Вона скористалася можливістю державної програми “єРобота” та відкрила клініку сімейної медицини. Зв’язок із своїми пацієнтами дівчина підтримувала постійно. Через рік вона повернулася до Харкова та подала документи на отримання гранту. Заявку схвалили. Для роботи в клініці сімейної медицини Анастасія запросила свою команду з Вовчанська, інформує  FREEДОМ.

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії Вовчанськ було окуповано. Чоловік Анастасії пішов на фронт фельдшером, а вона евакуювалася до Львова. Клініку та її філії російські війська зруйнували. Тож через рік приїхавши до Харкова, Анастасія вирішила почати все спочатку.

“Ми маємо два кабінети, де приймають сімейні лікарі, педіатри. За рахунок грантових коштів нам вдалося створити зону рецепції — і вона ще в процесі облаштування. Ми купили меблі, ці диванчики, очікуємо на великий ресепшн, який буде зручний для людей з інвалідністю”, — каже Анастасія.

Частину обладнання у новій клініці вдалося вивезти з деокупованого Вовчанська. Частину придбали за одержані грантові кошти. Загалом на реалізацію проєкту від держави Анастасія отримала 500 тисяч гривень.

“Дефібрилятор — це один із пунктів обов’язкової допомоги при раптовій зупинці серця, і ми можемо відновити ритм та врятувати людину. Раніше не могла придбати, бо він досить дорого коштує — близько 50 тисяч гривень, а за грантові кошти це вдалося зробити”, — каже директорка клініки сімейної медицини “Рідні”.

Персонал клініки — колеги Анастасії з Вовчанська. 28-річна Аліна до повномасштабного вторгнення працювала медсестрою. Після того, як місто окупувала російська армія, евакуюватися не було можливості. Усі дев’ять місяців дівчина залишалася у рідному місті. Після того, як територію звільнила українська армія, Анастасії зателефонували з Харкова з пропозицією вийти на роботу.

Більшість пацієнтів — переселенці з Вовчанська. Кажуть — незважаючи на повномасштабну війну, не хотіли змінювати сімейних лікарів і продовжували консультуватися з ними, навіть перебуваючи в евакуації.

Державна програма “єРобота” стала доступною для мешканців Харківської області з квітня цього року. За шість місяців Обласний центр зайнятості, який займається програмою, розглянув понад 400 заявок на отримання мікрогрантів.

“До того ж кількість заявок щомісяця зростає, протягом лише вересня місяця ми вже маємо сто заявок на отримання мікрогрантів на цю програму. Тобто люди дізнаються про цю програму та активно подають свої заявки. Зазначу, що вона є дуже популярною серед різних категорій бізнесу — і малого бізнесу, і середнього, і я сподіваюся, що до кінця року ми вийдемо вже на тисячу заявок”, — зазначив Олександр Котуков, директор Харківського обласного центру зайнятості.

Наразі в області в межах програми “єРобота” схвалено проєкти на суму 25 мільйонів гривень, повідомили у Харківському обласному центрі зайнятості. Понад 14 мільйонів гривень уже отримали 60 мешканців Харкова та області на розвиток свого бізнесу.

Прямий ефір